Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Kojarzę te twarze 2.0" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Kojarzę te twarze 2.0"
20-10-2020 08:06   Janusz Ludwiczak
W galerii Klubu Krąg można oglądać wystawę fotografii autorstwa Wojtka Wysockiego. W jego polu widzenia obiektywu znalazły się nietuzinkowe postacie związane z łazarskim fyrtlem. Pierwsza wystawa była prezentowana trzy lata temu, wśród prezentowanych postaci nie mogło zabraknąć wówczas redaktora Jacka Hałasika... prawdziwej łazarskiej legendy.

Od soboty w galerii Klubu "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37 można oglądać wystawę zdjęć "Kojarzę te twarze 2.0" w ramach 5. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.

W polu widzenia obiektywu Wojtka Wysockiego ponownie znalazły się nietuzinkowe postacie związane z łazarskim fyrtlem.

– Mój subiektywny wybór prezentowanych osób nie jest przypadkowy. W polu widzenia mojego obiektywu znalazły się nietuzinkowe postaci związane z naszym łazarskim fyrtlem. Sportretowałem osoby, które swoim zaangażowaniem powodują, że Łazarz staje się miejscem aktywnym, barwnym, miejscem w którym warto żyć, warto je odwiedzać, spędzać wolny czas. To między innymi, dzięki moim bohaterom Łazarz zmienia swoje oblicze. Ich praca i aktywność sprawia, że nasze życie jest bardziej kolorowe! Swoją działalnością scalają lokalną społeczność, bez względu na przekonania, poglądy, wiek. Moimi fotografiami chciałbym im wszystkim podziękować – opowiada Wojciech Wysocki, autor wystawy.

Wystawę "Kojarzę te twarze" można oglądać w galerii Klubu "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37 do połowy listopada.


Wojciech Wysocki (1983) – instruktor ds. mediów Klubu Krąg. Pasjonat sportów ekstremalnych, maratończyk a także instruktor harcerski Szczepu ZHP „Łazarz”. Fotografią zajmuje się od paru lat, dokumentując działalność Klubu Krąg i codzienne życie Łazarza. Samouk, ale także baczny obserwator dokonań Jana Kurka, fotografa i filmowca. Nieoczekiwanym „debiutem” Wojtka był wyemitowany jesienią 2011 r. na antenie telewizji poznańskiej (programu 3 TVP), reportaż Olgi Kunze z cyklu „Wielkopolska otwarta na wolontariat”. Podczas prac nad programem okazał się doskonałym przewodnikiem i znawcą Łazarza, udzielając nieocenionej pomocy ekipie realizatorów. Efektem łazarskiej peregrynacji Wojtka była dokumentacja zaułków i odchodzących w mroki dziejów zanikających zawodów poznańskich rzemieślników. Debiutem wystawienniczym Wojtka był udział w III Wielkopolskim Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdzałki. Wystawa "Kojarzę te twarze" jest trzecią wystawą Wojtka Wysockiego.


Komentarze (7)

22-10-2020 21:33:35
xx
Jakie zasługi ma Gnioc hoprócz bycia kanarem w ztm?
22-10-2020 20:30:53
Miagwa łazarska
Titi the best❤
21-10-2020 13:24:35
M.Łazarz
Pani Ulko, i cała Ekipo przyłączam się do życzeń , korzystam w Waszych usług od 1976 roku i nigdy się nie zawiodłam.Pozdrawiam.
21-10-2020 11:12:01
Jan -Klient od 45 lat
Jan -Klient od 45 lat też przyłączam się do życzeń.
20-10-2020 22:43:32
Wanda i Julian
Też pozdrawiamy naszą kochaną Panią Ulkę z Ksera Pieczątek Poligrafii.
20-10-2020 22:13:28
Albin i Zosia
Pozdrawiamy Panią Ulkę z Pieczątek Poligrafii - wszystkiego dobrego z okazji imienin :)))
20-10-2020 16:28:24
Iron
Tytus wymiata :D

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: