Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Morawskiego i Bogusławskiego będą jednokierunkowe. Na kolejnych ulicach będzie zakaz parkowania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Morawskiego i Bogusławskiego będą jednokierunkowe. Na kolejnych ulicach będzie zakaz parkowania
07-12-2020 07:07   Janusz Ludwiczak
Ulica Morawskiego będzie jednokierunkowa już na całej długości – również pomiędzy Bogusławskiego i Jarochowskiego, a Bogusławskiego także od Sczanieckiej do Niegolewskich. W najbliższych dniach w związku z wdrażaniem strefy płatnego parkowania na ulicach: Stablewskiego, Bogusławskiego, Chociszewskiego, Szymborskiej, Niegolewskich i Wyspiańskiego wprowadzony zostanie zakaz parkowania. Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej ich auto zostanie odholowane, a do tego dochodzą koszty i 100-złotowy mandat.

Strefa płatnego parkowania na Łazarzu coraz bliżej. Na kolejnych ulicach zmieniana będzie organizacja ruchu. I tak już od poniedziałku ulica Morawskiego będzie jednokierunkowa na całej długości, również na odcinku pomiędzy Bogusławskiego i Jarochowskiego.

– Parkowanie odbywać będzie się równolegle po obu stronach ulicy. Natomiast na odcinku od ul. Bogusławskiego do ul. Kasprzaka samochody zaparkują ukośnie po południowej stronie ulicy i równolegle po stronie północnej. Skrzyżowanie ul. Morawskiego i Bogusławskiego stanie się równorzędne, wprowadzony zostanie również kontraruch rowerowy – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

ZOBACZ TAKŻE: Morawskiego: Nie będzie ruchu jednokierunkowego pomiędzy Jarochowskiego a Bogusławskiego

Od poniedziałku prace prowadzone będą również na ulicy Stablewskiego. Tam nasadzona zostanie nowa zieleń.

– Pomiędzy ul. Głogowską i Kasprzaka po obu stronach jezdni wyznaczone zostaną równoległe miejsca postojowe. Na odcinku od ul. Kasprzaka do ul. Bogusławskiego parkowanie – również równolegle – dozwolone będzie wyłącznie po północnej stronie ulicy. Natomiast od ul. Bogusławskiego do ul. Jarochowskiego również zaparkować można będzie tylko po północnej stronie, ale na miejscach ukośnych. Pojawi się także kontraruch dla rowerów jadących w kierunku ul. Głogowskiej. Prace na ul. Stablewskiego będą odbywać się równolegle z nasadzeniami zieleni po południowej stronie na odcinku od ul. Głogowskiej do Kasprzaka i dlatego potrwają dłużej niż na pozostałych dwóch ulicach – wyjaśnia ZDM.

We wtorek zakaz parkowania wprowadzony będzie na ulicy Bogusławskiego. Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu parkowanie jak do tej pory odbywać będzie się równolegle po obu stronach ulicy. Ulica Bogusławskiego będzie jednokierunkowa na całym odcinku (od Chociszewskiego do Niegolewskich). Wprowadzony zostanie kontraruch dla rowerzystów.

Zakaz parkowania zostanie wprowadzony na następujących ulicach:
• 7 grudnia (poniedziałek) – ul. Morawskiego
• od 7 do 10 grudnia – ul. Stablewskiego (cała)
• 8 grudnia (wtorek) – ul. Bogusławskiego
• 11 grudnia (piątek) – ul. Chociszewskiego (cała) i Szymborska
• 14 grudnia (poniedziałek) – ul. Niegolewskich (cała)
• 18 i 19 grudnia – ul. Wyspiańskiego od Jarochowskiego do Głogowskiej.

Kierowcy powinni przeparkować samochody, inaczej grozi im mandat, pół tysiąca złotych za odholowanie auta i opłata 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym.

– Podczas prac na wszystkich trzech ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Ponadto każdorazowo za wycieraczki aut parkujących w rejonie planowanych prac trafiają ulotki informujące o konieczności przeparkowania pojazdu. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską – informuje Straż Miejska.


Komentarze (5)

13-12-2020 10:33:30
pyra
Mieszkancy maja jezdzic rowerem albo hulajnoga, kogo stac to taxi, taki jest plan. Zwlaszcza w zimie mieszkancy Poznania po 60-tce maja jezdzic rowerami albo komunikacja miejska, z tobolami zakupow, zgrzewkami wody. Proponuje Jaskowiakowi, /ktory nie wiem dlaczego jest taki zadufany w sobie bo ani przystojny, ani ladny ani nie potrafi poprawnie mowic ani z niego prezydent miasta, ktorego moznaby za cos cenic/, jezdzic rowerem i komunikacja po zakupach, o przepraszam jego stac na Taxi, poradzi sobie.
12-12-2020 23:58:24
ertyil
Miało być więcej miejsc do parkowania dzięki strefie, a zrobili na Sczanieckiej barierki, Jarachowskiego barierki i gdzie Ci ludzie mają zostawiać auta? Zamiast lepiej i bezpieczniej jest gorzej bo ludzie teraz ustawiają auta na chama i dzisiaj nie mogłem wyjechać.
08-12-2020 16:17:48
Mieszkaniec 1
Nie dość że zamknęli ulice to jeszcze ograniczli miejsca postojowe że skosnego na równolegle na ulicach szczanieckiej czy Morawskiego, nie wspomnę że ul Morawskiego od areny zrobiły jednokierunkowa i jadąc z ulicy Biguslawkigoe nie ma możliwość wjazdu bo jak z chociszwwskiwgo nie idzie skręcić w Jarochowskiwgo a sąsiadujące ulice są albo że zmiana kierunku jazdy mowa tu o stablewskiwgo, albo ślepa ulica gdzie nie ma wyjazdu w jarochowskiwgo typu szczanieckiej czy potworowskiego
08-12-2020 09:37:10
pyra
do "mieszkanca", To Miasta nie interesuje. Gdyby tam mieszkal Jaskowiak to wygladaloby to inaczej na 100%
07-12-2020 15:12:30
mieszkaniec
To przestaje być już śmieszne... gdzie mieszkańcy mają parkować??? Dlaczego na raz zamyka się kilka ulic?
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: