Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Potockiej będzie jednokierunkowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Potockiej będzie jednokierunkowa
09-05-2021 22:39   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku duże zmiany czekają kierowców i zmotoryzowanych mieszkańców na ulicy Potockiej, która stanie się jednokierunkowa. Ponadto w związku z wdrażaniem strefy płatnego parkowania w poniedziałek obowiązywać będzie zakaz parkowania.

Ulica Potockiej będzie jednokierunkowa na odcinku od Głogowskiej do Lodowej. Przejazd możliwy będzie tylko w kierunku wschodnim, tzn. w stronę Kolejowej.

– Wyeliminuje to przejazdy kierowców spoza Łazarza, spowoduje uspokojenie ruchu i umożliwi przeniesienie parkowania z chodnika na jezdnię. Docelowo ulica będzie jednokierunkowa od ul. Głogowskiej do ul. Łukaszewicza – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Zmiany zostaną wprowadzone już teraz ze względu na modernizację sygnalizacji świetlnej.

– Chociaż ul. Potockiej objęta jest etapem 7 wprowadzania SPP na Łazarzu, zmiany na odcinku pomiędzy ul. Głogowską i Lodową muszą być wdrożone wcześniej. Bez tego nie byłoby możliwe uruchomienie zmodernizowanych sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ul. Głogowskiej z ul. Potockiej, Potworowskiego i Stablewskiego.
Ważnym elementem tego działania jest modernizacja sygnalizacji świetlnej na ul. Głogowskiej, na której od ubiegłego roku obowiązuje nowa organizacja ruchu. Dwa pasy ruchu o niezgodnej z przepisami szerokości zostały zastąpione jednym pasem ruchu dla aut i pasem dla rowerów w obydwu kierunkach na odcinku od ul. Potockiej do ul. Kanałowej / Berwińskiego. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h, wykonano też azyle dla pieszych w rejonie przystanku tramwajowego rynek Łazarski. Wszystko to w celu poprawy bezpieczeństwa na tej głównej łazarskiej arterii. Aby zmiany te przyniosły oczekiwany efekt, konieczne było również zmodernizowanie sygnalizacji świetlnej. Właśnie z tym ostatnim działaniem powiązana jest zmiana kierunku ruchu na odcinku ul. Potockiej
– zaznacza Agata Kaniewska z ZDM.

Na ulicy Potockiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

– Sposób parkowania po obu stronach ulicy zostanie zachowany, ale równoległe miejsca parkingowe po stronie południowej zostaną wyznaczone na jezdni. Dzięki temu piesi odzyskają pełną szerokość chodnika, który dotąd zastawiany był przez auta. Na jednokierunkowym odcinku ul. Potockiej wprowadzony będzie kontraruch rowerowy. Ponadto ulica objęta zostanie strefą ograniczonej prędkości „Tempo 30”, a skrzyżowanie z ul. Lodową stanie się równorzędne – informuje ZDM.

Równocześnie w poniedziałek na ulicy Potockiej prowadzone będą prace związane z wdrażaniem strefy płatnego parkowania. Wyznaczane będą miejsca postojowe i malowane będzie nowe oznakowanie poziome.

Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej muszą liczyć się z kosztami.

– Podczas prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską. Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac – zaznacza Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.


R E K L A M A

Komentarze (4)

13-05-2021 21:49:57
A.
Dziury w jezdni to my mamy chyba sobie sami łatać :))) ZDM jest od wyższych celów. Kierowcy i samochody to dla nich same zło tylko kasa im od nich nie śmierdzi... w końcu z niej żyją.
10-05-2021 14:03:54
M.
@Mieszkaniec, Matejki i Kasprzaka (odcinek między Sczanieckiej i Wyspiańskiego) też nie lepsze. Ciekawe czy RO coś robi w tej sprawie, a w szczególności jej przewodniczący, który jezdnię w opłakanym stanie ma tuż pod domem i pracuje z ZDM-ie.
10-05-2021 12:47:44
Mieszkaniec.
Proponowałbym OD RAZU !!! załatać dziury w asfalcie . Obecnie to tor slalomowy.
10-05-2021 08:29:42
Maras
A CZY NIE LEPIEJ , BYŁOBY ŻEBY ZDM NA TEJ ULICY ZROBIŁ DEPTAK???? MOŻNA BY W PRZYSZŁOŚCI ZAMONTOWAĆ DLA DZIECI KARUZELE, PIASKOWNICE , STOLIKI PIWNE, OCZWIŚCIE BY SIE NAPISAŁO , ŻE TO MIESZKAŃCY TAK CHCIELI DLA POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA I OGÓLNEGO UPORZĄDKOWANIA ZGODNIE Z PRZEPISAMI. A MIESZKAŃCY KTÓRZY TAM PRZEBYWAJĄ I POSIADAJĄ SAMOCHODY , NIECH PARKUJĄ W LUBONIU , KOMORNIKACH, SADACH ..... ŻENADA I DYKTATURA!!!! ZATŁOCZONA HETMAŃSKA I INNE ULICE PO WPROWADZENIU SIĘ LUDZI DO NOWY BLOKÓW NA DMOWSKIEGO , BĘDĄ JEDNĄ NIEPRZEJEZDNĄ RZEKĄ POJAZDÓW. NO ALE WŁADZA WIE LEPIEJ , ROBIŁA SYMULACJE, KOMUNA TEŻ WIEDZIAŁA CO NAJLEPSZE JEST DLA OBYWATELA. NIC SIE NIE ZMIENIŁO. SZKODA !!!!! HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze dla dzieci i rodziców/dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com - liczba miejsc ograniczona

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: