Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za trzy tygodnie rusza strefa płatnego parkowania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za trzy tygodnie rusza strefa płatnego parkowania
11-01-2021 01:16   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek rozpoczną się prace związane z wdrażaniem strefy płatnego parkowania na ulicy Głogowskiej. Z kolei w czwartek prace prowadzone będą na ul. Grottgera, a w piątek na Kossaka – kierowcy powinni przeparkować auta.

Na ulicy Głogowskiej montowane będzie oznakowanie pionowe, przeprowadzone zostaną testy oprogramowania i zmodernizowana zostanie sygnalizacja świetlna. Rozpoczną się też testy parkomatów i systemu informatycznego.

– Od kilku miesięcy na ul. Głogowskiej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Zmiany wprowadzane są również na kolejnych ulicach przecinających tę główną ulicę Łazarza. Aby ruch aut, rowerzystów i pieszych odbywał się w sposób optymalny, zmian wymaga również sygnalizacja świetlna. W związku z tym zostanie ona zmodernizowana i dostosowana do nowego sposoby poruszania się w rejonie ul. Głogowskiej. Oznacza to zmianę ustawień sterowników, a także wymianę urządzeń, czy też montaż dodatkowych pętli indukcyjnych, służących do wykrywania pojazdów – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Prace prowadzone będą na ośmiu skrzyżowaniach z ulicami: Kanałową, Strusia, Limanowskiego, Niegolewskich, Rynek Łazarski, Sczanieckiej, Stablewskiego i Potworowskiego/Potockiej. W pierwszym etapie będą one prowadzone bezkolizyjnie i bez utrudnień dla ruchu pieszych i pojazdów.

W ubiegłym tygodniu prace związane z wdrażaniem strefy płatnego parkowania miały być prowadzone na Skwerze im. Marszałka Focha (plac Wyspiańskiego) oraz na ulicach: Grottgera, Kossaka i Wyspiańskiego. Ze względu na zapowiadane opady śniegu roboty zostały odwołane i odbędą się w innym terminie.

I tak zakaz parkowania zostanie wprowadzony na następujących ulicach:
• ul. Grottgera – czwartek, 14 stycznia
• ul. Kossaka – piątek, 15 stycznia
• ul. Wyspiańskiego (od Jarochowskiego do Reymonta) – wtorek, 19 stycznia
• Skwer im. Marszałka Focha (pl. Wyspiańskiego) – wtorek, 19 stycznia
• ul. Ułańska – czwartek, 21 stycznia.

Kierowcy powinni przeparkować samochody, inaczej grozi im mandat, pół tysiąca złotych za odholowanie auta i opłata 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym.

– Podczas prac na wszystkich trzech ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Ponadto każdorazowo za wycieraczki aut parkujących w rejonie planowanych prac trafiają ulotki informujące o konieczności przeparkowania pojazdu. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską – zaznacza Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu na Wyspiańskiego, pomiędzy Wojskową i Reymonta kierowcy będą mogli zaparkować na miejscach prostopadłych po południowej stronie i równoległych po stronie północnej.

– Natomiast pomiędzy ul. Wojskową i Jarochowskiego wyznaczone zostaną równoległe miejsca postojowe po obu stronach ulicy. Pojawią się również trzy miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Od ul. Iłłakowiczówny do ul. Jarochowskiego utrzymane zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h (które obowiązuje również dalej w kierunku ul. Matejki) – wyjaśnia ZDM.

Nie zmienią się kierunku ruchu wokół skweru im. Marszałka F. Focha.

– Zachowany zostanie obecny podział pasów ruchu na lewoskręt w ul. Matejki, pas do jazdy prosto w kierunku ul. Głogowskiej i prawoskręt w ul. Matejki. Parkowanie będzie możliwe na miejscach równoległych po północnej i południowej stronie skweru – objaśnia ZDM.

Strefa płatnego parkowania na Łazarzu ma ruszyć 1 lutego. Obejmie ona cały obszar dzielnicy, aż do II ramy komunikacyjnej – czyli do ulicy Hetmańskiej, Reymonta i Przybyszewskiego.

Za pierwszą godzinę parkowania kierowcy zapłacą 3,50 zł, za drugą – 4,20 zł, a za trzecią – 4,90 zł.

Od połowy listopada mieszkańcy mogą kupować identyfikatory uprawniające do parkowania w Strefie Płatnego Parkowania na preferencyjnych warunkach – w cenie 10 zł/mc na okres 12 miesięcy. Standardowo abonament ma kosztować 30 złotych miesięcznie, a za kolejny pojazd 150 zł/mc.

Identyfikatory można nabyć w Biurze Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Pułaskiego 9 oraz w siedzibie ZDM przy ul. Wilczak 17 w poniedziałki w godz. od 8:00 do 18:00 oraz od wtorku do piątku w godz. 8:00-16:00. Więcej szczegółów na stronach internetowych ZDM.


Komentarze (6)

11-01-2021 15:10:37
toja
a czy progów zwalniających czy poduszek doczekamy się kiedyś na Wojskowej?
11-01-2021 14:24:00
cichy
@Maciej , to że samochody generują dużo problemów nie znaczy że trzeba je dyskryminować .
11-01-2021 10:28:49
Maciej
Problem z samochodami jest oczywisty. Generują duża ilość problemów.
11-01-2021 10:26:23
cichy
@Ania po prostu nie kocha kopciuchów , ma uraz do nich . Nie posiada samochodu i przemieszcza się całe życie rowerem lub pieszo lub pociągiem ale tylko elektrycznym bo już spalinowy to bee...., autobusów też nie cierpi bo kopcą ,nooo chyba że na prąd są to ajkaaa ....
11-01-2021 10:06:18
toms
Znowu Ania - Ty masz jakiś problem z samochodami????
11-01-2021 06:59:05
Ania
Wreszcie rusza strefa, oczywiście z opóźnieniem, bo tu nikt nie potrafi wszystkiego do końca zrobić. Jedyne do czego można się przyczepić to ceny - powinny być jednolite, takie same jak w centrum.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: