Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Jarochowskiego będzie sygnalizacja świetlna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Jarochowskiego będzie sygnalizacja świetlna
10-05-2021 17:33   Janusz Ludwiczak
ZDM planuje przebudowę skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Jarochowskiego. Pojawi się tutaj przejazd rowerowy oraz sygnalizacja świetlna.

Przejazd rowerowy prowadzący ulicą Jarochowskiego, przecinając Hetmańską był jednym ze zwycięskich projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.

Zarząd Dróg Miejskich niebawem ogłosi przetarg na przebudowę skrzyżowania, która będzie polegać na wyznaczeniu przejazdu rowerowego oraz wybudowaniu sygnalizacji świetlnej.

– Przebudowa tego skrzyżowania ma znaczenie dla pieszych, w szczególności dzieci z okolicznych szkół. Widoczność na nim była zawsze ograniczona, co w połączeniu z szeroką ul. Hetmańską, stwarzało duże ryzyko nieszczęśliwych wypadków. Skorzystają też na tym rowerzyści, którzy dzięki uspokojonemu ruchowi na ul. Jarochowskiego (po jej zeszłorocznej przebudowie) i nowej organizacji ruchu na ul. Ułańskiej zyskają wygodny dojazd z tego rejonu Łazarza i Górczyna min. do trasy rowerowej na ul. Grunwaldzkiej – zaznacza Filip Olszak, radny miasta Poznania.

– Przy projektowaniu nowej sygnalizacji świetnej przewidziane zostały dodatkowe pętle indukcyjne w jezdni, które umożliwią regulacje prędkości samochodów poruszających się ul. Hetmańską, zwłaszcza w nocy, takie rozwiązanie pozwoli np. na włączanie czerwonego światła na przejściu jeśli kierowcy przekraczać będą dozwoloną prędkość – dodaje radny Filip Olszak.

To nie jedyne inwestycje planowane przez Zarząd Dróg Miejskich.

– Rowerzyści będą mogli przejeżdżać przez ulicę Hetmańską na skrzyżowaniu z ul. Dmowskiego. Warto dodać, że w ramach wdrażania Strefy Płatnego Parkowania na jednokierunkowych ulicach Łazarza i Wildy (na których prędkości jest ograniczona do 30 km/h), wyznaczane są kontraruchy, dzięki którym mieszkańcy poruszający się rowerami mogą szybciej dojechać do wyznaczonego celu – informuje ZDM.

Ponadto droga rowerowa ma powstać w ciągu ulicy Dmowskiego, od Potockiej do Miedzianej na Górczynie.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

wrz

11:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik Wikingów
- wioska wikingów: pokaz i warsztat lepienia podpłomyków,pokaz i warsztat ubijania masła w drewnianej maselnicy,pokaz i warsztat śpiewu białego,warsztaty lepienia w glinie,pokaz wa

20

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: