Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla uchwaliła regulamin Rynku Łazarskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla uchwaliła regulamin Rynku Łazarskiego
24-08-2021 07:21   Janusz Ludwiczak
Obowiązek utrzymania straganu w czystości oraz dbania o stan techniczny stoiska czy wprowadzenie zachęt finansowych dla najemców, którzy zdeklarują się wydłużyć godziny handlowe do godzin popołudniowych, co w znaczny sposób wpłynie na ożywienie targowiska – to zapisy regulaminu funkcjonowania targowiska Rynek Łazarski, jaki niedawno uchwaliła Rada Osiedla Św. Łazarz.

– To są uwagi do obecnego regulaminu. Chcemy, by nowy Rynek Łazarski tętnił życiem, stąd apel o wydłużenie godzin handlowych – wskazywała podczas jednej z ostatnich sesji Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Święty Łazarz.

W regulaminie funkcjonowania targowiska Rynek Łazarski proponowanym przez Radę Osiedla Św. Łazarz znalazły się m.in. takie zapisy jak:

 • Konieczność wprowadzenia definicji straganu/stoiska, aby zadbać o estetyczny wygląd rynku i uniknąć tworzenia przypadkowych miejsc handlu (handel wyłącznie na wyznaczonym terenie).
 • Obowiązek utrzymania straganu/stoiska w czystości oraz dbania o stan techniczny straganu/stoiska:
  - konieczność niezwłocznego zgłaszania zarządcy targowiska wszelkich usterek, awarii, aktów wandalizmu,
  - zakaz samowolnego demontowania/montowania elementów stoiska (w tym dodatkowych zadaszeń, osłon, lad do składowania towaru).
 • Bezwzględny zakaz składowania, magazynowania towarów, poza terenem do tego wyznaczonym.
 • Konieczność wprowadzenia zasad dot. organizowania tzw. pchlich targów: wyznaczenie strefy do handlu przedmiotami używanymi, zakaz organizowania stoisk bezpośrednio na chodniku, zobowiązanie kupców do dbałości o estetykę i czystość stoiska, jak i sprzedawanych towarów.
 • Określenie sankcji za naruszenie regulaminu.
 • Konieczność segregacji odpadów i porządkowania terenu straganu po zakończeniu dnia targowego.
 • Obowiązki zarządcy - Spółki Targowiska - również powinny znajdować się w regulaminie, w szczególności te dotyczące utrzymania porządku na częściach wspólnych: alejkach targowych, dojściach, przejściach, utrzymania schludnego wyglądu zasieku, dbania o odpowiedni stan techniczny i czystość zadaszenia oraz elementów zabudowy targowiska […]
 • Wprowadzenie zachęt finansowych dla najemców, którzy zdeklarują się wydłużyć godziny handlowe do godzin popołudniowych, co w znaczny sposób wpłynie na ożywienie targowiska.

– O godz. 15 już nikt nie handluje na Rynku Łazarskim. Może uda nam się zachęcić kupców do pracy na dwie zmiany, tak by targowisko działało jeszcze do 20 – wskazywał Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Z kolei podczas czerwcowej sesji, która po raz pierwszy nie odbyła się trybie zdalnym przez internet, a na polanie w Parku Kasprowicza Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie wniosku do Prezydenta Miasta Poznania o podjęcie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na łazarskim odcinku ulicy Hetmańskiej.

– Na łazarskim odcinku ulicy Hetmańskiej dochodzi do częstych przekroczeń prędkości, co prowadzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, również ze skutkiem śmiertelnym. Z uwagi na powyższe, konieczne jest przeanalizowanie istniejącej sytuacji i podjęcie skutecznych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym odcinku ul. Hetmańskiej. W opinii Rady Osiedla Św. Łazarz konieczne jest ograniczenie prędkości do 60 km/h na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Dmowskiego oraz wprowadzenie efektywnych rozwiązań uspokojenia ruchu (zawężenia, wyspy azylu, odgięcia torów jazdy) i monitoringu prędkości, które skutecznie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na całym łazarskim odcinku ulicy Hetmańskiej – tłumaczy Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Łazarscy radni nie zgodzili się na powstanie w Parku Kasprowicza wypożyczalni samochodzików elektrycznych dla dzieci.

– Wprowadzenie elektrycznych pojazdów dla dzieci w przestrzeń parkową negatywnie wpłynie na bezpieczeństwo w parku. W okresie letnim do Parku Kasprowicza uczęszcza wielu odwiedzających, alejki parkowe są intensywnie użytkowane przez spacerowiczów, osoby uprawiające sport, rowerzystów oraz dzieci. Pojazdy elektryczne mogłyby powodować dodatkowy tłok i stanowić zagrożenie dla osób poruszających się po parku – argumentuje Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (3)

25-08-2021 10:29:47
Jaro77
Tak będziemy pracować do 20 a potem pojedziemy od razu po towar!Do naszych radnych mam pytanie gdzie wy takie inteligentne książki kupujecie?
24-08-2021 17:28:10
emeryt
Kupcy na rynku pracują do godz. 17 - 18 więc pan Janowski jak zwykle kłamie. Dlaczego nie zgodzono się na samochodziki dla dzieci, są bezpieczniejsze niż rowerzyści. Właściwie rowerzyści mają swoje drogi wokół Areny, to nie muszą poruszać się po alejkach.
24-08-2021 14:57:04
Ania
Jak wyobrażacie sobie ustawienie na drodze 3 lub nawet 4 pasmowej: zawężenia, wyspy azylu, odgięcia torów jazdy? To jest techniczne niemożliwe. Rozwiązanie jest jedno, skuteczne i sprawdzone przy ulicy Głogowskiej - zwężenie do 1 pasa ruchu. Dodatkowym atutem będzie miejsce na nowe, piękne ścieżki rowerowe oraz pasy zieleni. Radni - czas na projekt i do roboty ku chwale poprawy bezpieczeństwa!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

07

gru

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złożone z dzieci i rodziców lub dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: