Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pięciu chętnych na przebudowę Areny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pięciu chętnych na przebudowę Areny
12-11-2020 07:15   Janusz Ludwiczak
Pięć firm zgłosiło się do przetargu na przebudowę hali Arena, która ma rozpocząć się wiosną przyszłego roku. Inwestycja ma być gotowa w 2023 r.

Międzynarodowe Targi Poznańskie na razie nie informują jakie firmy zgłosiły chęć przebudowy Areny, mają jednak o co się bić – o kontrakt o wartości 100 milionów złotych.

– Obecnie pięć zainteresowanych firm przechodzi proces weryfikacyjny. Gdy go pozytywnie przejdą, zostaną zaproszone do udziału w dalszym procesie negocjacji. Na tą chwilę oferenci wyrazili dalsze zainteresowanie kontraktem, ale jest o wiele zbyt wcześnie, by mówić o nich jako o uczestnikach postępowania ofertowego i ujawniać dane tych przedsiębiorstw – mówi "Gazecie Wyborczej Poznań" Małgorzata Lamperska z biura prasowego MTP.

MTP mają już pozwolenie na prace budowlane. Fundusze na tą inwestycje Targi pozyskały m.in. ze sprzedaży nieruchomości przy zbiegu ulic Matejki, Ułańskiej i Grunwaldzkiej. Za 5,5-hektarową działkę MTP pozyskały 114,5 mln zł.

Obecnie ze względu na epidemię koronawirusa trudna jest sytucja MTP. Na Targach nie odbywają się żadne wystawy, imprezy targowe i kongresy. Tak może być nawet do maja. Mimo to przebudowa Areny nie jest zagrożona, jednak inwestycja opóźni się i ma być gotowa dopiero w 2023 roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: