Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po ponad półrocznej przerwie powraca "11". Będzie remont na "Bałtyku" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po ponad półrocznej przerwie powraca "11". Będzie remont na "Bałtyku"
29-09-2020 12:33   Janusz Ludwiczak
Od czwartku znów będzie można dojechać "jedenastką" z Łazarza na Sołacz. Ponadto zostanie skierowana do nowej pętli przy Unii Lubelskiej. W październikowe weekendy prowadzone będą gwarancyjne prace torowe na węźle "Bałtyk". Tramwaje linii nr 5, 8 i 11 pojadą objazdem przez Most Dworcowy i Towarową, "piętnastka" zostanie skierowana przez Reymonta, Hetmańską, Głogowską, Dworzec Zachodni i trasę PST. Ulicą Grunwaldzką pomiędzy rondem Jeziorańskiego a Kaponiera będą jeździć autobusy "za tramwaj" linii T6.

"11-tka" powraca po półrocznej przerwie

"Jedenastka" była zawieszona od 16 marca najpierw w związku z pandemią koronawirusa i później na okres wakacyjny. Jednak od czwartku, 1 października tramwaje linii nr 11 powrócą na tory. Na dodatek "jedenastka" zostanie skierowana na nową trasę tramwajową do pętli przy Unii Lubelskiej (zamiast na Starołękę).

Równocześnie zakończy się remont torowiska na ulicy Dąbrowskiego przy Rynku Jeżyckim. Na Jeżyce powrócą tramwaje linii nr 2, 17 i 18. Jeszcze do środy "siedemnastka" i "osiemnastka" kursować będą objazdem przez Kaponierę, Roosevelta, Bukowską, Grunwaldzka, rondo Jeziorańskiego i Przybyszewskiego.

Nadal na Łazarz nie będzie dojeżdżać "trójka". W związku z remontem ronda Rataje tramwaje linii nr 3 kursują z Wilczaka przez Winogrady, Teatralkę, Plac Wielkopolski, Śródkę, trasę Kórnicką na Franowo.

Tramwaj nocny znów będzie dojeżdżał do Dworca Zachodniego

W związku z koniecznością przeprowadzenia przeglądów technicznych w stacjach prostownikowych przez najbliższy miesiąc – w noce z 30 września na 1 września, a także z 1 na 2.10 (czwartek/piątek), z 6 na 7.10 (wtorek/środa), z 7 na 8.10 (środa/czwartek), z 13 na 14.10 (wtorek/środa), z 14 na 15.10 (środa/czwartek), z 15 na 16.10 (czwartek/piątek) i z 28 na 29.10 (środa/czwartek) zawieszone będzie kursowanie nocnej bimby "201". W zamian uruchomiona zostanie tramwajowa linia nocna nr 202, która funkcjonować będzie na trasie PST z os. Sobieskiego do Dworca Zachodniego.

Znów zamkną "Bałtyk"

W dwa październikowe weekendy (3-4.10. oraz 10-11.10.) na węźle "Bałtyk" prowadzone będą prace gwarancyjne. Wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ulicy Roosevelta – pomiędzy Mostem Dworcowym i rondem Kaponiera oraz na ulicy Grunwaldzkiej od ronda Jeziorańskiego do ul. Roosevelta.

W soboty i niedziele tramwaje linii nr 5, 8 i 11 kursować będą objazdem przez Most Dworcowy, Towarową, Most Uniwersytecki, rondo Kaponiera, Roosevelta do mostu Teatralnego.

"Szóstka" pojedzie przez rondo Jeziorańskiego, Przybyszewskiego, Dąbrowskiego, Kraszewskiego, Zwierzyniecką do Kaponiery i dalej przez Św. Marcin, Most Rocha na Miłostowo.

W ciągu ulicy Grunwaldzkiej – pomiędzy rondem Jeziorańskiego a rondem Kaponiera co 10 minut jeździć będzie autobus zastępczy "za tramwaj" linii T6.

Na weekendy zawieszane będzie kursowanie "siódemki". Jej funkcjonowanie przejmą tymczasowe linie tramwajowej nr 93 (z Junikowa przez Grunwaldzką, Przybyszewskiego, Jeżyce, Św. Marcin do pętli na Placu Wielkopolskim) oraz nr 97 (z Ogrodów po trasie "7" do ronda Rataje i dalej przez Królowej Jadwigi, Towarową, Most Uniwersytecki, Zwierzyniecką do przystanku "Stare Zoo" – nawrót przez Gajową). Z kolei "piętnastka" pojedzie dolną trasą PST i dalej przez Dworzec Zachodni, Głogowską, Hetmańską i Reymonta.

Autobusy linii nr 148, 159, 163, 169, 177 i nocnej 251 będą zatrzymywać się na tymczasowym przystanku "Rondo Kaponiera" na ulicy Zwierzynieckiej przy hotelu Mercury – nie będą zatrzymywać się na przystanku "Bałtyk" na ulicy Bukowskiej.

Dodatkowo w soboty i niedziele autobusy linii nr 148 zostaną wydłużone do dworca Poznań Główny (przez Most Uniwersytecki i Dworcową).

"Siódemka" myli się pasażerom?

Od 17 sierpnia trwa przebudowa ronda Rataje. "Siódemka" obecnie jeździ z Ogrodów na Junikowo (po stałej trasie do ronda Rataje i dalej trasą "szóstki" przez Królowej Jadwigi, Most Dworcowy i Grunwaldzką).

Niektórym pasażerom może mylić się, co "7" robi na Grunwaldzkiej i dlaczego jedzie przez centrum, a nie skręca na rondzie Jeziorańskiego.

– Obecnie linia tramwajowa 7 jeździe po ciekawej trasie, na której występuje "samoprzecinanie się". Na Rondzie Nowaka-Jeziorańskiego siódemka jedzie zarówno w kierunku wschód-zachód, jak i północ-południe. Inni pasażerowie też się dziwią i gubią. Byłem świadkiem dyskusji dwóch pań w tramwaju na ten temat. Ponadto jest zadziwiające (sugeruje to jakiś błąd, a to prawda), gdy aplikacja rozkładowa każe na przystanku "Rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego" wysiąść z siódemki i przesiąść się na siódemkę... Czy nie lepiej byłoby podzielić "siódemkę" na dwie odrębne linie? – wskazuje Jacek Jarzina. Czy zatem dobrym rozwiązaniem nie byłoby skrócenie linii nr 7 np. do pętli Starołęka Mała i uruchomieniu linii tymczasowej przez Rataje, Królowej Jadwigi i Grunwaldzką do Junikowa lub też skrócenie linii 7 do ronda Rataje i dokonanie zmiany numeracji na rondzie Rataje w inną linię? Pytamy Zarząd Transportu Miejskiego – W związku z zamknięciem dla ruchu tramwajowego odcinka ul. Jana Pawła II (od ronda Rataje do węzła Kórnicka) rozważane były różne warianty tras. Staraliśmy się wybrać taki model, żeby z jednej strony zapewnić pasażerom możliwość jak najbardziej wygodnego przemieszczania się, ale z drugiej wziąć pod uwagę ograniczenia wynikające z prowadzonych prac modernizacyjnych. Przyjęty wariant wydaje się optymalny, warto zauważyć, że od 17 sierpnia (od kiedy tramwaj 7 kursuje zmienioną trasą) nie mieliśmy sygnałów od pasażerów dotyczących ewentualnej dezorientacji. Jesteśmy przekonani, że pasażerowie rozróżniają zarówno kursy do Ogrodów, jak i Junikowa. Warto też podkreślić, że w obecnej sytuacji wielu zmian w sieci tramwajowej, linia nr 7 - podczas zawieszenia linii nr 13 - uzupełnia także linię nr 6, dając pasażerom więcej możliwości. Podobne sytuacje (linia krzyżująca się sama ze sobą) miały miejsce już w przeszłości (np. dwójkodziewiątka - czyli linia nr 29), co nie powodowało perturbacji – przekonuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM.

Zmiany w komunikacji:

Linia nr 3:
Nie dojeżdża na Łazarz. Skierowana ze Śródki na Franowo.

Linia nr 5 (w październikowe weekendy):
GÓRCZYN – Głogowska – Most Dworcowy – Towarowa – Św. Marcin – Most Uniwersytecki – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry – Gwarna – Św. Marcin [Plac Wolności] – … – rondo Żegrze – UNII LUBELSKIEJ

Linia nr 6:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – Bukowska – Rondo Kaponiera – Most Uniwersytecki – Św. Marcin – Marcinkowskiego – Podgórna – Pl. Bernardyński – Most Św. Rocha – Kórnicka – Jana Pawła II – rondo Śródka – Warszawska – MIŁOSTOWO
w weekendy października:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – rondo Kaponiera – Most Uniwersytecki - … - MIŁOSTOWO

Linia nr 7:
OGRODY - … - Zamenhofa – rondo Rataje – Królowej Jadwigi – Matyi – Most Dworcowy – Roosevelta – Bukowska – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – JUNIKOWO
w weekendy października:
Kursowanie zawieszone. W zamian uruchomienie linii nr 93 i 97:
Linia tramwajowa nr 93:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – rondo Kaponiera – Święty Marcin – Gwarna – plac Ratajskiego – PLAC WIELKOPOLSKI
Linia tramwajowa nr 97:
OGRODY – Przybyszewskiego – Reymonta – Hetmańska – rondo Starołęka – Zamenhofa – rondo Rataje – Królowej Jadwigi – Matyi – Towarowa – Święty Marcin – rondo Kaponiera – Zwierzyniecka – STARE ZOO

Linia nr 8 (w październikowe weekendy):
GÓRCZYN – Głogowska – Most Dworcowy – Towarowa – Św. Marcin – Most Uniwersytecki – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry – Mielżyńskiego – Pl. Cyryla Ratajskiego – … – MIŁOSTOWO

Linia nr 10 (w październikowe weekendy):
DĘBIEC – 28 Czerwca - Górna Wilda - Królowej Jadwigi – Matyi - Towarowa – Św. Marcin – Most Uniwersytecki – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Pułaskiego - … POŁABSKA

Linia nr 11:
Przywrócenie kursowania i skierowanie do Unii Lubelskiej
PIĄTKOWSKA – Sołacz – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Głogowska – Hetmańska - rondo Starołęka – Hetmańska – rondo Żegrze – UNII LUBELSKIEJ

Linia nr 13:
ZAWIESZONA

Linia nr 15 (w październikowe weekendy):
BUDZISZYŃSKA – Grunwaldzka - rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Hetmańska – Głogowska – Zachodnia – Dworzec Zachodni – dolna trasa PST – Rondo Kaponiera (poziom -2) – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 18:
Nie dojeżdża na Łazarz. Z Ogrodów kursuje przez Jeżyce, Teatralkę, centrum miasta, Strzelecką, Królowej Jadwigi i Zamenhofa na Starołękę.

Linia tramwajowa nocna nr 202 (kursy w noce z 30.09/01.10, z 1 na 2.10 (czwartek/piątek), z 6 na 7.10 (wtorek/środa), z 7 na 8.10 (środa/czwartek), z 13 na 14.10 (wtorek/środa), z 14 na 15.10 (środa/czwartek), z 15 na 16.10 (czwartek/piątek) i z 28 na 29.10 (środa/czwartek):
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Rondo Kaponiera (poziom -2) – dolna trasa PST - DWORZEC ZACHODNI

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" – linia T6 (kursy w weekendy października):
RONDO JEZIORAŃSKIEGO – Grunwaldzka – RONDO KAPONIERA

Linia nr 148 (w weekendy października):
POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Most Uniwersytecki – Rondo Kaponiera – Zwierzyniecka – Zeylanda – Bukowska – … – ŁAWICA


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum Lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: "193" ma zniknąć z Łazarza

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: