Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radna Lidia Dudziak odwołana - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radna Lidia Dudziak odwołana
02-12-2020 06:13   Janusz Ludwiczak
Radna Lidia Dudziak została odwołana ze stanowiska przewodniczącej Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.

Jednym z powodów odwołania radnej Lidii Dudziak z funkcji przewodniczącej Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki jest wpis na portalu społecznościowym facebook o treści: "To jest zwyrodniała swołocz opętana przez diabła" w związku z protestami po wydaniu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia w sprawie przepisów aborcyjnych.

– Podczas ostatnich protestów społecznych radna Lidia Dudziak pozwoliła sobie na obraźliwe komentarze pod adresem protestujących: tu cytat "zwyrodniała swołocz opętana przez diabła". Niestety w przypadku radnej nie jest to pierwszy raz, kiedy przekracza granice przyzwoitości. W przeszłości również zdarzały się jej kontrowersyjne wypowiedzi. Uważamy, że niedopuszczalne są głosy o wydźwięku hejtu, pogardy, szykanowania, mowy nienawiści, czy wykluczenia – argumentował radny Bartłomiej Ignaszewski z Koalicji Obywatelskiej.

– Moja wypowiedź odnosiła się do konkretnego zdarzenia, kiedy to w kościele nastąpiła profanacja najświętszego sakramentu. Nie chodziło mi o protesty, sama jako działaczka społeczna protestowałam wiele razy. Łączenie tego z moją pracą na rzecz sportu to dwie różne rzeczy – tłumaczyła radna Lidia Dudziak.

W obronie radnej stanęli inni radni.

– Nie wiem, czy ktoś powiedział, że źle prowadzi komisję. Jeśli są zastrzeżenia, chciałbym uzyskać dodatkowe informacje. Gdy wchodziłem do rady miasta, sądziłem, że będziemy się oceniać na podstawie merytoryki – przekonywa radny Mateusz Rozmiarek.

– Chyba nie o to chodzi, by Lidkę upokarzać mówiąc, że źle prowadzi komisję? Chwalił ją wiceprezydent Solarski i wiceprezydent Guss. Nie ma bardziej zaangażowanej w sport osoby. Zaczynamy się ośmieszać. To jest cyrk – dodała radna Halina Owsianna z nowego klubu Wspólny Poznań.

Za odwołaniem radnej Lidii Dudziak było 9 radnych Koalicji Obywatelskiej. Przeciw było 7 radnych PiS oraz klubu Wspólny Poznań. Póki co nie wybrano nowego przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.


Komentarze (3)

02-12-2020 10:51:00
emeryt
Nie od dziś wiadomo, że osoba publiczna musi ważyć słowa nawet te wypowiadane "prywatnie".
02-12-2020 09:19:22
Qshu
Co za wspaniała wiadomość. Poranna kawa od razu smakuje lepiej. Prostakom mówimy won!
02-12-2020 08:46:49
DDD
Może czas na emeryturę? Społecznikiem można byc i poza Radą Miasta. Może czas na młodsze pokolenie...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: