Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Okno na świat MTP, powiększenie Parku Kasprowicza, z Łazarza na Wartostradę – trwa głosowanie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Okno na świat MTP, powiększenie Parku Kasprowicza, z Łazarza na Wartostradę – trwa głosowanie
19-11-2020 19:34   Janusz Ludwiczak
Jeszcze tylko do piątkowego południa można oddawać głosy w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2021.

W tym roku mieszkańcy mogą oddawać maksymalnie 4 głosy – dwa na projekty ogólnomiejskie, w tym na jeden w ramach Zielonego Budżetu co jest nowością oraz na dwa projekty rejonowe. Do wybory jest w sumie 175 projektów, z czego 34 ogólmomiejskich, 12 w ramach Zielonego Budżetu, są też projekty dotyczące bezpośrednio Łazarza.

Aby wziąć udział w głosowaniu, nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu, wystarczy, że jest się jego mieszkańcem. Nie ma też ograniczeń wiekowych, ale w przypadku niepełnoletnich poznaniaków konieczna jest zgoda rodzica lub opiekuna.

Do wydania jest aż 21 mln zł - 15 mln zł na projekty rejonowe i 6 mln zł na projekty ogólnomiejskie, z czego 4 mln zł na Zielony Budżet.

Głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2021 potrwa do piątku, 20 listopada do godz. 12:00.
Głosy można oddawać na stronie: https://pbo21.um.poznan.pl/i/pbo21/voting

Wyniki mamy poznać do 30 listopada.

Projekty związane z Łazarzem:

PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE:

#9: 100-lecie śmierci Jarogniewa Drwęskiego
Koncerty mające przywrócić Jarogniewa Drwęskiego, wybitnego prezydenta Poznania do świadomości historycznej poznaniaków.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
Dziedziniec Urzędu Miasta- Pl. Kolegiacki, Schody Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki, ul. J. Drwęskiego, Dziedziniec Szkoły nr 69 im. J. Drwęskiego.
Szacunkowy koszt projektu: 11 tys. zł

#11: Okno na świat MTP
Pierwszy Targ Poznański zgromadził 1200 wystawców i 40 tys. zwiedzających, co było wówczas liczbą ogromną, zważywszy, że kupcy i przemysłowcy pochodzili w większości jedynie z byłego zaboru pruskiego. W Poznaniu tradycje targowe sięgały połowy XIX wieku, a pierwsza wystawa przemysłowa odbyła się już w 1850 roku w Pałacu Działyńskich na Starym Rynku.
Projekt przewiduje 3 Koncerty artystyczno-patriotyczne związane z MTP, w programie znajdą się utwory literackie, poezja i muzyka związana z okresem 20-lecia Międzywojennego, a szczególnie poezja takich Poznańskich poetów jak: W. Bąk, W. Hulewicz, E. Zegadłowicz oraz utwory kompozytorów F. Nowowiejskiego, H. Opieński, A. Szeluto, J. Młodziejowski, którzy z dumą prezentowali dorobek, zwłaszcza MTP, który obok budowy Gdyni i COP był jednym z największych inwestycji w okresie międzywojennym w Polsce. MTP integrują mieszkańców naszego miasta i całej Polski, przyjeżdżając w okresie Targów podziwiając rozwój przemysłu w Polsce i świecie.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
Pawilon Targowy, ul. Grunwaldzka, Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych, ul. Śniadeckich, Zrzeszenie Handlu i Kupiectwa, ul. Zwierzyniecka,Izba Rzemieślnicza,al.Niepodległości,Dom Kupca,Pl. Wiosny Ludów
Szacunkowy koszt projektu: 13 500 zł

#28: Wspierajmy stare 100letnie drzewa w Poznaniu
Wsparcie starych drzew przez wzmocnienie specjalnymi wiązaniami konarów, badanie metodą SIA, specjalne etykietowanie drzew.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
Al. Niepodległości, ul. Reymonta, Hetmańska, Omańskowska, Park Wieniawskiego, Park Wilsona
Szacunkowy koszt projektu: 479 700 zł

PROJEKTY W RAMACH ZIELONEGO BUDŻETU:

ZB.3: Powiększenie Parku Kasprowicza-zieleń zamiast betonu!
W ramach projektu miałyby zostać udostępnione mieszkańcom następujące niedostępne obecnie obszary parku (na których nie ma betonowych fundamentów - pozostałości po budowie lodowiska):
1) dawny plac zabaw przedszkola
2) zamknięty obszar obszar między dawnym placem zabaw a Kolektywem Kąpielisko.
Ponadto w ramach projektu zostanie odnowiona część parku ze wzgórzem saneczkowym oraz alejki parkowe, posadzona zostanie nowa zieleń, łąki kwietne - zgodnie z załącznikiem graficznym.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
Park Kasprowicza
Część zamkniętego terenu pomiędzy pływalnią letnią, a ul. Reymonta: dawny plac zabaw przedszkola, część działki POSIR między dawnym placem zabaw a Kolektywem Kąpielisko.
Szacunkowy koszt projektu: 2 mln zł [+ koszty utrzymania w kolejnych 5 latach – 40 tys. zł

PROJEKTY REJONOWE

XIII.7: Koncerty w muszli - w Parku Wilsona
Przygotowanie zabytkowej muszli w Parku Wilsona do koncertowania i organizacja koncertu koncertów, w tym prace związane z poprawą stanu technicznego muszli.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
Muszla koncertowa w Parku Wilsona
Szacunkowy koszt projektu: 600 tys. zł

XIII.8: Z Jeżyc/Łazarza przez Wildę na Wartostradę
Liczniki rowerowe na Bukowskiej. Wymiana nawierzchni na ul. Grunwaldzkiej/Bukowskiej.
Na ul. Bukowskiej, po obu stronach na drogach rowerowych zostaną zamontowane liczniki rowerowe, zliczające ruch rowerowy na Trasie Głównej z Programu Rowerowego Miasta Poznania. Pozwoli to na bieżąco szacować ruch rowerowy oraz lepiej planować budowę rowerowej infrastruktury.
Wymiana nawierzchni na drodze rowerowej przy ul. Grunwaldzkiej/Bukowskiej na wysokości MTP.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
ul. Bukowska po obu stronach, ul. Grunwaldzka/Bukowska przy MTP
Szacunkowy koszt projektu: 600 tys. zł

XIII.9: Kompleksowy program diagnostyki fizjoterapeutycznej dzieci
Projekt zakłada prowadzenie rzetelnych badań fizjoterapeutycznych i diagnostyki wad postawy wśród dzieci przedszkolnych.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
Placówka na terenie Jeżyc/św. Łazarza
Szacunkowy koszt projektu: 250 tys. zł

XIII.12: Cała szkoła jak z Finlandii
Projekt zakłada przystosowanie pozostałych nieodnowionych pomieszczeń szkoły do najwyższych standardów - rodem z Finlandii.
Pierwszy aspekt - renowacja wnętrz szkolnych zakłada przystosowanie pozostałych, nieodnowionych jeszcze, części budynku do najwyższych standardów, na wzór szkół w Finlandii. Nowoczesność i pionierskie kroki w dziedzinie edukacji wymagają stworzenia klasopracowni, które rozbudzają ciekawość poznawczą uczniów, a jednocześnie dostosowane są do obecnych czasów i wyposażone w sprzęt technologiczny usprawniający procesy edukacyjne (tablety, monitory interaktywne, interaktywne pomoce naukowe itp.). Designerskie tematyczne klasopracownie, zaprojektowane przy współudziale uczniów, stworzą przestrzeń do owocnych działań edukacyjnych. W tym aspekcie uwzględniona jest również konieczność wyremontowania szkolnych toalet i dostosowania ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, również z zachowaniem najwyższych standardów ekologicznych. Drugi filar projektu zakłada zapewnienie cyklu szkoleń dla kadry pedagogicznej z najnowszych metod nauczania - skoncentrowanych na uczniu, skupionych na jego potrzebach i autonomii, opartych na działaniach projektowych, a przez to służący rozbudzaniu kompetencji kluczowych XXI wieku. Spojrzenie na edukację z dwóch perspektyw uwzględnionych w projekcie - technicznej i metodycznej, z pewnością wpłynie na podniesienie jakości pracy szkoły oraz rozbudzi motywację do działania, satysfakcję i zadowolenie wszystkich grup szkolnych - uczniów, rodziców i nauczycieli.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
budynek Szkoły Podstawowej nr 77 im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich, ul. Dmowskiego 50.
Szacunkowy koszt projektu: 600 tys. zł [+koszty utrzymania w trakcie kolejnych 5 lat 50 tys. zł]

XIII.13: Z przewodnikiem do lasu
Wspieranie i rozwój lokalnych form wypoczynku w naturze - wirtualny przewodnik po Palmiarni Poznańskiej.
Idea projektu zakłada zwiększenie atrakcyjności i wartości edukacyjnej Palmiarni Poznańskiej oraz budowanie zdrowych nawyków odwiedzających, poprzez promocję różnych form wypoczynku w naturze, przy użyciu interaktywnego przewodnika i wizualnych form makiety interaktywnej.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
Palmiarnia Poznańska, ul. Matejki 18
Szacunkowy koszt projektu: 600 tys. zł [+koszty utrzymania w trakcie kolejnych 5 lat 170 tys. zł]

Głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2021


R E K L A M A

Fot: UMP, Janusz Ludwiczak (5-6)

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: