Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wstrzymano budowę parkingu wielopoziomowego na MTP! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wstrzymano budowę parkingu wielopoziomowego na MTP!
28-04-2021 12:43   Janusz Ludwiczak
Dopiero co ruszyła budowa podziemnego parkingu wielopoziomowego na Targach, a inwestycja już została wstrzymana. Wykonawca, spółka Pekabex odstąpiła od umowy. Powodów jest kilka.

Jak już informowaliśmy kilka dni temu ruszyła budowa parkingu, który ma powstać na trzech kondygnacjach podziemnych i pomieści 652 auta. Inwestycja została jednak wstrzymana.

"Spółka zależna Emitenta - Pekabex Bet S.A. złożyła spółce Międzynarodowe Targi Poznańskie oświadczenie o odstąpieniu od umowy z zamawiającym, której przedmiotem było wykonanie prac projektowych w zakresie projektu budowlanego i projektu wykonawczego, robót budowlanych, robót instalacyjnych związanych z kompleksowym wykonaniem zadania inwestycyjnego pod nazwą "Budowa parkingu wielopoziomowego na terenie MTP”. Konieczność odstąpienia od umowy wynika z faktu nieprzekazania przez Zamawiającego decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a tym samym niemożności uzyskania przez Spółkę decyzji o pozwoleniu na budowę" – informuje Zarząd Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex S.A. ("Emitent”).

Czy oznacza to, że inwestycje opóźni się? Ogłoszony zostanie ponowny przetarg?

– Jesteśmy w trakcie analizowania sytuacji, dlatego dopiero w późniejszym czasie będziemy mogli podać informację, czy i w jaki sposób przełoży się to na harmonogram prac budowlanych – wyjaśnia portalowi Lazarz.pl Małgorzata Lamperska, rzecznik Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Targi coś nie mają szczęścia do tej inwestycji. Pierwotnie MTP planowały wybudować parking naziemny, który na 6 poziomach miałby docelowo pomieścić 1,2 tys. samochodów. Planom tym stanowczo sprzeciwiali się rabini z Komitetu Ochrony Cmentarzy Żydowskich w Europie oraz wyznawcy judaizmu.

– Dla Żydów największą świętością jest cmentarz żydowski. Tam zmarli czekają na Mesjasza. Dla Żydów największą wartością nie są nagrobki, ale to, co się kryje w ziemi. Nie wolno rozkopywać grobów. Ekshumacje są niedopuszczalne, możliwe jedynie w ściśle określonych i wyjątkowych sytuacjach. Dla Żydów w zasadzie nie istnieje pojęcie "likwidacji cmentarza". Planami Targów byli bardzo oburzeni rabini z Komitetu Ochrony Cmentarzy Żydowskich w Europie – mówiła Alicja Kobus, przewodnicząca Gminy Żydowskiej w Poznaniu.

Udało się jednak osiągnąć porozumienie, stąd parking powstanie w nieco innej lokalizacji. Ma on powstać pomiędzy Iglicą i pawilonami nr 1 i 12.

Plany zakładają, że parking znajdzie się na trzech poziomach podziemnych i pomieści w sumie 652 auta.

Obiekt znajdzie się 12 metrów pod poziomem terenu, a jego powierzchnia wyniesie 18 250 m². Wjazd na parking będzie od strony ulicy Głogowskiej, ale nie jak pierwotnie planowano od strony przedłużonej trasy PeSTki, ale na wysokości dworca Poznań Główny, w miejscu wyburzonej Adrii. Zjazd na parking odbywać ma się pochylną spiralną kolistą.


Komentarze (1)

29-04-2021 12:52:04
eka z małeki
-(powtórzyłem)-tam nic nie będzie................eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: