Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach 300 osób zaszczepiono przeciwko Covid-19 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach 300 osób zaszczepiono przeciwko Covid-19
12-01-2021 00:31   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek ruszył punkt szczepień na MTP. Na razie dawkę otrzymywać będą medycy i pracownicy służby zdrowia, czyli osoby z tzw. grupy 0. Docelowo zaszczepić będzie mógł się tutaj każdy.

Punkt szczepień powstał w pawilonie 5a, gdzie miała działać izba przyjęć szpitala tymczasowego. Hala została podzielona na poczekalnię, gabinety, w których działa 6 stanowisk pielęgniarskich do szczepień oraz 7 stanowisk rejestracyjno-kwalifikacyjnych. Jest też sala obserwacyjna.

Pierwszego dnia zaszczepiono 300 osób, od wtorku dawkę przyjmować ma nawet pół tysiąca osób, a do końca tygodnia Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego, który zarządza placówką planuje zaszczepić 2520 osób.

Docelowo na MTP zaszczepić będzie mógł się każdy. Najpierw jednak po grupie 0, szczepieni będą pensjonariusze DPS-ów, służby mundurowe, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych i nauczyciele.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: