Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Peja wystąpił na Małeckiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Peja wystąpił na Małeckiego
02-01-2021 01:19   Janusz Ludwiczak
Nie było tradycyjnego "Sąsiedzkiego sylwestra na Skwerze", ale 30 grudnia Peja wystąpił na Małeckiego. Zapłonęły tez dwie rzeźby.

Jak już informowaliśmy ze względu na pandemię i wprowadzone ograniczenia "Sylwester na Skwerze" w formie tradycyjnej nie odbył się.

– Był pomysł na platformę z sylwestrem obwoźnym i spacer sylwestrowy. Mieliśmy też pomysł na koncerty z balkonów, które nie byłyby zapowiadane dla publiczności. Rozważaliśmy również koncert transmitowany przez internet – powiedziała Agnieszka Szablikowska-Trusewicz z Fundacji Otwarta Strefa Kultury.

Dzień przed Sylwester, 30 grudnia na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Graniczne pojawił się Peja, który wystąpił ze swoim koncertem.

Koncert miał być retransmitowany w internecie. Pierwotnie emisję planowano w Sylwestra o godz. 21:00 na profilu Otwartej Strefy Kultury, jednak z przyczyn technicznych opóźnił się – organizatorzy przesunęli premierę na 22:00, później na 23:00 i na 23:30. W końcu tuż przed północą film pojawił się na YouTube.

Na skwerze zapłonęły też dwie rzeźby.

– Postanowiliśmy stworzyć Pomnik Penera. Mieszkańców zapytaliśmy w ankiecie na Nieformalnej Grupie Łazarskiej jaka to powinna być rzeźba. Wygrał "EkoPener" i Fałszywy Kulisty Model Ziemi, czyli globu, który nawiązuje do teorii spiskowych, jakie pojawiły się w tym roku. Rzeźby, które stworzyłem w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku są ażurowe zbudowane z perforowanej blachy i stalowej siatki – opowiada Łukasz Trusewicz.

– Po spłonięciu instalacje zostaną umieszczone na Łazarzu i staną się kolektorami nakrętek, z których dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Tylko do samego modelu ziemi powinno zmieścić się ponad 2 tysiące nakrętek – dodaje Łukasz Trusewicz.

Sylwestrowo-noworoczna noc ogólnie spokojnie minęła w Poznaniu jak i w całym regionie. Policjanci nie wystawili żadnego mandatu w związku z przemieszczaniem się, a jedynie tylko kilka pouczeń. Mundurowi nie odnotowali żadnych poważniejszych incydentów.


Komentarze (8)

14-01-2021 08:41:59
Bernard Zborowski
Dno,dno i jeszcze raz dno.Świetna "promocja" Łazarza.Jacy ludzie będą chcieli zobaczyć naszą dzielnicę?Menele i ludzie nie szanujący prawa? Skończcie z tym pajacowaniem na tym dennym skwerze ,w tej sralni dla psów.Na Łazarzu jest brak miejsc parkingowych,a od kilku lat zamykana jest ul.Małeckiego w dzień sylwestra.Bo "pan artysta" musi zaistnieć i coś podpalić na pokaz,aby zeszła się śmietanka Łazarza.Strefa kultury,smiechu warte.
12-01-2021 21:50:18
Łukasz Trusewicz
Ciężko wystąpić na pamiątkowym zdjęciu w maseczce. Na łazarzu wystąpił wykonawca który ma najwięcej złotych płyt historii polskiej muzyki i ten koncert wpisuję się tą historię. jeśli chcą państwo dyskutować to proszę się przede wszystkim podpisywać własnymi personaliami, bo inaczej jest to zwykłe hejterstwo.
10-01-2021 21:02:16
lazarski mieszkaniec
Przecież na zdjęciach widać ile osób było bez maseczek, a promocja Łazarza.Dziękuję za takie działania i wysoką kulturę języka.
10-01-2021 16:17:52
Łukasz Trusewicz
Wszyscy organizatorzy mieli na twarzach maseczki artyści też. nie był to koncert tylko kręcenie teledysku,zebrał się tłum gapiów, namawialismy wszystkich do zachowania odległości. Skwer to nie jest to nasz prywatny folwark, po prostu chcemy tam organizować wydarzenia i każdy to może robić zamiast wylewać anonimowo jad w internecie. Dotychczas koncert zobaczyło ponad 80000 ludzi. To bardzo dobra promocja dla Łazarza, w wielu komentarzach jest napisane że ludzie chcą odwiedzić dzielnicę po ustaniu lockdownu. Tak się buduje tło symboliczne z którego wszyscy skorzystają. Pozdrawiam w nowym roku!
03-01-2021 10:00:04
Ela
po pierwsze ludzie byli bez maseczek. Po drugie jest zakaz organizowania tego typu imprez. Po trzecie alkohol w miejscu publicznym. Pięknie - tak na szybko trzy wykroczenia. Czy organizator zdaje sobie z tego sprawę. Mam wrażenie, że Fundacja Otwarta Strefa Kultury traktuje ten skwer jak prywatny folwark. Sprawa zgłoszona już odpowiednim służbą.
02-01-2021 16:06:16
eka z małeki
-nie przesadzajmy!!!A jak bez maseczek paradują takie małe i inne takie ,w różnych miejscach i przybytkach no i oczywiście w tv p gdzie jedno na drugie dmucha,to jakoś nie słychać protestów!!!Bo to swoi i one to mogą coooo ???!!! eka
02-01-2021 11:12:07
januszek
A gdzie maseczki czy skwer to teren wolny od maseczek. Gdzie była Policja ?Zwykli Mieszkańcy nie mogli wyjść z domu a Otwarta Strefa Kultury może wszystko.
01-01-2021 21:51:23
lazarzanin
Ciekawe, nie wolno się gromadzić na na imprezie z Peją było przeszło 30 osób.Trzeba zachować odległości a na zdęciach z imprezy widać ich brak i najważniejsze , maseczki nie obowiązują na Skwerze , gdzie były służby.Widać w tym mieście są inne standarty dla uprzywilejowanych.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 26-05-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Grill Show

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: