Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zmiany w organizacji ruchu na kolejnych ulicach – kierowcy powinni przeparkować auta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zmiany w organizacji ruchu na kolejnych ulicach – kierowcy powinni przeparkować auta
15-11-2020 13:28   Janusz Ludwiczak
W związku z wprowadzaniem strefy płatnego parkowania zmieni się organizacja ruchu na ulicy Limanowskiego i Jarochowskiego. Kierowcy powinni przeparkować samochody, inaczej grozi im mandat, pół tysiąca złotych za odholowanie auta i opłata 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym.

W poniedziałek rozpoczną się prace związane z wprowadzaniem nowej organizacji ruchu na ul. Limanowskiego. Dzień później będą prowadzone również na ul. Jarochowskiego.

– Zmiany organizacji ruchu na ul. Limanowskiego będą dotyczyły przede wszystkim sposobu parkowania. Na odcinku od ul. Głogowskiej do Drużbackiej wyznaczone zostaną równoległe miejsca parkingowe po obu stronach ulicy. Pomiędzy ul. Drużbackiej, a ul. Jarochowskiego zachowane zostanie skośne parkowanie po północnej stronie ulicy, natomiast po stronie południowej postój będzie odbywał się równolegle. Kierunek ruchu pojazdów pozostanie bez zmian – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Od wtorku zmieni się organizacja ruchu na ulicy Jarochowskiego, pomiędzy Chociszewskiego i Hetmańską.

– Dotychczas parkowanie na tej ulicy odbywało się prostopadle, a samochody nierzadko utrudniały przejście pieszym. Projekt nowej organizacji ruchu dla tego odcinka przewiduje parkowanie równoległe na jezdni. Zmieni się również kierunek ruchu na wspomnianym odcinku. Możliwość jazdy w dwóch kierunkach zostanie zastąpiona jednym kierunkiem ruchu od ul. Hetmańskiej do Chociszewskiego. Nie dotyczy to rowerów, które będą mogły poruszać się również w kierunku ul. Hetmańskiej, korzystając z kontraruchu rowerowego – wyjaśnia ZDM.

W ramach prowadzonych prac posadzonych zostanie 10 drzew (7 platanów i 3 ambrowce), a także blisko 500 sztuk krzewów róż i cebulek tulipanów. Inwestycja ta będzie kosztować 80 tys. zł i zostanie zrealizowana ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz i miasta w ramach rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania.

– Podczas prac na ulicy Limanowskiego i Jarochowskiego obu ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Ponadto każdorazowo za wycieraczki aut parkujących w rejonie planowanych prac trafiają ulotki informujące o konieczności przeparkowania pojazdu. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską. Apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie i przeprakowanie samochodów – informuje ZDM.

Po zakończeniu prac ulica Jarochowskiego będzie jednokierunkowa. Na odcinku od Hetmańskiej do Sczanieckiej ruch odbywać będzie się w kierunku północnym, tj. w stronę Wyspiańskiego. Z kolei od Wyspiańskiego do Niegolewskich kierowcy pojadą tylko w kierunku południowym, czyli w stronę Hetmańskiej. Jedynie na wysokości szpitala Św. Rodziny, pomiędzy Sczanieckiej a Niegolewskich ruch będzie dwukierunkowy.

To nie koniec zmian. Od środy wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicy Drużbackiej i Klonowica, zaś od 19 listopada na ul. Sczanieckiej.


Komentarze (7)

21-11-2020 09:09:20
M.
@Iza, miasto nie ma obowiązku zagwarantowania komukolwiek miejsca parkingowego. Ulice nie są z gumy, wszyscy się nie pomieścimy, szczególnie gdyby każdy chciał pozostawić samochód "w miarę blisko miejsca zamieszkania".
19-11-2020 17:06:26
Iza
Z roku na rok jest coraz mniej miejsc parkingowych, ciągle tylko nowe nasadzenia drzew i drogi rowerowe. To jest miasto a nie wieś a ludzie samochodów nie zabiorą do domów. Płacimy podatki i chociaż mieszkańcy powinni mieć możliwość parkowania aut w miarę blisko miejsca zamieszkania, bo to ostatnio graniczy z cudem. A podniesienie opłat za strefę i abonament jest skandalem.
18-11-2020 19:44:37
Tomek
Ja jestem pracujący i bardzo chętnie tu zostanę!
17-11-2020 09:18:15
Maria
A czy ktoś jest w stanie wyjaśnić dlaczego zwężono ul Jarochowskiego na rzecz przyłatania kawalka z krzewami i lawkami skoro 1 m dalej jest park?
16-11-2020 17:28:00
Mariusz
Przeparkować auta ? Chyba na księżyc!!. Jest coraz mniej miejsc parkingowych .Miasto dąży do tego żeby usunąć auta z miasta ale w ten sposób usuwaja ludzi i podatników.Czas pomyśleć o zmianie miejsca zamieszkania .Zostaną tylko emeryci i inwalidzi a ludzi pracujących i płacących podatki wykurzą z miasta. Brawa dla rządzących!!!
16-11-2020 14:47:01
Maria
A czy ktoś jest w stanie wyjaśnić dlaczego zwężono ul Jarochowskiego na rzecz przyłatania kawalka z krzewami i lawkami skoro 1 m dalej jest park?
15-11-2020 21:30:33
albin
Na Klonowica też zakaz, od 18.11.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: