Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szpital na MTP ruszy z opóźnieniem – będzie działał przynajmniej do marca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szpital na MTP ruszy z opóźnieniem – będzie działał przynajmniej do marca
30-11-2020 00:44   Janusz Ludwiczak
W targowych pawilonach zakończyła się budowa szpitala tymczasowego. Lecznica miała przyjmować pacjentów z koronawirusem od poniedziałku, jednak stanie się to kilka dni później, gdyż jeszcze nie dotarł sprzęt medyczny, w tym respiratory.

Aktualnie trwa proces szkoleń dla personelu medycznego.

– W najbliższych dniach będziemy w pełni gotowi do kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa naszych pacjentów. Obecnie jesteśmy w okresie niezwykle intensywnych przygotowań, formowania zespołów medycznych oraz szkoleń dotyczących używania sprzętu – powiedział dr hab. Szczepan Cofta, dyrektor Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego.

Liczba łóżek w szpitalu tymczasowym będzie zwiększana etapowo. Na początku udostępnionych zostanie 150 łóżek. Uniwersytet Medyczny zabezpieczył kadrę medyczną. Do tej pory zgłosiło się 1,2 tys. pracowników.

W pierwszym tygodniu grudnia szpital przyjmie pacjentów.

– Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, gotowość szpitala 30 listopada zostanie osiągnięta. Kolejne dni to ostatnie przygotowania kadry i pierwsi pacjenci – zaznacza wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Szpital tymczasowy na MTP ma ruszyć 3 grudnia i będzie działać przynajmniej do marca, w razie ryzyka pojawienia się trzeciej fali Covid-19.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: