Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strefa płatnego parkowania zostanie powiększona aż do Palacza i Krauthofera [AKTUALIZACJA] - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strefa płatnego parkowania zostanie powiększona aż do Palacza i Krauthofera [AKTUALIZACJA]
01-04-2021 13:09   Janusz Ludwiczak
– Po wprowadzeniu strefy od 1 lutego na wielu ulicach uporządkowane zostało parkowanie, kierowcy mogą znaleźć w końcu miejsce postojowe, a znaczna część mieszkańców widzi sens we wprowadzeniu strefy płatnego parkowania. Dlatego postanowiliśmy pozytywnie zaopiniować wniosek Rady Osiedla Św. Łazarz o rozszerzenie strefy na cały Łazarz. Planujemy wprowadzić strefę w obszarze ulic Hetmańskiej, Palacza i Krauthofera jesienią przyszłego roku – mówi wiceprezydent.

1 lutego strefa płatnego parkowania została uruchomiona w południowej części górnego Łazarza, czyli w rejonie Parku Kasprowicza (w obszarze ulic: Wyspiańskiego – Reymonta – Hetmańska – Głogowska), a także w pobliżu ronda Jeziorańskiego (ulice: Biała i Niecała), na całej ulicy Głogowskiej i tak jak do tej pory w rejonie MTP, a na dolnym Łazarzu na fragmencie ulicy Małeckiego. Obecnie trwają prace związane z wytyczaniem miejsc postojowych i wprowadzaniem nowej organizacji ruchu na pozostałych ulicach, na których strefa uruchamiana będzie sukcesywnie. Po Wielkanocy kierowcy za postój będą płacić na ulicach: Berwińskiego, Wyspiańskiego, Wojskowej, Grottgera, Siemiradzkiego i skwerze im. marszałka Focha.

Docelowo strefa płatnego parkowania ma obejmować obszar w obrębie ulic: Bukowska – tory kolejowe – Hetmańska – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Przybyszewskiego.

Strefy nie miało być na ulicach znajdujących się poza II ramą komunikacyjną, czyli m.in. na m.in. na ulicach: Rogalińskiego, Cybulskiego, Biedrzyckiego, Nehringa, Winklera czy Palacza. Tak jednak nie będzie.

– Po wprowadzeniu strefy od 1 lutego na wielu ulicach uporządkowane zostało parkowanie, kierowcy mogą znaleźć w końcu miejsce postojowe, a znaczna część mieszkańców widzi sens we wprowadzeniu strefy płatnego parkowania. Dlatego postanowiliśmy pozytywnie zaopiniować wniosek Rady Osiedla Św. Łazarz o rozszerzenie strefy na cały Łazarz. Planujemy wprowadzić strefę w obszarze ulic Hetmańskiej, Palacza i Krauthofera jesienią przyszłego roku – mówi wiceprezydent.

O rozszerzenie strefy na cały Łazarz wnioskowała rada osiedla.

– Od lat prowadzone były starania o wprowadzenie strefy płatnego parkowania na Łazarzu, zwłaszcza w okolicach Targów, Areny i Rynku Łazarskiego. Po uruchomieniu strefy od lutego widzimy, że uporządkowane zostało parkowanie, ulice nie są zastawione samochodami, kierowcy nie parkują już na dziko. Mieszkańcy mogą w końcu dogodnie zaparkować samochód. Jednak widzimy, że totalny chaos parkingowy panuje tuż za ulicą Hetmańską. Kierowcy parkują na trawnikach, zastawiają bramy wyjazdowe. Jeśli strefa jest już wprowadzana na Łazarzu niech będzie na całym terenie. Dobrze wiemy, co się działo do tej pory – Łazarz był traktowany jak darmowy parking – wskazuje Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

A kiedy strefa miałby zostać rozszerzona aż do ulicy Palacza i Krauthofera i czy w planach jest wprowadzenie również płatnego parkowania na Górczynie?

– Procedura będzie wyglądać podobnie jak w przypadku rozszerzania strefy płatnego parkowania na obecnym terenie Łazarza i Wildy. Najpierw ogłosimy konsultacje społeczne, sądzę, że odbędą się one w czerwcu. Ze względu na pandemię przeprowadzone zostaną w formie zdalnej, mieszkańcy będą mogli również przesyłać uwagi drogą mailową. W połowie roku ogłosilibyśmy przetarg na wykonanie projektów organizacji ruchu, a następnie będziemy chcieli wyłonić wykonawcę prac. Sądzę, że strefa płatnego parkowania na pozostały rejon Łazarza mogłaby zostać uruchomiona 1 października 2022 roku, mam nadzieję, że tym razem odwołanie od przetargu wykonawcy nie opóźni prac. Do czasu kiedy nie powstanie parking park&ride przy pętli na Górczynie strefa płatnego parkowania na pewno nie będzie uruchamia w tej dzielnicy – podsumowuje wiceprzydent.

Aktualizacja: Powyższy tekst był żartem primaaprilisowym.
Tym, którzy uwierzyli w nasz dowcip gratulujemy poczucia humoru. W przyszłym roku postaramy się wymyślić coś bardziej oryginalnego.


Komentarze (3)

01-04-2021 15:37:00
adam
a ja proponuję strefę aż do wiaduktu górczynskiego. tylko tak obronimy sie przed kierowcami z przedmiesć
01-04-2021 15:05:41
Łazarz
Brawo Redaktorze za szybkie informacje i wywiady .
01-04-2021 13:18:51
Magda G
Czyli placyk przy ulicy Krzywej bedzie strefą buforową na przesiadkę dla peozetów, już teraz jest tam ciasno, ludzie parkują prawie na środku drogi. Polecam wstawić zakaz parkowania. Magda G

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: