Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ułańska jest już jednokierunkowa – "wielu kierowców jeździ na pamięć" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ułańska jest już jednokierunkowa – "wielu kierowców jeździ na pamięć"
21-04-2021 09:31   Janusz Ludwiczak
Od ponad tygodnia ulica Ułańska jest już jednokierunkowa. Jednak wielu kierowców jeżdżąc "na pamięć" łamie przepisy. Zmieniła się również organizacja ruchu na ul. Iłłakowiczówny, a niebawem jednokierunkowe będą ulice: Graniczna, Calliera, Mottego i fragment Dmowskiego, Łukaszewicza, Lodowej i Potockiej.

Od 12 kwietnia na ulicy Ułańskiej obowiązuje nowa organizacja ruchu w związku z wprowadzeniem strefy płatnego parkowania. Na odcinku od Grottgera do Wyspiańskiego samochody mogą poruszać się tylko w kierunku południowym (tj. w stronę Chociszewskiego), zaś pomiędzy Grottgera a Grunwaldzką przejazd odbywa się w kierunku północnym. Wyjątek stanowi krótki odcinek pomiędzy wjazdem na parking MTP a ul. Grunwaldzką. Ruch jednokierunkowy nie dotyczy rowerzystów (wprowadzony został kontraruch rowerowy).

– Pomimo nowego oznakowania, wielu kierowców ignoruje obowiązującą organizację ruchu i skręca z ul. Wyspiańskiego w ul. Ułańską. Apelujemy w związku z tym o zwracanie uwagi na znaki i przestrzeganie zakazu skrętu z ul. Wyspiańskiego w ul. Ułańską. Jego łamanie jest nie tylko niezgodne z prawem, ale przede wszystkim stanowi zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu – apeluje Zarząd Dróg Miejskich.

Dodajmy, że jednokierunkowa jest już także ulica Iłłakowiczówny (przejazd możliwy jest tylko od Wyspiańskiego do Grunwaldzkiej).

W związku z wprowadzaniem strefy płatnego parkowania organizacja ruchu zmieni się niebawem również na kilku ulicach dolnego Łazarza – Granicznej, Calliera, Mottego i fragmencie Dmowskiego, Łukaszewicza, Lodowej i Potockiej.


Komentarze (2)

21-04-2021 19:56:47
Aq
Drogi emerycie, nie dramatyzuj. Nadkładasz góra kilkaset metrów. I to w skrajnie niekorzystnym scenariuszu, bo zazwyczaj dojazd da się ustalić tak, żeby wyszedł zupełnie logicznie. Jako mieszkaniec Ułańskiej jestem bardzo zadowolony z tych zmian u mnie i na Jarochowskiego. Skończyły się rajdy przypadkowych kierowców, którzy zapieprzali skrótami do Grunwaldzkiej i Hetmańskiej.
21-04-2021 18:44:29
emeryt
Należy podziękować twórcom tych zmian w organizacji ruchu drogowego na Łazarzu. Jak to możliwe, że przez 20 czy 50 lat jedziemy tymi ulicami i dojeżdżamy do domów. Dopiero znawcy ruchu drogowego pokazują nam jak należy jechać. Dziękujemy wam, że zamiast 10 km zrobię 15 km i też dojadę.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: