Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sesja Rady Osiedla Św. Łazarz {►WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sesja Rady Osiedla Św. Łazarz {►WIDEO}
21-10-2020 18:36   Janusz Ludwiczak
O godz. 18:30 rozpoczęła się 18. sesja zwyczajna Rady Osiedla Św. Łazarz, która ze względu na epidemię koronawirusa znów odbywa się w trybie zdalnym.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji, stwierdzenie kworum, powołanie protokolanta.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Projekt uchwały w sprawie wniosku do placówek oświatowych o dokonanie zmian w planach finansowych na 2020 rok.
 4. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zmianę przeznaczenia środków celowych naliczonych dla Osiedla, ujętych w planie finansowym Szkoły Podstawowej nr 33 na 2020 rok.
 5. Projekt uchwały w sprawie zmiany projektu planu wydatków Osiedla na 2021 r.
 6. Projekt uchwały w sprawie zaopiniowania projektu uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie zasięgu nazwy parku Jana Kasprowicza.
 7. Projekt uchwały w sprawie zaopiniowania sprzedaży alkoholu w lokalu użytkowym położonym w budynku przy ul. Grunwaldzkiej 22.
 8. Projekt uchwały w sprawie wniosku do Prezydenta Miasta Poznania o likwidację lokalizacji postoju taksówek przy ul. Niecałej.
 9. Projekt uchwały w sprawie diet dla członków organów Osiedla.
 10. Wolne głosy i wnioski.
 11. Zamknięcie sesji.


Komentarze (6)

25-10-2020 09:41:16
lazarski
W grudniu 2019 Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie przez Miasto Poznań wkładu niepieniężnego do spółki Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. w postaci prawa własności nieruchomości zlokalizowanej w Parku im. Jana Kasprowicza. Chodzi o aport, czyli wniesienie (przekazanie) do spółki MTP gruntu w postaci dziewięciu działek o łącznej powierzchni 4,6 hektarów.( za lazarz.pl)Tereny po dawnym stadionie są własnością prywatną ,odkupioną od Energetyki i kiedyś Miasto planowało ich odkupienie od właściciela.
24-10-2020 20:10:10
M.
@łazarski, teren po Energetyku to dzierżawa wieczysta. Do tej pory Arena wraz z przyległościami była częścią parku i zdaje się, że fakt przejęcia władania przez MTP (dla przypomnienia targi są spółka miejską) tego nie zmienił. Takie rozwiązanie miało ułatwić w zarządzaniu halą i przeprowadzeniem remontu.
24-10-2020 20:07:29
pyra
Do "M"u mnie slowo glupoty znaczy bzdety, glupie pomysly, niedorzeczne. Glupoty z Miasta jakich wiele ostatnio. Nikt na takie glupie pomysly nie przystanie ani mieszkancy ani RO ale Miasto zrobi co chce jak zawsze. Miasto dyktuje co jest najlepsze dla miasta i jego mieszkancow. Miasto dawno zapomnialo dla kogo ma pracowac, dla zyskow swoich spolek czy dla nas. Kiedy Jaskowiak konczy kadencje bo zaden z niego gospodarz.
24-10-2020 17:57:41
lazarski
Cały teren od strony Wyspiańskiego z budynkiem Areny włącznie nie byłby już częścią parku i nie będzie bo miasto już ten teren oddało Targom i są zatwierdzone plany zabudowy. A teren Energetyka to własność prywatna i zgodnie z planami to nie będzie park.Tak dzieje się od dziesiatek lat a nie dopiero teraz.
24-10-2020 11:56:57
M.
@pyra, to nie są takie głupoty jak może się wydawać. Gdyby przyjąć tę propozycję miasta, oznaczałoby to, że cały teren od strony Wyspiańskiego z budynkiem Areny włącznie nie byłby już częścią parku. A ten "nowy" mniejszy park można by częściowo zabetonować, bo według obecnych planów zagospodarowania przestrzennego jest ustalona powierzchnia, którą można zabudować. Czyli tym prostym zabiegiem można by okroić park.
23-10-2020 17:16:46
pyra
Te zaklocenia w tle, gadnie, smiechy, cichy i rozmowy, niedopuszczalne, ktos nie wylaczyl radia czy TV ? Niepowazne zupelnie przez czesc relacji. Cale szczescie, ze RO zaopiniowala te glupoty GOPAZ/Miasto dotyczace nazwy Parku Kasprowicza i jego terenu, negatywnie. Za to daje wielki PLUS !

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: