Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszyły szczepienia na Covid-19 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszyły szczepienia na Covid-19
28-12-2020 00:52   Janusz Ludwiczak
W niedzielę pierwsze osoby zostały zaszczepione przeciwko Covid-19.

Pierwszą zaszczepioną osobą w Polsce jest Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie. W Wielkopolsce jako pierwsza dawkę przyjęła prof. Magdalena Figlerowicz z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej. W szpitalu klinicznym im. Karola Jonschera przy ul. Szpitalnej w Poznaniu szczepionki otrzymało również dwoje pracowników personelu medycznego: pielęgniarka oddziałowa Jolanta Łojko-Kołodziejczak oraz dr Jarosław Szydłowski, kierujący kliniką otolaryngologii dziecięcej. W sumie zaszczepionych zostało 75 osób.

– Szczepionka to nasza ogromna szansa, która pozwoli wyzwolić się z epidemii. Ważne, aby zaszczepiło się jak najwięcej Polaków. Dlatego ruszamy z kampanią #SzczepimySię, w której przekonujemy, że warto się zaszczepić. Jeśli nie dla samego siebie, to dla innych – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

W Wielkopolsce akcję szczepień wśród swojego personelu medycznego przeprowadzi na razie sześć szpitali: w Lesznie, Koninie, Pile, Kaliszu oraz dwa szpitale w Poznaniu. Otrzymały one z Agencji Rezerw Materiałowych w sumie 450 dawek szczepionki.

W ramach pierwszej dostawy w drugi dzień świąt do Polski trafiło ok. 10 tys. dawek szczepionek. W pierwszej kolejności – w tzw. grupie 0 zaszczepieni mają zostać pracownicy personelu medycznego – lekarze, pielęgniarki, następnie pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznych, domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej, aptek.

W kolejnym etapie szczepieni mają być: pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60. roku życia, służby mundurowe i nauczycieli, następnie w grupie 2: osoby poniżej 60-tki z chorobami przewlekłymi i osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa a na końcu przedsiębiorcy i pozostałe osoby.

Szczepienia będą darmowe i dobrowolne. 15 stycznia mają ruszyć zapisy dla wszystkich chętnych.

Od 12 listopada do 6 grudnia pytaliśmy Was czy zaszczepicie się przeciwko Covid-19. 53,1% ankietowanych uznało, że tak:

Komentarze (1)

29-12-2020 07:42:22
Ania
Szczepienia powinny być Obowiązkowe, jeśli samemu nie chcesz żyć, to chociaż nie zabijaj innych
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: