Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na kilku ulicach górnego Łazarza wprowadzą zakaz parkowania – kierowcy powinni przeparkować auta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na kilku ulicach górnego Łazarza wprowadzą zakaz parkowania – kierowcy powinni przeparkować auta
29-11-2020 17:38   Janusz Ludwiczak
Kasprzaka, Matejki, Potworowskiego, Chociszewskiego, Szymborska, Morawskiego i Bogusławskiego – na tych ulicach wprowadzony zostanie tymczasowy zakaz parkowania i zatrzymywania się w związku z wprowadzaniem strefy płatnego parkowania. Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej ich auto zostanie odholowane, a do tego dochodzą koszty i 100-złotowy mandat.

Pod koniec września rozpoczęły się prace związane z rozszerzaniem strefy płatnego parkowania, która praktycznie na całym Łazarzu ma obowiązywać od 1 lutego przyszłego roku.

W ubiegłym tygodniu na pięciu ulicach (Limanowskiego, Jarochowskiego, Drużbackiej, Klonowica i Sczanieckiej) wprowadzono tymczasowy zakaz parkowania i zatrzymywania się w związku z wprowadzaniem strefy płatnego parkowania. Obecnie obowiązuje już nowa organizacja ruchu.

W najbliższym tygodniu wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na kolejnych ulicach:
• od 30 listopada (poniedziałek) – Kasprzaka (na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich)
• od 1 grudnia (wtorek) – Matejki (od Niegolewskich do Berwińskiego)
• od 2 grudnia (środa) – Potworowskiego
• od 3 grudnia (czwartek) – Chociszewskiego, Szymborska i Morawskiego
• od 4 grudnia (piątek) – Bogusławskiego.

Zmiany mają obowiązywać jeden dzień, chyba, że pogoda nie uniemożliwi wprowadzenie nowej organizacji ruchu.

Kierowcy powinni przeparkować samochody, inaczej grozi im mandat, pół tysiąca złotych za odholowanie auta i opłata 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym.

– Podczas prac na wszystkich trzech ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Ponadto każdorazowo za wycieraczki aut parkujących w rejonie planowanych prac trafiają ulotki informujące o konieczności przeparkowania pojazdu. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Straż Miejska.

Jak już informowaliśmy tylko w ubiegłym tygodniu wywieziono 110 samochodów, a 74 kierowców otrzymało mandaty karne.


Komentarze (2)

30-11-2020 12:54:30
babol
Granda, z tymi robotami. Byliście na ul. Jarochowskiego? Klawiszujące płyty chodnikowe (świeżo położone), niedokręcone do podłoża ławki, zdeptane nasadzenia, niestarannie obłożone studzienki (zęby można wybić).... Te roboty nie powinny zostać odebrane w taki stanie. Ale jak znam życie zostaną odebrane i potem ludziska będą mogli narzekać, że na świeżo położonym chodniku potykają się o płytki. Serce boli.
26-11-2020 16:36:55
morlock
Heh."Prosimy o przeparkowanie." Jak to fajnie brzmi.Najbliższe miejsca parkingowe w realiach Łazarza są na Księżycu bo od czasu likwidacji plantacji chmielu na działkach przy wylotówce na Wrocław (Głogowska) zasiało się tam pierdylion budynków firm różnych. U nas, na Łazarzu i Górczynie nikt nie słyszał o parkingach buforowych? Pewnie to ma być nowum - wynalazek kolejnego stulecia jak rewitalizacja Kolejowej i kryty basen na Arenie.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: