Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy zasiedli do wspólnej wigilii, zdala od rodzin, by czuwać nad naszym bezpieczeństwem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strażacy zasiedli do wspólnej wigilii, zdala od rodzin, by czuwać nad naszym bezpieczeństwem
28-12-2020 01:37   Janusz Ludwiczak
11 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 usiadło do wspólnej wigilii, poza domem, z dala od żon, dziewczyn, rodzin i bliskich. W jednostce przy Grunwaldzkiej 16a każdego dnia, również w Wigilię i święta strażacy pełnią służbę przez 24 godziny, by czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców Łazarza i sąsiednich dzielnic.

W JRG2 przy Grunwaldzkiej 16a pracuje 50 strażaków, każdego dnia służbę pełni i pozostaje w gotowości do wyjazdu pozostaje 11 z nich, który służbę pełnią aż przez 24 godziny, po czym mają następnie dobę lub 48 godzin przerwy. Bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców Łazarza i sąsiednich dzielnic zapewnia pięć wozów strażackich.

Strażacy zasiedli do wspólnej Wigilii, ale w każdej chwili są w gotowości. W przypadku zgłoszeń o pożarze czy wypadku natychmiast udają się na akcję.

– W tym wyjątkowym dniu Strażacy z JRG 2 Poznań, życzą Wszystkim spokojnych, bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnej atmosferze. Nie zapomnijmy również o zdrowiu, które w obecnych czasach nabiera wyjątkowego znaczenia – życzyli strażacy III zmiany III (A) z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy Grunwaldzkiej.

Święta minęły raczej spokojnie. Na Łazarzu jedynie w drugi dzień świąt zostali wezwani na ul. Niegolewskich, po tym jak z kamienicy odpadł tynk i spadł na zaparkowane samochody.

Jak mówi pewne powiedzenie: "By ktoś mógł mieć wolne, ktoś musi pracować" oraz "służba - nie drużba", dlatego strażakom jak i pracownikom pozostałych służb już teraz życzymy spokojnego Sylwestra i Nowego Roku.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: