Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Do cmentarzy pojedzie więcej tramwajów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Do cmentarzy pojedzie więcej tramwajów
06-11-2020 19:02   Janusz Ludwiczak
W weekend częściej będą kursować tramwaje linii nr 1, 6 i 15, które umożliwią dojazd do Junikowa. Co 10 minut będzie jeździć też "ósemka" na Miłostowo i Górczyn.

– Chcąc ułatwić dojazd na nekropolie oraz umożliwić rozłożenie w czasie wizyt na cmentarzach zaplanowaliśmy wzmocnienia komunikacji publicznej w weekend 7-8 listopada (sobota - niedziela) – informuje Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM).

I tak w sobotę i niedzielę w godz. od 8:00 do 17:00 tramwaje linii nr 6, 8 i 15 będą jeździć co 10 minut, a "jedynka" oraz autobusy linii nr 177 co kwadrans. Ponadto "15" zostanie wydłużona do Junikowa.

Uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa nr 133, która umożliwi dojazd ze Śródki na cmentarz Miłostowski od strony ulicy Gnieźnieńskiej.

Osoby, które będą chciały na nekropolie dojechać własnym autem będą mogły zaparkować samochód w pasie rozdziału ulicy Warszawskiej.

– Na wniosek policji w najbliższych dniach możliwe są także inne czasowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie poznańskich cmentarzy – wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich (ZDM).

Możliwe jest więc, że umożliwione zostanie parkowanie w pasie rozdziału na ulicy Arciszewskiego i Ściegiennego w rejonie cmentarza Górczyńskiego.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: