Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Potockiej będzie jednokierunkowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Potockiej będzie jednokierunkowa
09-05-2021 22:39   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku duże zmiany czekają kierowców i zmotoryzowanych mieszkańców na ulicy Potockiej, która stanie się jednokierunkowa. Ponadto w związku z wdrażaniem strefy płatnego parkowania w poniedziałek obowiązywać będzie zakaz parkowania.

Ulica Potockiej będzie jednokierunkowa na odcinku od Głogowskiej do Lodowej. Przejazd możliwy będzie tylko w kierunku wschodnim, tzn. w stronę Kolejowej.

– Wyeliminuje to przejazdy kierowców spoza Łazarza, spowoduje uspokojenie ruchu i umożliwi przeniesienie parkowania z chodnika na jezdnię. Docelowo ulica będzie jednokierunkowa od ul. Głogowskiej do ul. Łukaszewicza – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Zmiany zostaną wprowadzone już teraz ze względu na modernizację sygnalizacji świetlnej.

– Chociaż ul. Potockiej objęta jest etapem 7 wprowadzania SPP na Łazarzu, zmiany na odcinku pomiędzy ul. Głogowską i Lodową muszą być wdrożone wcześniej. Bez tego nie byłoby możliwe uruchomienie zmodernizowanych sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ul. Głogowskiej z ul. Potockiej, Potworowskiego i Stablewskiego.
Ważnym elementem tego działania jest modernizacja sygnalizacji świetlnej na ul. Głogowskiej, na której od ubiegłego roku obowiązuje nowa organizacja ruchu. Dwa pasy ruchu o niezgodnej z przepisami szerokości zostały zastąpione jednym pasem ruchu dla aut i pasem dla rowerów w obydwu kierunkach na odcinku od ul. Potockiej do ul. Kanałowej / Berwińskiego. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h, wykonano też azyle dla pieszych w rejonie przystanku tramwajowego rynek Łazarski. Wszystko to w celu poprawy bezpieczeństwa na tej głównej łazarskiej arterii. Aby zmiany te przyniosły oczekiwany efekt, konieczne było również zmodernizowanie sygnalizacji świetlnej. Właśnie z tym ostatnim działaniem powiązana jest zmiana kierunku ruchu na odcinku ul. Potockiej
– zaznacza Agata Kaniewska z ZDM.

Na ulicy Potockiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

– Sposób parkowania po obu stronach ulicy zostanie zachowany, ale równoległe miejsca parkingowe po stronie południowej zostaną wyznaczone na jezdni. Dzięki temu piesi odzyskają pełną szerokość chodnika, który dotąd zastawiany był przez auta. Na jednokierunkowym odcinku ul. Potockiej wprowadzony będzie kontraruch rowerowy. Ponadto ulica objęta zostanie strefą ograniczonej prędkości „Tempo 30”, a skrzyżowanie z ul. Lodową stanie się równorzędne – informuje ZDM.

Równocześnie w poniedziałek na ulicy Potockiej prowadzone będą prace związane z wdrażaniem strefy płatnego parkowania. Wyznaczane będą miejsca postojowe i malowane będzie nowe oznakowanie poziome.

Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej muszą liczyć się z kosztami.

– Podczas prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską. Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac – zaznacza Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: