Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zaatakował młodzieżowego radnego – został skazany - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zaatakował młodzieżowego radnego – został skazany
10-05-2021 16:11   Janusz Ludwiczak
Półtora roku ograniczenia wolności w formie 540 godzin prac społecznych, zakaz zbliżania się i kontaktowania z poszkodowanymi oraz zapłata nawiązki – taki wyrok usłyszał Adam W., który w grudniu zeszłego roku zaatakował Kacpra Nowickiego, przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta, kiedy wraz ze swoim chłopakiem wychodzili z Dworca Zachodniego i wracali do swojego mieszkania na Łazarzu. Sprawca groził parze pozbawieniem życia.

Do zdarzenia doszło 21 grudnia 2020 r. po godz. 21:30. Kacper Nowicki, przewodniczący młodzieżowej rady miejskiej wychodził z budynku Dworca Zachodniego. Szedł wraz ze swoim chłopakiem. W pewnym momencie napadł na nich sprawca widoczny na zdjęciach z monitoringu, które udostępniła poznańska policja.

– Wychodziliśmy głównym wejściem z Dworca Zachodniego. Zaczepił nas. Padły niecenzuralne wyzwiska: "pedały", "k***y", "je***ć was". Gdy zobaczył, że na niego spojrzałem, to na mnie ruszył. Wyciągnął z kieszeni nóż. Na szczęście obok była ochrona dworca. Ochroniarze usłyszeli, jak ten człowiek się wydziera, i momentalnie zareagowali. Odgrodzili go od nas. Pokrzyczał jeszcze, ale gdy zobaczył, że wyjąłem telefon i zacząłem dzwonić na policję, wtedy oddalił się – powiedział Kacper Nowicki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta.

Poszkodowany złożył zawiadomienie na policję o popełnieniu przestępstwa dotyczącego gróźb karalnych. Pod koniec stycznia policja opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyzny, którego w ciągu kilku dni udało się zatrzymać. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i objęty policyjnym nadzorem. Postawiony został mu zarzut kierowania gróźb.

Sprawca usłyszał wyrok. Adam W. otrzymał karę półtora roku ograniczenia wolności w formie 540 godzin społecznych, zakaz zbliżania się i kontaktowania z poszkodowanymi oraz zapłata nawiązki.

"(...) działając publicznie i bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego znieważył Kacpra Nowickiego w jego obecności i w zamiarze, aby zniewaga do niego dotarła, używając słów powszechnie uznawanych za obraźliwe oraz w tym samym miejscu i czasie, trzymając w dłoni nóż, groził Kacprowi Nowickiemu pozbawieniem życia, a groźby te wzbudziły w pokrzywdzonym uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione" – relacjonuje "Gazeta Wyborcza Poznań" opis sędziego, Arkadiusza Golińczaka.

Mężczyźnie groziły 2 lata więzienia. Adam W. będzie musiał pracować 30 godzin miesięcznie przez półtora roku.

– Wiadomo jakim krajem jest Polska, ale Poznań to miasto otwarte. Mieszkamy na Łazarzu, nie spotkaliśmy się tutaj z przejawami homofobii. Czujemy się bezpiecznie. Łazarz jest dobrym miejscem do życia. Mieszkamy w kamienicy, nie mieliśmy problemów z sąsiadami – mówi portalowi Lazarz.pl Kacper Nowicki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Poznania.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: