Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Można oddać krew i pomóc potrzebującym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Można oddać krew i pomóc potrzebującym
08-01-2021 10:28   Janusz Ludwiczak
W piątek i sobotę w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej odbywa się akcja honorowego poboru krwi, której brakuje w zasobach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Brakuje krwi dwóch grup ujemnych: 0 i B, a niskie są zasoby grup: 0 Rh +, A Rh + i A Rh –.

– Zbiórki krwi w zajezdni odbywają się cyklicznie, od wielu lat. W ubiegłym roku podczas organizowanych przez nas akcji udało się zebrać około 600 litrów krwi. To niezły wynik, biorąc pod uwagę pandemię koronawirusa, związane z nią obawy i konieczność odwołania kilku zbiórek – mówi Sławomir Mróz z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań.

Krew będą mogły oddać osoby pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Należy wziąć dowód osobisty. Biorąc udział w akcji nie tylko przekazujemy najcenniejszy dar życia, ale również otrzymamy 8 czekolad, sok i dzień wolny od pracy.

– Zapraszam serdecznie do udziału i dzielenia się tym najcenniejszym darem, jaki można dać drugiemu człowiekowi – przekonuje Sławomir Mróz.

W trakcie zbiórki, osoby oddające krew, które mają od 18 do 45 lat, będą mogły również zapisać się do Banku Dawców Szpiku.

Krew w zajezdni przy Głogowskiej można oddać w piątek i sobotę, w godz. od 8:00 do 13:00. Obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa, a na teren zajezdni należy wejść głównym wejściem, przez wieżowiec "Zrębiec".

Kolejne zbiórki krwi na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej planowane są: 12-13 marca, 7-8 maja, 2-3 lipca, 27-28 sierpnia oraz 22-23 października 2021 roku.


Fot: Katarzyna Lesińska/archiwum MPK

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: