Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy będą jeździć Wojskową. Głogowską nie pojadą już nocne 238, 249 i 252 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Autobusy będą jeździć Wojskową. Głogowską nie pojadą już nocne 238, 249 i 252
28-02-2021 23:39   Janusz Ludwiczak
Od najbliższego poniedziałku, 1 marca szykują się spore zmiany w komunikacji nocnej. Na Łazarz nie będą dojeżdżać już autobusy linii nr 238, 240, 242, 249, 251, 252. Pojawią się nowe połączenia, które umożliwią bezpośredni dojazd na Winogrady, Piątkowo, Śródkę, os. Warszawskie. Nie będzie więc trzeba dokonywać przesiadek na Kaponierze, jak miało to miejsce od 30 lat.

Jak przekonuje Zarząd Transportu Miejskiego celem zmian jest zwiększenie możliwości bezpośrednich przejazdów dla pasażerów, wygodniejsze przesiadki i nocna obsługa komunikacyjna nowych rejonów Poznania.

– Celem zmian, które zostaną wprowadzone od nocy z 1 na 2 marca jest podniesienie standardu komunikacji nocnej. Chcemy, żeby była ona bardziej dostępna dla większej liczby pasażerów, wygodniejsza i obejmowała więcej niż obecnie rejonów miasta – przekonuje odpowiedzialny za komunikację Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Do tej pory głównym punktem przesiadkowym dla większości linii nocnych była Kaponiera, z której o pełnych godzinach i połówkach (czyli o 23:00, 23:30, 0:00, 0:30, 1:00, 1:30, 2:00, 2:30, 3:00, 3:30, 4:00, 4:30) odjeżdżały autobusy nocne.

– Od 1 marca autobusy linii nocnych także będą zatrzymywały się na Kaponierze, która stanowić będzie jeden z najważniejszych węzłów i miejsc na przesiadkę, ale będzie to przystanek przelotowy na trasie do innego rejonu Poznania, a nie końcowy. To pozwoli zwiększyć możliwość bezpośrednich połączeń – wskazuje Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Oznacza to, że z Łazarza będzie można dojechać bezpośrednio na Winogrady, Piątkowo, Śródkę, os. Warszawskie, bez konieczności przesiadania się na Kaponierze.

I tak ulicą Głogowską nie będą już kursować autobusy linii nocnych nr 238 (na Rataje), 249 (do Dębca) i 252 (na os. Kopernika). Z Grunwaldzkiej zniknie "251" (do Junikowa) czy 240 i 242 (jadące ulicą Bukowską odpowiednio na Marcelin i os. Kopernika oraz na Ławicę).

Linia 238 zmieni numer na 218 i będzie dojeżdżać z Głogowskiej jak dotąd przez Hetmańską na górny taras Rataj i Franowo. Ponadto trasa tej linii zostanie wydłużona do dworca na os. Sobieskiego.

Zamiast autobusów linii nr 252 pojawią się te z numerem 223, będą one z Głogowskiej dojeżdżać bez zmian na Górczyn, Raszyn i os. Kopernika, zaś w drugą stronę umożliwią dojazd do ścisłego centrum i dalej na Śródkę, os. Warszawskie do pętli Mogileńska.

"249" zastąpi "213", który dojeżdżać będzie nadal na Świerczewo i Dębiec, a także dodatkowo podobnie jak "223" przez centrum i Śródkę do Zielińca.

Nowością będzie nocne połączenie realizowane przez Wyspiańskiego i Wojskową. Autobusy linii nr 214 i 224 będą na przemian co pół godziny kursować z Radojewa i Naramowic przez centrum, Łazarz odpowiednio do Junikowa oraz Plewisk i ronda przy zbiegu ulic Malwowej i Złotowskiej, czyli granicy Poznania ze Skórzewem. Połączenia te będą realizowane zamiast kursów linii nr 251 z Kaponiery przez Grunwaldzką do Junikowa.

Aktualizacja Jak informuje MPK autobusy linii nocnych nr 214 i 224 w kierunku Junikowa tymczasowo będą jeździć ulicami Wyspiańskiego i Reymonta. Nieczynny będzie przystanek "Wojskowa" na ul. Grunwaldzkiej. W kierunku przeciwnym autobusy linii nocnych nr 214 i 224 będą jeździć zaplanowaną trasą – przez Grunwaldzką, Wojskową i Wyspiańskiego.

Natomiast ulicą Bukowską zamiast linii nr 240 i 242 pojadą 212 i 222 – odpowiednio z os. Kopernika i Marcelina oraz z Ławicy do centrum, na Rataje, Franowo, Darzybór i Antoninek.

Nadal z Dworca Zachodniego na Winogrady i Piątkowo oraz przez centrum na Rataje dojechać będzie można nocnym tramwajem linii nr 201.

Zmiany obejmą również numeracje. Linie od 201 do 231 będą dotyczyć połączeń miejskich, zaś te od numeru 250 dotyczyć będą połączeń do podpoznańskich gmin.

Zmiany w komunikacji miejskiej od nocy z 1 na 2 marca 2021:

Linia tramwajowa nocna nr 201:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Rondo Kaponiera (poziom -2) – dolna trasa PST – Dworzec Zachodni – Zachodnia – Głogowska – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Most Uniwersytecki – Św. Marcin – Marcinkowskiego (powrót przez Pl. Wolności i Gwarną) – Strzelecka – Królowej Jadwigi – rondo Rataje – Zamenhofa – rondo Starołęka – Hetmańska – rondo Żegrze – UNII LUBELSKIEJ
Kursy co 30 minut. Nie będzie jeździć w noce z niedzieli na poniedziałek oraz z poniedziałku na wtorek (kursy zastępowane będą przez nocny autobus "231").

Linia autobusowa nocna nr 212:
KACZA – Promienista – Jugosłowiańska – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Bukowska – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Teatralny – Towarowa – Królowej Jadwigi – Rondo Rataje – Zamenhofa – Piłsudskiego – Inflacka – Piaśnicka – Chartowo – Kurlandzka – SZWAJCARSKA SZPITAL
Kursy co 60 minut

Linia autobusowa nocna nr 213:
DĘBIEC – Opolska – Leszczyńska – Głogowska – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Libelta – Niepodległości – Solna – Małe Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – Rondo Śródka – Warszawska – MOGILEŃSKA
Kursy co 60 minut

Linia autobusowa nocna nr 214:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Wojskowa - Wyspiańskiego – Głogowska – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Libelta – Niepodległości – Solna – Małe Garbary – Garbary – Szelągowska – Winogrady – Murawa – Naramowicka – Os. Różany Potok – RADOJEWO
Kursy co 60 minut

Linia autobusowa nocna nr 218:
FRANOWO – Szwajcarska – Piaśnicka – Chartowo – Żegrze/Kurlandzka – Inflandzka – Pawia – Orla – Krucza – Zamenhofa – rondo Starołęka – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Pułaskiego – Mieszka I – Słowiańska – Murawa – Naramowice – Umultowska – Opieńskiego – OS. SOBIESKIEGO
Kursy co 30 minut

Linia autobusowa nocna nr 222:
PORT LOTNICZY ŁAWICA – Os.Bajkowe – Bukowska – Marcelińska – Grochowska – Bukowska – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Teatralny – Towarowa – Królowej Jadwigi – Rondo Rataje – Zamenhofa – Piłsudskiego – Inflacka – Piaśnicka – Chartowo – Kurlandzka – Szwajcarska/Szpital – Franowo – Folwarczna – [DARZYBÓR] – Browarna – Antoninek – Warszawska – MOGILEŃSKA
Kursy co 60 minut

Linia autobusowa nocna nr 223:
KACZA – Mrągowska – Promienista – Ściegiennego – Zgoda – Górczyn – Głogowska –Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Libelta – Niepodległości – Solna – Małe Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – Rondo Śródka – Warszawska – MOGILEŃSKA – wyznaczone kursy do Zieleńca
Kursy co 60 minut

Linia autobusowa nocna nr 224:
JUNIKOWO STACJA/PLEWISKA STRAŻ POŻARNA/MALWOWA - … – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Wojskowa - Wyspiańskiego – Głogowska – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Libelta – Niepodległości – Solna – Małe Garbary – Garbary – Szelągowska – Winogrady – Murawa – Naramowicka – BORANTA
Kursy co 60 minut

Z pętli przy dworcu "Poznań Główny" (ul. Dworcowa) kursować będą:
• linie nr 216 i 226 przez Jeżyce, Sołacz na Podolany i Strzeszyn Grecki (do pętli Literacka)
• linia nr 219 przez Jeżyce, Ogrody, Smochowice do pętli Wichrowa
• linia nr 258 przez Jeżyce, Ogrody, Smochowice do Tarnowa Podgórnego
• linia nr 259 przez Jeżyce, Ogrody, Smochowice do Kiekrza i Starzyn

ZOBACZ TAKŻE: Skrzypiały w nocy i były za głośne – ćwierć wieku temu bimby nocne zastąpiono autobusami


Komentarze (3)

26-03-2021 18:17:17
mieszkaniec
uff nieaktualne, zrobili korekte trasy, bedzie można spokojnie spać
26-03-2021 18:11:58
mieszkaniec
żadnych autobusów po wojskowej, mało smogu i smrodu? niech dalej jeżdżą grunwaldzką i nie hałasują na wojskowej!
24-02-2021 20:54:20
nocny podróżnik
wszystkie będą jeździć "w stadach" czyli jeden za drugim jak teraz? c
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: