Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszyły szczepienia na Covid-19 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszyły szczepienia na Covid-19
28-12-2020 00:52   Janusz Ludwiczak
W niedzielę pierwsze osoby zostały zaszczepione przeciwko Covid-19.

Pierwszą zaszczepioną osobą w Polsce jest Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie. W Wielkopolsce jako pierwsza dawkę przyjęła prof. Magdalena Figlerowicz z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej. W szpitalu klinicznym im. Karola Jonschera przy ul. Szpitalnej w Poznaniu szczepionki otrzymało również dwoje pracowników personelu medycznego: pielęgniarka oddziałowa Jolanta Łojko-Kołodziejczak oraz dr Jarosław Szydłowski, kierujący kliniką otolaryngologii dziecięcej. W sumie zaszczepionych zostało 75 osób.

– Szczepionka to nasza ogromna szansa, która pozwoli wyzwolić się z epidemii. Ważne, aby zaszczepiło się jak najwięcej Polaków. Dlatego ruszamy z kampanią #SzczepimySię, w której przekonujemy, że warto się zaszczepić. Jeśli nie dla samego siebie, to dla innych – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

W Wielkopolsce akcję szczepień wśród swojego personelu medycznego przeprowadzi na razie sześć szpitali: w Lesznie, Koninie, Pile, Kaliszu oraz dwa szpitale w Poznaniu. Otrzymały one z Agencji Rezerw Materiałowych w sumie 450 dawek szczepionki.

W ramach pierwszej dostawy w drugi dzień świąt do Polski trafiło ok. 10 tys. dawek szczepionek. W pierwszej kolejności – w tzw. grupie 0 zaszczepieni mają zostać pracownicy personelu medycznego – lekarze, pielęgniarki, następnie pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznych, domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej, aptek.

W kolejnym etapie szczepieni mają być: pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60. roku życia, służby mundurowe i nauczycieli, następnie w grupie 2: osoby poniżej 60-tki z chorobami przewlekłymi i osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa a na końcu przedsiębiorcy i pozostałe osoby.

Szczepienia będą darmowe i dobrowolne. 15 stycznia mają ruszyć zapisy dla wszystkich chętnych.

Od 12 listopada do 6 grudnia pytaliśmy Was czy zaszczepicie się przeciwko Covid-19. 53,1% ankietowanych uznało, że tak:

R E K L A M A

Komentarze (1)

29-12-2020 07:42:22
Ania
Szczepienia powinny być Obowiązkowe, jeśli samemu nie chcesz żyć, to chociaż nie zabijaj innych

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: