Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jeden na 69 mieszkańców Poznania jest zakażony wirusem SARS-CoV-2 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jeden na 69 mieszkańców Poznania jest zakażony wirusem SARS-CoV-2
05-11-2020 23:25   Janusz Ludwiczak
W ciągu ostatniej doby w Poznaniu przybyło 1087 nowych zakażeń koronawirusem. To największy wzrost od początku pandemii. W czwartek jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia stwierdzono kolejną rekordową liczbę zakażeń – 27 143 nowych zakażeń, zmarło 367 osób.

Zakażony jest jeden na 69 mieszkańców Poznaniu. Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że w ciągu ostatniej doby (4 listopada) w Poznaniu przybyło 1087 nowych zakażonych wirusem SARS-CoV-2. To ponad jedna czwarta wszystkich zachorowań w tym czasie w województwie wielkopolskim.

Obecnie w Poznaniu zakażonych jest 7762 osób, czyli choruje jeden na 69 mieszkańców.

– Ten przyrost zakażeń jest bardzo wysoki. Musimy zrobić wszystko, żeby go zatrzymać, bo dużo nadal zależy od nas. Bardzo Państwa proszę o zachowanie bezpieczeństwa i ograniczenie kontaktów do bezpośredniego minimum - sam również narzucam sobie szereg ograniczeń dotyczących spotkań z innymi osobami. Dezynfekujmy ręce, zachowujmy dystans, nośmy maseczki. Pracodawców proszę o to, by pozwolili swoim pracownikom na pracę zdalną w jak największym możliwym stopniu – powiedział podczas czwartkowej konferencji Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W szpitalu im. J. Strusia na Szwajcarskiej obecnie leczonych jest 365 pacjentów, wszyscy z nich są zakażeni koronawirusem. Pod respiratorami leży 36 osób. Od początku pandemii w szpitalu zmarło już 567 pacjentów (byli wśród nich mieszkańcy całego regionu), a wyzdrowiało - 1935 osób.

Obecnie w powiecie poznańskim jest 3 861 przypadków zachorowań. W Wielkopolsce znów najwięcej zakażeń koronawirusem w kraju. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 3907 osób w regionie. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w szpitalach w Wielkopolsce zmarło 25 osób.

W kraju kolejny rekord zakażeń. Według danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia w czwartek odnotowano 27 143 nowe zakażenia koronawirusem, wyzdrowiało 8721 osób. Zmarło kolejnych 367 osób.

Od początku pandemii w Polsce zachorowało 466 679 osób, 6 842 zmarło, a 177 681 wyzdrowiało.

Na świecie stwierdzono już ponad 48 milionów zakażeń (48 479 559), ponad 1 mln osób zmarło (1 231 699), a 34 701 906 wyzdrowiało.

Dlatego nie lekceważmy pandemii. Pamiętajmy: maseczki, dystans społeczny i dezynfekcja rąk.

Szerzenie się zakażeń wirusem koronawirusa COVID-19 zdiagnozowano w połowie grudnia ubiegłego roku. Głównym miejscem zachorowań było miasto Wuhan w środkowych Chinach, przy czym w połowie stycznia wirus rozprzestrzenił się już w całych Chinach. 13 stycznia potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania poza granicami tego państwa – w Tajlandii, a tydzień później Covid-19 dotarł do Europy.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: