Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lekcje przez internet, gastronomia tylko na wynos – od soboty nowe zasady bezpieczeństwa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lekcje przez internet, gastronomia tylko na wynos – od soboty nowe zasady bezpieczeństwa
23-10-2020 12:09   Janusz Ludwiczak
Od soboty cała Polska stanie się strefą czerwoną. Nauka dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych odbywać będzie się w trybie zdalnym, przez internet. Restauracje, bary i inne punkty gastronomiczne będą mogły realizować jedynie zamówienia na wynos i dowóz – to część z nowych restrykcji, które zaczną obowiązywać od soboty, 24 października.

– Niepokoi nas tempo przyrostu zakażeń, musimy zatrzymać przyrost zakażeń. Najważniejsze jest życie i zdrowie. Obostrzenia były konsultowane z zespołem epidemiologów i lekarzy – powiedział podczas piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Od soboty cała Polska stanie się strefą czerwoną.

Nauka dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych odbywać będzie się w trybie zdalnym, przez internet.

– Po to, żeby zmniejszyć natężenie ruchu w komunikacji publicznej i kontakty społeczne. To bardzo ważne, żeby przerwać łańcuch transmisji. W godzinach od 8:00 do 16:00 przemieszczanie się osób do 16 roku życia będzie możliwe tylko pod opieką dorosłego – zaznaczył premier.

Ograniczona zostanie także działalność restauracji, barów, kawiarni czy pubów. Punkty gastronomiczne będą mogły realizować jedynie zamówienia na wynos i dowóz.

– Na razie to obostrzenie jest zaplanowane na 2 tygodnie, z możliwością przedłużenia. Wiem, że to bardzo trudna wiadomość dla prowadzących, właścicieli i klientów, ale zdaniem specjalistów pomieszczenia gastronomiczne to miejsca gdzie znajduje się dużo osób na niewielkiej powierzchni i dochodzi do częstych zakażeń – wskazywał premier Mateusz Morawiecki.

Liczba uczestników zgromadzeń zostanie ograniczona do 5 osób w jednej grupie (zebrań, spotkań, aktywności).

– Na poważne zagrożenie dla zdrowia i śmierć narażone są przede wszystkim osoby starsze. Dlatego wprowadzamy program #WspierajSeniora. Prosimy seniorów o niewychodzenie z domu i nieprzemieszczanie się. Uruchamiamy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – powiedział premier.

Nie będą zamykane zakłady.

– Przed nami krytyczny tydzień. Musimy zrobić wszystko, żeby zahamować dalszy rozwój pandemii. Jeśli tendencja się utrzyma będziemy narażeni na 20-25 tysięcy zakażeń dziennie. Najbardziej skutecznym narzędziem walki z pandemią jest nasza codzienna postawa – podsumował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dziś padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem w kraju – ostatniej doby stwierdzono ponad 13 tysięcy nowych przypadków (13 632). Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano ponad 20 tysięcy przypadków, a z powodu Covid-19 w regionie zmarło już blisko pół tysiąca osób (475 zgonów).

Ostatniej doby wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 1052 osób w Wielkopolsce. Najwięcej zakażeń jest w stolicy Wielkopolski i powiecie poznańskim – stwierdzono tam 286 zakażeń (w Poznaniu – 167 nowych zakażeń).

Obecnie w Wielkopolsce hospitalizowanych jest ponad 600 osób osoby, a zakażonych jest ponad 11 tysięcy Wielkopolan (11 012).

Z kolei na świecie stwierdzono już ponad 42 milionów przypadków zakażeń. Zmarło ponad milion osób (1 143 562 osób), ponad 31 milionów osób wyzdrowiało (31 208 005 ozdrowień).


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: