Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lockdown przedłużony o kolejny tydzień. Otwarto przedszkola, hotele zamknięte do majówki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lockdown przedłużony o kolejny tydzień. Otwarto przedszkola, hotele zamknięte do majówki
19-04-2021 12:49   Janusz Ludwiczak
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o utrzymaniu głównych obostrzeń o kolejny tydzień, do 25 kwietnia. Od poniedziałku otwarte są znów żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Możliwe jest uprawianie sportu w obiektach na świeżym powietrzu – wrócą również piłkarskie rozgrywki. Hotele będę zamknięte do 3 maja, więc raczej nie ma szans na dłuższy wyjazd w długi weekend.

– Zdecydowaliśmy się utrzymać obowiązujące obostrzenia, ale bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów. Od tych danych uzależniamy dalsze decyzje. Zdrowie i życie ludzkie jest dla nas najważniejsze. Trzecia fala pandemii przetacza się przez szpitale. Zajętych jest 75,71% łóżek covidowych, wykorzystywanych jest 78,94% respiratorów – Sytuacja nadal jest bardzo trudna, dlatego utrzymujemy obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień. Wyjątkiem są hotele – tutaj obostrzenia będą obowiązywały do 3 maja włącznie – poinformował minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Od poniedziałku znów dla wszystkich dzieci dostępne są żłobki i przedszkola (do tej pory placówki te były dostępne dla dzieci pracowników medycznych i służb porządkowych – m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Od piątku, 16 kwietnia dostępne są obiekty sportowe na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych).

Wznowione zostaną rozgrywki piłkarskie. Hotele i inne miejsca noclegowe będą zamknięte do 3 maja, więc raczej nie ma szans na dłuższy wyjazd w długi weekend.

Obostrzenia od 19 kwietnia:

 • Zamknięte hotele – wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy.
 • Zamnięte pozostają sklepy wielkopowierzchniowe (meblowe i budowlane) powyżej 2000 m²
 • W centrach i galeriach handlowych nadal otwarte będą tylko sklepy spożywcze, apteki, drogerie, salony prasowe i księgarnie
 • Na targu i poczcie obowiązują limity:
  • 1 osoba na 15 m² – w sklepach do 100 m²
  • 1 osoba na 20 m² – w sklepach powyżej 100 m²
 • Nieczynne są zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne
 • W kościołach, świątyniach i innych miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać jedna osoba na 20 m²
 • Nadal zawieszona jest działalność placówek kulturalnych (muzea, kina, teatry, galerie sztuki) oraz obiektów sportowych (baseny, sauny, siłownie, hale sportowe). Wyjątkiem będą obiekty wyłącznie dla zawodowców (wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności).

Według nieoficjalnych informacji od przyszłego tygodnia przywrócona ma zostać nauka stacjonarna dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Odmrożone mają być usługi i handel, ale tylko w regionach, gdzie dobra jest sytuacja epidemiologiczna (chodzi o województwa: lubelskie, podlaskie, podkarpackie i warmińsko-mazurskie). Decyzje mają zostać ogłoszone w tym tygodniu, ale wszystko zależy od ilości zakażeń i zgonów.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: