Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Do Słoniarni ani kolejką, ani autobusem... tylko "z buta" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Do Słoniarni ani kolejką, ani autobusem... tylko "z buta"
12-12-2009 00:31   Janusz Ludwiczak
Turyści i niezmotoryzowani poznaniacy, by podziwiać słonie w Nowym Zoo muszą maszerować pieszo i to nawet 5 kilometrów, gdyż do Słoniarni nie dojedziemy ani kolejką Maltanką, ani autobusem.

Pod koniec kwietnia w Nowym Zoo otwarta została Słoniarnia, w której mieszka obecnie pięć słoni. Niestety turyści i niezmotoryzowani poznaniacy, szczególnie matki z dziećmi, by zobaczyć Ninio i Yzika i trzy nowe słonice: 23-letnią Lindę oraz dwie 21-letnie słonice: Kingę i Kizie muszą pokonać na piechotę w obie strony dystans około 10 kilometrów.

Poznański ogród zoologiczny na Malcie czynny jest przez cały rok, także w sezonie zimowym. Słonie możemy oglądać również teraz, zimą w godz. od 10:00 do 14:00 (kasa do 15:00, zwiedzanie Nowe Zoo do 16:00).

Problemem jest dostanie się do Słoniarni. Nie dość, że od bramy Nowego ZOO do budynku, gdzie mieszkają słonie musimy pokonać dystans ok. 1,5 kilometra. Do tego turyści i niezmotoryzowani poznaniacy, zwłaszcza matki i ojcowie z dziećmi muszą doliczyć dwa razy tyle.

Obecnie, aż do przełomu kwietnia i maja nie ma możliwości dojazdu do Nowego ZOO, gdyż na okres zimowy zawieszona została Kolejka Parkowa Maltanka. Co prawda pod ogród zoologiczny na Malcie dojeżdża autobus linii nr 57, jednak tylko cztery razy w dni robocze: pomiędzy godziną 6, a 8 oraz o 14 i 15.

Poznaniacy, którzy chcą dostać się do słoniarni muszą zatem dreptać od strony ulicy Warszawskiej (od przystanku tramwajów linii nr 6 i 8) lub od strony ulicy Baraniaka (od przystanków autobusów linii nr 57 i 84).

Słoniarnia jest sporą atrakcją miasta. Niestety szkoda, że urzędnicy i władze miasta nie pomyśleli, by zapewnić niezmotoryzowanym poznaniakom i turystom możliwości dojazdu do Nowego ZOO także w okresie jesienno-zimowo-wiosennym od połowy października do końca kwietnia.


Komentarze (5)

13-12-2009 19:02:42
max
Co innego latem, a co innego teraz. Jaki był sens uruchamiania linii Z, skoro jest Kolejka Maltanka. Autor tekstu ma rację. Tu chodzi tylko o przedłużenie linii 57. Ale pewnie, niech wszyscy korzystają z samochodów, no bo przecież miasto dba o transportu publiczny, to przecież wielki priorytet jak deklarował magistrat. Szkoda, że urzędnicy i włodarze zapominając o tym, a jeszcze rok temu Poznań był organizatorem Szczytu Klimatycznego.
13-12-2009 13:45:39
mtz
I bardzo dobrze - skoro frekwencja w autobusach linii Z była praktycznie zerowa.
12-12-2009 22:49:37
pasazer
Nie ma co, przecież priorytetem dla magistratu jest transport publiczny.
12-12-2009 18:59:48
max
Zgadzam się z przedmówcą. Dlaczego w godzinach otwarcia Słoniarni, od 10 do 14 autobus 57 nie może być wydłużony z Mogileńskiej do Nowego ZOO??
12-12-2009 17:06:47
De
Wstyd. Miasto chwali się słoniarnią i słoniami a nie ma nawet porządnego dojazdu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: