Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Małeckiego: Posadzą 14 nowych drzew. Ulica będzie jednokierunkowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Małeckiego: Posadzą 14 nowych drzew. Ulica będzie jednokierunkowa
02-10-2020 05:19   Janusz Ludwiczak
W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace związane z nasadzeniami drzew i krzewów w ciągu ulicy Małeckiego. Równocześnie prowadzone będą roboty związane z podłączeniem sieci cieplnej. Docelowo ulica Małeckiego będzie jednokierunkowa.

Od wtorku, 6 października obowiązywać będzie zakaz parkowania w ciągu ulicy Małeckiego, na odcinku od Strusia do Rynku Łazarskiego. Rozpoczną się prace związane z nasadzeniami zieleni.

– Pojawi się 14 platanów, 500 roślin cebulowych - hiacyntów, 430 krzewów róż i trzmieliny. Drzewa zostaną posadzone tylko po wschodniej stronie ulicy – ich nasadzenie od strony ul. Głogowskiej jest niemożliwe z uwagi na występowanie sieci uzbrojenia podziemnego. Odbrukowana przestrzeń, w której umieszczone będą rośliny, zostanie ogrodzona drewnianymi słupkami. W związku z tym, że okres sadzenia drzew przypada na drugą połowę listopada, platany na ul. Małeckiego pojawią się na samym końcu, już po zakończeniu pozostałych robót – wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Zagospodarowanie ul. Małeckiego zielenią podzielone zostało na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmie zachodnią stronę ulicy (od strony ul. Głogowskiej) i rozpocznie się już we wtorek, 6 października. Przez dwa tygodnie obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, obejmujący również wyznaczone miejsca postojowe.

Dodatkowo od 6 października odcinek od ul. Strusia do Rynku Łazarskiego objęty będzie zakazem ruchu, z wyłączeniem dojazdu do posesji.

W drugim etapie, którego rozpoczęcie planowane jest na 12 października, prace ruszą również po wschodniej stronie ul. Małeckiego i będą wiązać się z podobnym ograniczeniem parkowania.

– Utrudnienia powinny zakończyć się z końcem października – zależeć to będzie m. in. od warunków atmosferycznych – informuje ZDM.

Równocześnie firma Veolia prowadzić będzie prace związane z budową przyłącza cieplnego do budynku przy Rynku Łazarskim 21.

Ulica Małeckiego będzie docelowo jednokierunkowa.

– Zakończenie nasadzeń i budowy przyłącza cieplnego umożliwi wykonanie docelowego oznakowania poziomego i pionowego dla tej ulicy, objętej Strefą Płatnego Parkowania. Oznacza to, że ul. Małeckiego będzie jednokierunkowa od ul. Strusia w stronę Rynku Łazarskiego, z możliwością przejazdu mieszkańców do ul. Calliera. Parkowanie na ul. Małeckiego będzie odbywać się skośnie po zachodniej stronie oraz równolegle po stronie wschodniej. Wprowadzony zostanie także kontraruch rowerowy – tłumaczy ZDM.

Nasadzenia zieleni na ul. Małeckiego kosztować będą 125 tysięcy złotych i zostaną sfinansowane ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (3)

05-10-2020 16:52:18
emeryt
Jutro na Małeckiego może być wesoło bo znaki o zakazie stoją na jednej stronie ulicy a SM powkładała kartki na samochody po drugiej stronie.
05-10-2020 13:21:36
Autor
Brak miejsc parkingowych teraz a co będzie później gdzie mamy parkować skoro coraz więcej jest miejsc nam zabieranych a rowerem przez Głogowska życzę szczęścia by nie zostać potrąconym dlatego wolę auto czuję się bezpieczniej. Chyba że pozwolicie rowerem jeździć przez odcinek głogowskiej od targów do parku Wilsona.
04-10-2020 15:13:46
Antyaktywista
Złośliwości urzadzane mieszkanca Maleckiego przez ZDM, Rade Osiedla i aktywistow przekroczyly juz granice absurdu. Skoro remont rynku zajal wiekszosc miejsc w okolicy to szczytem glupoty jest robienie w tym samym czasie imprez na Ece i zamykac pol Maleckiego..

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Białoruś" - spotkanie międzykulturowe - obcokrajowców mieszkających w PoznaniuODWOŁANE

29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: