Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Restauracja Monidło opuszcza Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Restauracja Monidło opuszcza Łazarz
23-09-2020 18:09   Janusz Ludwiczak
Po 15 latach istnienia restauracja Monidło wyprowadza się z kamienicy przy ul. Matejki 68. Jednym z powodów jest podwyżka czynszu.

Restauracja "Monidło" w kamienicy przy ul. Matejki 68 została otwarta w 2005 roku.

– Nie możemy dalej działać w tym lokalu. Z właścicielem kamienicy mieliśmy podpisaną umowę na 15 lat. Chcieliśmy kontynuować działalność w tym samym miejscu, ale niestety nowe zaproponowane warunki finansowe zwaliły nas z nóg – mówi portalowi Lazarz.pl Barbara Frąckowiak, współwłaścicielka "Monidła".

"Monidło" nie kończy działalności, przeniesie się w inne miejsce.

– Bez wątpienia, to bardzo smutna chwila, ale mamy nadzieję, że nie żegnamy się z Łazarzem na zawsze. Chcielibyśmy, aby nasz nowy lokal znajdował się gdzieś nieopodal i prawdę mówiąc mamy już coś na oku, ale negocjacje trwają więc na razie nic nie zdradzamy. Jednego jesteśmy pewni – nie wyobrażamy sobie innego miejsca jak tylko Łazarz. Niepowtarzalny klimat, wyjątkowe miejsca, wspaniali ludzie, którzy są zaangażowani w życie tej miejskiej społeczności – przyznaje Barbara Frąckowiak z restauracji "Monidło".

Restauracja "Monidło" w kamienicy przy Matejki 68 będzie działać jeszcze do końca tygodnia.

– Restaurację otworzyliśmy w 2005 roku. Od początku serwowaliśmy klasyczną kuchnię polską i regionalną, jej sezonowe wariacje oraz potrawy z rodzinnych przepisów naszych przyjaciół. Jesteśmy dumni z nagród w konkursach kulinarnych, ale najbardziej cieszą podbite serca wiernych klientów i własne miejsce na kulinarnej mapie Poznania. Wspominamy współorganizowany z Klubem Krąg konkurs na najlepsze danie kuchni łazarskiej, piknik w Parku Wilsona z Radą Osiedla Św. Łazarz, „Jedzielnię” na Rynku Łazarskim, akcję "Parking Day", spotkania koła plastyków z Kazimierzem Rafalikiem, akcje charytatywne z Romanem Modrzyńskim. 15 lat to szmat czasu. Wszystko się zmieniało w tym czasie. Nasza restauracja, Łazarz, ulica Matejki. Wszystko to wraca teraz w naszej pamięci żywymi obrazami – podsumowuje Barbara Frąckowiak.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: