Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grunwaldzka została przecięta Wojskową - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grunwaldzka została przecięta Wojskową
09-12-2009 10:58   Janusz Ludwiczak
Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Wojskowej. Od teraz kierowcy będą mogli skręcić z Grunwaldzkiej w kierunku Areny. Ponadto na krzyżówce pojawiła się nowa sygnalizacja, powstała droga rowerowa i przebudowany został przystanek tramwajowych dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Przebudowa miała związek także z planowanym w przyszłym roku generalnym remontem Ronda Jeziorańskiego.

Ponad dwa miesiące temu, 28 września rozpoczął się remont skrzyżowania ulic Gruwaldzkiej i Wojskowej. W tym czasie drogowcy ułożyli nowy chodnik, wybudowali nowe przejście dla pieszych, przesunęli przystanek tramwajowy, zbudowali drogę rowerową oraz "przebyli" ulicę Grunwaldzką.

Przystanek dla niepełnosprawnych
Po przebudowie bez problemu z tramwajów, przede wszystkim typu Combino będą mogli wysiadać i wsiadać osoby niepełnosprawne i matki z wózkami, gdyż przystanek został obniżony i dostosowany do tramwajów niskopodłogowych. Oprócz tego nowy przystanek został przesunięty o parę metrów.

Nowe przejście i światła
Po remoncie powstało nowe przejście dla pieszych na ulicy Grunwaldzkiej, od strony Matejki. Ponadto drogowcy wymienili stare sygnalizatory świetlne. Ponadto powstały tutaj światła inteligentne, podobnie jak na wielu innych skrzyżowaniach piesi będą włączać sobie zielone światło za pomocą specjalnych guzików umieszczonych na słupach sygnalizacji.
Ułatwienia przygotowano także dla kierowców, dzięki wbudowanym pętlom indukcyjnym.

I jest coś dla rowerzystów
W ramach przebudowy skrzyżowania powstała droga rowerowa na ulicy Grunwaldzkiej, która docelowo ma łączyć się już z istniejącymi na ulicach Przybyszewskiego, Bukowskiej i Wyspiańskiego. Na razie jednak cykliści będą mieli do dyspozycji kilka metrów ścieżki rowerowej od Ronda Jeziorańskiego do ulicy Wojskowej.

Grunwaldzka została "przebita"
Od teraz, dzięki przebudowaniu krzyżówki kierowcy będą mogli skręcić z ulicy Grunwaldzkiej bezpośrednio w Wojskową, bez konieczności objechania Ronda Jeziorańskiego lub ulicą Wojskową dostać się od strony Areny do Marcelińskiej.

Wszystko z myślą o przebudowie Ronda Jeziorańskiego
Zakończony remont skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Wojskowej ma przede wszystkim związek z planowaną na przyszłoroczne wakacje przebudową generalną Ronda Jeziorańskiego. Według planów wytyczony zostanie objazd prowadzący ulicami Reymonta, Wyspiańskiego, Wojskową, Marcelińską do Przybyszewskiego.
Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego musi zostać przebudowane, gdyż ma złą geometrie i niekorzystny układ drogowy. Po przebudowie nowe rondo ma mieć łagodniejsze łuki i dodatkowe pasy ruchu. Ponadto wymienione mają zostać tory i trakcja tramwajowa.


Komentarze (6)

11-12-2009 19:42:32
Slawe
i przy okazji, czy wiecie ze zdaniem MPU (studium) lazarz to funkcjonalne srodmiescie (tam poziom dopuszczalnego halasu jest wiekszy) - wystarczy uchwalic taki plan i mozna to nazwac walka z halasem...
11-12-2009 19:40:23
Slawek
badania sa dostepne (o ile Pan redaktor pozwoli) http://www.poznan.pl/mim/public/wos/pages.html?co=list&id=11105&ch=11745&instance=1017&lang=pl naturalne jest ze zwieszanie przepustowosci podniesie poziom halasu - wspolpraca WOS a ZTM i ZDM nie istnieje...kazda inwestcja niby ma miec zbadane jak wplywa na srodowisko...
11-12-2009 16:52:01
madzia
max poniekąd masz racje, ale nie musisz najeżdżać na Sławka. Nie mniej fizycy powinni zrobić badania akustyczne na Grunwaldzkiej, Hetmańskiej i Głogowskiej.
11-12-2009 15:47:23
max
No tak, a ten znowu o hałasie. Pewnie lepiej tramwaje niech też niech nie jeżdżą. Słuchaj jeśli przeszkadza Ci hałas w mieście przeprowadź się na wieś. Chociaż tam pewnie będzie przeszkadzać Ci śpiew ptaków i wycie krów.
11-12-2009 15:16:23
Slawek
taka polityka, halas dla wszyskich zupelnie za darmo.to ze juz tam sa przekroczone normy halasu samochodowego i tramwajowego to nic, niech wiecej wiary tam jezdzi. w koncu miasto sluzy do przemieszczania sie, a nie do mieszkania
09-12-2009 14:40:29
mieszkanka
Cały ruch tranzytowy pójdzie Wojskową? O matko.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: