Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z Targów na Lednicę – ku pamięci ojca Jana Góry - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z Targów na Lednicę – ku pamięci ojca Jana Góry
20-12-2020 23:17   Janusz Ludwiczak
W przededniu 5. rocznicy śmierci twórcy Spotkań Młodych nad Jeziorem Lednickim odbył się rodzinny rajd samochodowy.

"Jan Góra Tour" wyruszył w niedzielę tuż po godz. 10. Ponad 40 załóg wyruszyło samochodami z Międzynarodowych Targów Poznańskich, zachowując standardy sanitarne. Meta znajdowała się na Polach Lednickich, po drodze uczestnicy odwiedzali miejsca związane z o. Janem Górą. m.in. klasztor o. Dominikanów.

W poniedziałek mija 5. rocznica śmierci o. Jana Góry.

W latach 1977-1987 był duszpasterzem młodzieży szkół średnich w Poznaniu, a następnie duszpasterzem akademickim. Pod koniec lat 80. organizował kolokwia w Ustroniu-Hermanicach, w 1991 roku był współorganizatorem VI Dni Młodzieży w Częstochowie. Na górze Jamnej koło Tarnowa zbudował od podstaw Sanktuarium Matki Boskiej Niezawodnej Nadziei, w którym utworzył ośrodek duszpasterski.

W 1997 roku zorganizował pierwsze czuwania modlitewne młodzieży nad Jeziorem Lednickim koło Gniezna. Odtąd co roku, najczęściej w wigilię Zesłania Ducha Świętego młodzież z całej Polski, a coraz częściej także z zagranicy, gromadzi się pod Bramą Rybą, pomnikiem związanym z symbolicznym wejściem w III Tysiąclecie Chrześcijaństwa. W spotkaniach na Lednicy bierze co roku udział ok. 100 tysięcy osób.

Ojciec Góra był autorem kilkuset publikacji książkowych i publicystycznych. Długoletnia działalność przyniosła mu liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Nagrodę Literacką im. Kościelskich, Nagrodę "Gazety Wyborczej" - Gigant 1997, Nagrodę im. Piotra Wawrzyniaka, Nagrodę Pracy Organicznej "Głosu Wielkopolskiego", Episkopatu Polski "Totus", Wielkiej Pieczęci Miasta Poznania.

W 2007 roku został Honorowym Obywatelem Miasta Poznania i otrzymał tytuł Zasłużony dla Miasta Poznania.

5 czerwca 2021 r. na Lednicy ma odbyć się 25. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: