Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Otworzą galerie handlowe, ale szkoły, pływalnie i placówki kulturalne nadal będą zamknięte - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Otworzą galerie handlowe, ale szkoły, pływalnie i placówki kulturalne nadal będą zamknięte
22-11-2020 23:42   Janusz Ludwiczak
Premier przedstawił "100 dni solidarności w walce z COVID-19. Od soboty otwarte będą mogły być sklepy w galeriach handlowych. Przynajmniej do połowy stycznia uczniowie nie wrócą do szkół. Ferie zimowe mają odbyć się w całej Polsce w jednym terminie (od 4 do 17.01.2021). Do 27 grudnia nadal będą zamknięte placówki kulturalne i sportowe.

– Koronawirus to trudny przeciwnik. Walka z nim musi być przemyślana. Ostatnie obostrzenia doprowadziły do wyhamowania epidemii. Jednak nie na tyle, żeby w daleko idący sposób rozluźniać obecne restrykcje. Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, przedstawiamy kompleksowy plan i jasne założenia na nadchodzące 100 dni. Pozwoli nam to łatwiej dostosować się do epidemicznej rzeczywistości – zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Od soboty, 28 listopada otwarte zostaną galerie handlowe.

– Przywracamy możliwość funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym. Warunek utrzymania tego reżimu jest jeden: dyscyplina każdego sklepu, galerii, sklepu meblowego. Jeśli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane – poinformował szef rządu.

W sklepach i galeriach handlowych obowiązywał będzie limit osób – maksymalnie 1 osoba na 15 m².

W tym roku uczniowie nie wrócą już do szkół. Ferie zimowe mają odbyć się w całym kraju w tym samym terminie – tuż po przerwie świąteczno-noworocznej, od 4 do 17 stycznia 2021 r. (pierwotnie miały być w Wielkopolsce od 15 do 28 lutego).

– Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Nadal do 27 grudnia zamknięte będą domu kultury, kina, teatry, muzea i inne placówki kultury, a także siłownie czy baseny.

Premier zaapelował też, by spędzić święta Bożego Narodzenia w domach, w niewielkim gronie najbliższej rodziny, bez wyjazdów turystycznych, przyjęć i spotkań towarzyskich.

– Proszę, aby ograniczyć mobilność. Jeśli wtedy wszyscy, całe rodziny zostaniemy w domach to jest szansa, że już po tej przerwie będą pierwsze dostawy szczepionki – właśnie temu służy ta przerwa, by dobrze przygotować się do tego momentu – zaapelował premier.

Nie wykluczone, że przed świętami wprowadzony zostanie zakaz przemieszczenia się i zamknięte zostaną granice.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: