Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Proboszcz i wikariusz w izolacji. Biskup Szymon Stułkowski przewodniczył Triduum Paschalnemu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Proboszcz i wikariusz w izolacji. Biskup Szymon Stułkowski przewodniczył Triduum Paschalnemu
04-04-2021 00:41   Janusz Ludwiczak
Duszpasterze Parafii Chrystusa Sługi są zakażeni wirusem Sars-Cov-2. Proboszcz i wikariusz przebywają w izolacji. Wielkopiątkową liturgię i Wigilię Paschalną odprawił biskup Szymon Stułkowski.

Wszyscy kapłani przebywają w izolacji. Z tego powodu odwołana została sobotnia święconka, a nabożeństwa sprawują inni kapłani.

– Tak potwierdzam, spowiedź i święconka została odwołana. Jesteśmy w izolacji. Na razie wszystkie nabożeństwa Triduum Paschalnego i w Wielkanoc odbędą się normalnie – powiedział w rozmowie z portalem Lazarz.pl ks. Rafał Czerniejewski, proboszcz Parafii Chrystusa Sługi.

Wielkoczwartkową Mszę Wieczerzy Pańskiej odprawił Ojciec Mariusz Boskow ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W Wielki Piątek Liturgii Męki Pańskiej i Wigilii Paschalnej przewodniczył biskup pomocniczy Szymon Stułkowski.

"Pamiętamy jak przeżywaliśmy Triduum Paschalne przed rokiem. 5 osób w świątyni. Wydawało się, że już gorzej liturgicznie być nie może. Tu się okazuje, że Triduum Paschalne bez duszpasterzy Waszej parafii. Nie wiemy co jeszcze może nas spotkać" – mówił w trakcie homilii wielkopiątkowej liturgii bp Szymon Stułkowski.

W pierwsze i drugie święto Wielkanocy w kościele Chrystusa Sługi msze święte odprawią inni kapłani, nie będzie jednak nabożeństw wieczornych o godz. 18:00 i 20:00. We wtorek, środę i czwartek nie będzie odprawiona żadna msza święta. Nieczynne jest również biuro parafialne.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: