Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Potworowskiego, Morawskiego, Stablewskiego, Bogusławskiego: Kierowcy muszą przeparkować auta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Potworowskiego, Morawskiego, Stablewskiego, Bogusławskiego: Kierowcy muszą przeparkować auta
04-12-2020 15:31   Janusz Ludwiczak
Czwartkowe opady śniegu spowodowały przesunięcie terminu robót związanych z wdrożeniem strefy płatnego parkowania i wprowadzeniem nowej organizacji ruchu. W sobotę nie będzie można parkować na ul. Potworowskiego, a w poniedziałek na Morawskiego. Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej ich auto zostanie odholowane, a do tego dochodzą koszty i 100-złotowy mandat.

– Padający śnieg, a później roztopy i mokra nawierzchnia spowodowały, że, w zaplanowanym terminie, nie można było rozpocząć prac na trzech łazarskich ulicach. Prace zostały przesunięte. Zmiana organizacji ruchu na ul. Potworowskiego rozpocznie się w najbliższą sobotę 5 grudnia, a na ul. Chociszewskiego i Szymborskiej dopiero 11 grudnia. W każdym z tych miejsc roboty powinny potrwać jeden dzień. Należy jednak podkreślić, że kluczowy wpływ na termin rozpoczęcia i zakończenia prac będzie miała pogoda – padający deszcz lub śnieg uniemożliwia wykonywanie oznakowania poziomego, również jeżeli opady wystąpiły dzień wcześniej i nawierzchnia jest nadal mokra – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Zakaz parkowania zostanie wprowadzony na następujących ulicach:
• 5 grudnia (sobota) – ul. Potworowskiego
• 7 grudnia (poniedziałek) – ul. Morawskiego
• od 7 do 10 grudnia – ul. Stablewskiego (cała)
• 8 grudnia (wtorek) – ul. Bogusławskiego
• 11 grudnia (piątek) – ul. Chociszewskiego (cała) i Szymborska
• 14 grudnia (poniedziałek) – ul. Niegolewskich (cała)
• 18 i 19 grudnia – ul. Wyspiańskiego od Jarochowskiego do Głogowskiej.

Kierowcy powinni przeparkować samochody, inaczej grozi im mandat, pół tysiąca złotych za odholowanie auta i opłata 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym.

– Podczas prac na wszystkich trzech ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Ponadto każdorazowo za wycieraczki aut parkujących w rejonie planowanych prac trafiają ulotki informujące o konieczności przeparkowania pojazdu. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską – informuje Straż Miejska.

Jak przekonuje Zarząd Dróg Miejskich na ulicy Chociszewskiego uporządkowane zostanie parkowanie.

– Ulica pozostanie dwukierunkowa, zachowany zostanie również równoległy sposób postoju. Z parkowania zostaną natomiast wyłączone przestrzenie położone zbyt blisko skrzyżowań lub przejść dla pieszych. Wyznaczone zostaną trzy miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Na całej ulicy obowiązywać będzie ograniczenie prędkości jazdy do 30 km/h – wyjaśnia ZDM.

Z kolei na ulicy Szymborskiej parkowanie będzie możliwe tylko po wschodniej stronie ulicy, na miejscach równoległych. Wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy, a prędkość będzie ograniczona do 30 km/h.

Natomiast na ul. Potworowskiego wyznaczone zostaną równoległe miejsca parkingowe po obu stronach. W pobliżu skrzyżowania z ul. Bogusławskiego pojawi się "koperta" dla osób z niepełnosprawnościami. Utrzymany będzie istniejący kontraruch rowerowy.


Komentarze (1)

05-12-2020 23:22:23
Mieszkaniec
Szkoda tylko, że nikt nie pomyślał o zapewnieniu na czas remontu jakiegoś tymczasowego parkingu dla aut (choćby przy Arenie). Najłatwiej powiesić znaki, wetknąć kartki za wycieraczki i kazać przeparkować. Pytanie tylko gdzie??? I tak już wiele miejsc parkingowych zostało zlikwidowanych. Walka ze zmotoryzowanymi trwa nadal... Pozostaje nadzieja, że kiedyś ktoś posprząta ten bałagan.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: