Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Czego nauczył mnie 2020 rok? – Introspekcje mieszkańców Łazarza" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Czego nauczył mnie 2020 rok? – Introspekcje mieszkańców Łazarza"
24-11-2020 06:45   Janusz Ludwiczak
W Inkubatorze Kultury Pireus na rogu Głogowskiej i Gąsiorowskich prezentowana była wystawa, która przedstawiała reakcje mieszkańców oraz osób związanych z Łazarzem na temat wydarzeń, które przyniósł bieżący rok.

– Odpowiedź na pytanie postawione w temacie wystawy podjęli profesjonalni artyści oraz amatorzy, społecznicy, aktywiści, seniorzy, dzieci, osoby z niepełnosprawnościami, mieszkańcy Łazarza różnych narodowości. Wyrazili się oni przez prace literackie, plastyczne, fotograficzne, filmowe, audio-wizualne a także działania performatywne. Prace zostały zebrane przed ogłoszeniem przez Trybunał Konstytucyjny wyroku w sprawie aborcji. Dlatego brakuje w nich reakcji na to wydarzenie – wyjaśnia Luiza Szumiło-Walczak.

W wystawie wzięli udział: prof. UAP Anna Tyczyńska, prof. UAP Sławomir Sobczak, Hubert Wińczyk, Monika Wińczyk, Filip Brzyski, Agnieszka Krauze-Kulas, Vijayant Mehla, Barbara Fiałkowska, Małgorzata Pawlaczyk, Agata Róża Łakatosz, Stefan Hlushakou (Stefan Constantine), Kseniya Tarasevich, Roman Modrzyński, Michał Bojarski, Zuzia Walczak. Aktorzy teatru integracyjnego Przestrzeń Działań Otwartych, działającego na terenie Łazarza: Natalia Modrzyńska, Mirosława Piotr, Krzysztof Rotnicki, Katarzyna Kroczyńska, Viktoria Martinovich, Luiza Szumiło-Walczak, a także studenci i absolwenci II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku na WEAiK Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, prowadzonej przez prof. UAP Annę Tyczyńską, mieszkankę Łazarza: Marianna Ferrario, Agnieszka Groth, Pamela Herot, Maja Kaczmarzyk, Jakub Kaczuk- Kuziak, Krzysztof Kędzierski , Maja Korczyńska, Klaudia Kowalska, Mateusz Leszczyński, Iza Mordawska, Julia Olszewska, Kamila Sierszulska, Oliwia Szepietowska, Karol Wańdoch, Kasia Zdzichowska.

Wystawa powstała w ramach inicjatywy oddolnej realizowanej w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz Rady Osiedla św. Łazarz.


R E K L A M A

Fot: Andrzej Radwański (1-22), Luiza Szumiło-Walczak (23-31)

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: