Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się nowy rok chiński - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczął się nowy rok chiński
15-02-2021 01:37   Robert
Zwykle z okazji chińskiego nowego roku w Klubie Osiedlowym "Krąg" na zaproszenie Stowarzyszenia Radiestetów gościł astrolog, mistrz feng shui, kulturoznawca i filozof Jacek Kryg, który opowiadał o przepowiedniach na nadchodzący rok opracowanych przez chińskich astrologów. Niestety, z powodu pandemii w tym roku spotkanie nie mogło się odbyć. Mamy jednak dla zainteresowanych czytelników skrócony horoskop na 2021 rok opracowany m. in. na podstawie publikacji Jacka Kryga "2021 Rok Metalowego Bawołu".

Według chińskiego kalendarza księżycowego nowy rok rozpoczął się 12 lutego i będzie trwał do 31 stycznia 2022 roku przez 355 dni. W astrologii chińskiej każdy rok ma przypisane jedno z 12 zodiakalnych zwierząt i jeden z pięciu żywiołów. Obecny rok jest zatem Rokiem Metalowego Bawołu.

Naturalnym żywiołem Bawołu jest ziemia, ale obecny żywioł – metal – pozostaje z nim w pewnej harmonii, co pozwala mieć nadzieję na uniknięcie wielkich wstrząsów towarzyszącym sprzecznym żywiołom. Nie oznacza to jednak braku chwilowych zawirowań czy nawet większych okresowych kłopotów. Możemy spodziewać się trzęsień i obsunięć ziemi, katastrof budynków, choć w mniejszym stopniu niż w poprzednich latach. Incydentalnie mogą zdarzyć się powodzie, huragany i zawirowania pogody. Warto jednak pamiętać, że są to tylko potencjalne zagrożenia i niekoniecznie muszą one wystąpić.

Latami Bawołu w przeszłości były lata 2009, 1997, 1985, 1973, 1961, 1949, 1937, 1925, 1913 i 1901. W połączeniu z metalem Bawół panował w 1961 i 1901 roku. Patrząc wstecz, lata Bawołu nigdy nie były dla świata jakoś bardzo dramatyczne. Zwykle to czas odnowy, budowania nowego porządku, koncentrowania się na pracy u podstaw, zakreślania nowych celów. Premiowane są ciężka praca, uczciwość, rzetelność, wytrwałość i odpowiedzialność. To czas skupienia się na rzeczach realnych a nie mrzonkach, rok nie sprzyja marzycielom, wizjonerom ani lekkoduchom. W żadnym wypadku nie sprzyja też ryzykantom, to nie jest czas spekulantów i hazardzistów. Metal zaś to domena prawa, sądownictwa, walki o równouprawnienie czy prawa człowieka. Jest więc prawdopodobne, że w tych obszarach wpływ Bawołu odciśnie się najbardziej. Z Bawołem kojarzone są Irlandia, Cypr, Palestyna, Syria, Jordania, Argentyna, RPA, Nigeria, Nowa Zelandia i Wenezuela, co pozwala przypuszczać, że wiele ciekawych rzeczy może dziać się właśnie tam.

W ekonomii wiele się może zdarzyć, ale raczej w powolnym tempie, bo szybkość nie jest domeną Bawołu. Pośpiech i presja na natychmiastowe osiągnięcie wyników dadzą raczej mizerne efekty a czasem mogą wręcz prowadzić do problemów. Nie ma co liczyć na spektakularne wzrosty na giełdzie, dominować będzie ograniczanie wydatków i oszczędności. Metalowy Bawół sprzyja branżom kojarzonym z ziemią, metalem i wodą (informatyka, finanse, medycyna, reklama, ubezpieczenia, transport, media, elektronika czy metalurgia). Niekorzystny wpływ może mieć za to na hodowlę zwierząt, rolnictwo, lotnictwo czy restauracje jako obszary żywiołów drzewa i ognia.

Prognozy astrologiczne nie są niestety aż tak optymistyczne w sprawach szczepionki na koronawirusa jak zapowiedzi w mediach. Jak to w roku Bawołu, należy się nastawić raczej na powolną poprawę niż spektakularny, szybki sukces. W pierwszej połowie roku dominują niekorzystne dla Bawołu żywioły drzewa i ognia, dlatego zastosowanie szczepionki nie da zakładanych rezultatów. Wyraźna poprawa nastąpi dopiero od przełomu lipca i sierpnia.

Jeśli chodzi o życie uczuciowe, obecny rok nie jest najlepszy jeśli chodzi o zawieranie nowych związków, planowanie potomstwa czy nawet romanse. Jest to tzw. rok ślepy, czyli nie ma w nim ani jednego dnia Lin Chun (początek wiosny albo święto kochanków), które wypadają 3.02.2021 i 4.02.2022. Oznacza to, że nie będzie wielu okazji do poznania nowego partnera i zakochania się. Na szczęście Bawół sprzyja już istniejącym związkom, wspiera tradycyjne wartości. Jako znak konserwatywny jest przeciwny zdradom, umacnia trwałość istniejących relacji i dba o sprawy rodziny.

Podsumowując, według chińskich astrologów rok obecny powinien być lepszy od poprzedniego, co nie znaczy, że będzie dużo lepszy. Nie braknie stresów, zawiedzionych oczekiwań i codziennych zmagań z trudną rzeczywistością. Ponownie nie będziemy pewni swojego jutra. Sprawy jednak powoli acz jednoznacznie toczyć się będą ku lepszemu, co pozwala spojrzeć w przyszłość z troszkę większym optymizmem.


Komentarze (1)

15-02-2021 23:06:28
dobromir
He he, tyle powiedział co nic. Nie trzeba być astrologiem żeby to wszystko przepowiedzieć ;). To już bardziej wolę wizje Jackowskiego na którego wielu ludzi psy wiesza.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: