Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W dni robocze nadal będzie obowiązywać sobotni rozkład - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W dni robocze nadal będzie obowiązywać sobotni rozkład
12-04-2021 08:30   Janusz Ludwiczak
Jednak "jedynka" i "szóstka" będą jeździć co 10 minut. Ponadto w godzinach porannego i popołudniowego szczytu tramwaje linii nr 14, 15 i 92 również będą jeździć częściej.

Od 29 marca do odwołania komunikacja miejska funkcjonować będzie według sobotniego rozkładu jazdy.

Dodatkowo w godz. od 5:00 do 18:30 tramwaje linii nr 1, 6, 16 i 17 kursować będą co 10 minut. Ponadto w porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym (w godz. od 6:00 o 9:00 oraz w godz. 13:30-18:30) na liniach 14, 15 i 92 (Os. Sobieskiego – Dw. Zachodni – Rondo Rataje) tramwaje kursują również co 10 minut.

Wprowadzeniem sobotniego rozkładu jazdy oburzona jest część radnych.

– Jeżeli ludzie nie mogą polegać na komunikacji to przestaną z niej korzystać. Będziemy mieli efekt zwiększonej liczy korków, emisji spalin i mniejszych wpływów do budżetu z tytułu sprzedaży biletów. Nasi pasażerowie ponoszą ogromne koszty dużej podwyżki cen biletów uchwalonej w zeszłym roku przez większościowy klub Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta. Sytuacja pandemii koronawirusa utrudnia realizację wielu programów i polityk, jednak obiektywnie patrząc poznaniacy i poznanianki płacą coraz więcej za coraz gorszą usługę (cięcia kursów) – wskazuje Paweł Sowa, radny klubu Wspólny Poznań.

– Przyczyniacie się do zagęszczenia ludzi w tramwajach i autobusach, jest to działanie proepidemiczne. Władze miasta narażają na zakażenie. Domagam się zmiany tej decyzji – mówił podczas ostatniej sesji radny Przemysław Alexandrowicz z PiS.

Zdaniem wiceprezydenta część motorniczych i kierowców jest na kwarantannie. Jest też mniejszy ruch pasażerów.

– Dla nas jest najważniejsze bezpieczeństwo wszystkich. Ktoś musi wozić ludzi, a część kierowców i motorniczych jest w kwarantannie lub izolacji. Mamy 15% wyłączonej kadry. Ponadto zamknięcie przez rząd kolejnych branż oraz przedszkoli i żłobków przekłada się na znacznie niższą frekwencję w tramwajach i autobusach, obecnie z komunikacji korzysta ok. 35% pasażerów. Tam, gdzie jest to możliwe wprowadzamy robocze rozkłady jazdy. Są jednak linie, które świecą pustkami – tłumaczył radnym Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Jak już informowaliśmy w sobotę rozpoczęła się przebudowa kolejnego odcinka ul. Św. Marcin oraz Al. Marcinkowskiego. Tramwaje linii nr 5 i 6 jeżdżą objazdem przez Strzelecką, a następnie skręcają w prawo na tymczasowym łuku, umożliwiając dalej dojazd na Rataje i Śródkę. Ponadto uruchomiona została linia nr 92 z Piątkowa przez Dworzec Zachodni do AWF i ronda Rataje. Więcej o tym w artykule: Rusza kolejna przebudowa w centrum. 5-tka i 6-tka pojadą przez Strzelecką.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: