Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zamiast kolędy – msza w kościele - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zamiast kolędy – msza w kościele
03-01-2021 23:32   Janusz Ludwiczak
Ze względu na pandemię nie ma tradycyjnej kolędy. Zamiast odwiedzin duszpasterskich w domach wierni zapraszani są na wieczorne msze św. do kościoła, podczas której kapłan odmówi modlitwę błogosławieństwa domu, a mieszkańcy sam mają poświęcić swój dom.

O tym, że nie będzie tradycyjnej kolędy już w październiku zdecydował Metropolita Poznański, abp. Stanisław Gądecki. Zgodnie z dekretem zamiast odwiedzin przez duszpasterzy w domach odbywać będą się specjalne wieczorne msze święte w kościołach dla wybranych grup. Po liturgii przeprowadzone ma zostać kolędowanie oraz pogawędka, poruszająca bieżące kwestie parafialne.

I tak w kościele Matki Boskiej Bolesnej i Chrystusa Sługi msza kolędowa odprawiana będzie o godz. 18:00, a w pozostałych kościołach po wieczornych mszach (u Michała Archanioła o godz. 18:45, a u Św. Anny o 19:00). Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronach internetowych parafii.

W kościołach obowiązuje jednak limit jednej osoby na 15m². I tak w mszach świętych w kościele Matki Boskiej Bolesnej przy Głogowskiej może uczestniczyć do 45 osób. Podobnie jest u Św. Anny i Michała Archanioła na Stolarskiej. W mniejszym kościele Chrystusa Sługi przy Palacza w mszach świętych może uczestniczyć jeszcze mniej osób.

Wierni po powrocie do domów mają odprawić celebrację tzw. liturgii rodzinnej, czyli odmówić modlitwę, której tekst otrzymają w świątyni, a następnie gospodarz domu ma sam pokropić mieszkanie wodą święconą.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

maj

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

18:30
Łazarz
25. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

maj

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek muzyczny w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem.

21

maj

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Spektakl dla dzieci pt."O królu Nic Nie Robię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
- organizatorzy proszą o przyniesienie swoich siedzisk (poduszka, karimata, kocyk)
Wstęp wolny pod warunkiem zachowan

24

maj

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: