Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rekompensata dla mieszkańców, którzy wykupili identyfikator - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rekompensata dla mieszkańców, którzy wykupili identyfikator
27-01-2021 07:15   Janusz Ludwiczak
Radny Filip Olszak zwrócił się z interpelacją do prezydenta Poznania o zrekompensowanie niedogodności dla mieszkańców, którzy zakupili identyfikatory parkingowe, a nie będą mogli z nich skorzystać.

Jak już informowaliśmy strefa płatnego parkowania nie zostanie uruchomiona na wszystkich ulicach, gdyż drogowcom nie udało się na czas wprowadzić nowej organizacji ruchu. Jak przekonuje ZDM wymalowanie oznakowania poziomego i wytyczenie miejsc postojowych pokrzyżowała pogoda, mimo iż prace prowadzone są od połowy września.

Kierowcy za postój zapłacą głównie w południowej części górnego Łazarza, czyli w rejonie Parku Kasprowicza (w obszarze ulic: Wyspiańskiego – Reymonta – Hetmańska – Głogowska), a także w pobliżu ronda Jeziorańskiego (ulice: Biała i Niecała), na całej ulicy Głogowskiej i tak jak do tej pory w rejonie MTP. Na dolnym Łazarzu strefa płatnego parkowania ruszy tylko na fragmencie ulicy Małeckiego (od Rynku Łazarskiego do Strusia).

Od połowy listopada mieszkańcy mogą kupować identyfikatory uprawniające do parkowania w Strefie Płatnego Parkowania na preferencyjnych warunkach – w cenie 10 zł/mc na okres 12 miesięcy. Standardowo abonament ma kosztować 30 złotych miesięcznie, a za kolejny pojazd 150 zł/mc.

Radny Filip Olszak zwrócił się z interpelacją do prezydenta Poznania o udzielenie rekompensat dla mieszkańców, którzy zakupili identyfikator parkingowy, a nie będą z niego korzystać.

– Kilka tysięcy osób zaopatrzyło się już w taki identyfikator i wniosło stosowną opłatę. Wśród takich osób są z pewnością również mieszkańcy z ulic na których SPP niezostanie uruchomiona 1 lutego 2021 r. Głównym celem wykupu identyfikatora mieszkańca jest możliwość parkowania w okolicy swojego miejsca zamieszkania. W sytuacji, w której na danej ulicy nie zostanie jeszcze uruchomiona SPP, identyfikator taki traci znacznie swoją użyteczność, gdyż głównym celem wprowadzenia SPP na Łazarzu i Wildzie jest ułatwienie mieszkańcom znalezienia wolnego miejsca parkingowego w pobliżu ich domów. W związku z powyższym mieszkańcy ulic na których wprowadzono SPP, którzy opłacili identyfikatory od 1 lutego 2021 r., mogą być rozczarowani tym, że zapłacili za możliwość parkowania pod domem w SPP, która faktycznie nie działa – wskazuje Filip Olszak, radny miasta Poznania.

– W związku z powyższym zwracam się do Pana Prezydenta z wnioskiem o uwzględnienie zaistniałej sytuacji i zrekompensowanie tej niedogodności mieszkańcom tej części Łazarza i Wildy, którzy opłacili identyfikatory umożliwiające parkowanie w SPP i z wyżej opisanych przyczyn nie mogą z nich w pełni korzystać. Rozwiązaniem tego problemu mogłoby być np. odliczenie okresu na jaki został wykupiony identyfikator, dotyczący ulicy na jakiej SPP zostanie wprowadzona po 1 lutym 2021 r., przy uiszczaniu opłaty za kolejny okres (przykładowo:identyfikator 12-miesięczny, dotyczący ulicy na której SPP zacznie funkcjonować 1 marca 2021 r. dla mieszkańca który wykupił go od 1 lutego 2021 r. będzie przysługiwał z dodatkowym rabatem w postaci „gratisowego” jednego miesiąca). Innym rozwiązaniem byłoby przedłużenie obowiązującego promocyjnego okresu, w którym identyfikatory można wykupić za 10 zł – dodaje radny Filip Olszak.

Interpelacja trafiła już do prezydenta Poznania, który ma trzy tygodnie na odpowiedź.


Komentarze (1)

27-01-2021 10:04:05
RAN
Takie prace powinno robić się w lecie a nie zimą i strefa powinna obowiązywać np.od września lub października a nie od lutego......

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: