Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Śladami tablic pamiątkowych Łazarza" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Śladami tablic pamiątkowych Łazarza"
25-01-2021 06:30   Janusz Ludwiczak
Stowarzyszenie Wirtualny Łazarz zaprasza do udziału w niesamowitej podróży po łazarskim fyrtlu i odkrywaniu dzielnicy.

Wszystko w ramach gry "Questy Łazarskie – Śladami tablic pamiątkowych Łazarza".

– Jest to quest rozpoczynający cykl wydarzeń oraz spacerów po dzielnicy Św. Łazarz, które będą realizowane w najbliższym roku. Celem działania jest popularyzacja wiedzy o osiedlu i jego historii poprzez aktywne uczestnictwo i poznawaniu miejsc często zapominanych. Sama metoda odkrywania dziedzictwa miejsca polegająca na tworzeniu w formie opisu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi we wskazówkach. Qusest kierowany jest do osób w każdym wieku, co więcej mogą w nim brać udział również osoby niepełnosprawne – wyjaśnia Roman Modrzyński ze Stowarzyszenia Wirtualny Łazarz i członek Rady Osiedla Św. Łazarz.

Spacer rozpoczynamy przy Szkole Podstawowej nr 9. Pierwszym zadaniem jest poszukanie pamiątkowego głazu i wpisanie do krzyżówki nazwiska osoby, która straciła swoje życie w Forcie VII.

Dalej wędrowcy zawitają m.in. na Rynek Łazarski, Lodową, pod kościół Matki Boskiej Bolesnej, na Sczaniekciej, Niegolewskich, Jarochowskiego aż do ulicy Matejki, gdzie należy odszukać tablicy będącej wspomnieniem po partii komunistycznej utworzonej 5 stycznia 1942 r.

Spacer "Szlakiem tablic pamiątkowych Łazarza", który liczy ok. 2,5 km zajmie do półtorej godziny. Osoby, które wezmą udział w tym "Queście" do 31 stycznia mogą wygrać jeden z 10 zestawów nagród. Warunkiem uczestnictwa jest samodzielne pokonanie trasy questu, rozwiązanie krzyżówki oraz przesłanie hasła głównego do organizatora.

Wyprawa odkrywców znajduje się na stronie: www.questylazarskie.eu.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: