Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Już ponad tysiąc osób zgłosiło się do pracy w szpitalu tymczasowym na MTP, który ruszy za tydzień - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z powodu awarii torowiska bimby nie kursują ulicą Roosevelta, pomiędzy Mostem Dworcowym i Bukowską. Tramwaje linii nr 2, 3, 6, 10, 11, 12, 14 i 18 skierowane zostały objazdem przez Grunwaldzką, rondo Jeziorańskiego, Reymonta i Hetmańską.
Już ponad tysiąc osób zgłosiło się do pracy w szpitalu tymczasowym na MTP, który ruszy za tydzień
23-11-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
W ciągu dwóch tygodni w targowych pawilonach powstał szpital polowy, do którego pacjenci z Covid-19 będą przewożeni od 30 listopada. Docelowo znajdzie się tutaj 900 łóżek.

Szpital polowy znalazł się w tzw. "czteropaku". Kolejnych 300 łóżek znajdzie się w największym pawilonie MTP – nr 5. Lecznica ma pomieścić 900 pacjentów.

– Hale są wypełnione łóżkami i sprzętem kwaterunkowym. Obecnie trwają prace techniczne związane z montażem instalacji tlenowej i pierwsze testy jej szczelności przy wykorzystaniu azotu. Postawiony został również zbiornik do tlenu o łącznej wadze 51 ton. W związku z tym, że w szpitalu tymczasowym będzie więcej łóżek niż pierwotnie planowano, a kadra szpitala im. J. Strusia już teraz jest bardzo obciążona pracą, w sobotę spotkałem się z prof. Andrzejem Tykarskim, rektorem Uniwersytetu Medycznego. Zdecydowaliśmy, że placówką prowadzącą zostanie Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego. Ta decyzja motywowana jest zasobem kadrowym szpitali klinicznych i uniwersytetu - dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli martwić się o brak lekarzy – zaznaczył wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Do pracy w szpitalu tymczasowym zgłosiło się ponad tysiąc pracowników medycznych, w tym blisko 60 lekarzy różnych specjalności oraz 184 studentów specjalności medycznych.

Szpital powstał w ciągu dwóch tygodni. Na początku otwarte zostaną miejsca w dwóch halach, 8 i 8A, kolejne łóżka będą oddawane etapami.

– Pół tysiąca naszych pracowników w ciągu 14 dni, pracując 24 godziny na dobę, stworzyło pełną infrastrukturę na terenie 6 pawilonów. Rozłożyliśmy ponad 8,5 kilometra instalacji tlenowej, trwają ostatnie prace związane z instalacją próżniową oraz sprężonego powietrza – tłumaczy Tomasz Kobierski, prezes MTP.

Szpitalem tymczasowym pierwotnie miało zarządzać miasto i szpital miejski im. Strusia na Szwajcarskiej. Lecznicą będzie kierować Uniwersytet Medyczny.

– Kadra szpitala im. J. Strusia od początku pandemii niesie główny ciężar walki z Covid-19 w Wielkopolsce, za co należy się jej podziw i ogromny szacunek. Dlatego włączyliśmy się w to przedsięwzięcie. 30 listopada uruchomimy ok. 150 łóżek w 3 oddziałach oraz 48 łóżek intensywnej terapii z respiratorami. Ich włączanie będzie stopniowe i uzależnione od tempa pozyskiwania kadry anestezjologicznej. Patronat nad poszczególnymi oddziałami obejmą kliniki: hipertensjologii, pulmonologii i internistyczna. Następnie stopniowo będziemy zwiększać liczbę dostępnych łóżek aż do 900, choć mamy nadzieję, że nie wszystkie zostaną wypełnione – objaśnia prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego.


Komentarze (1)

23-11-2020 09:38:51
emeryt
Ciekaw jestem, czy będzie tak samo jak na Narodowym w Warszawie.027b
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Pieśni naszych czasów" Koncert Zespołu "Mała Caryna" - Łukasz Nowak i Marcin Snokowski

07

gru

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złożone z dzieci i rodziców lub dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: