Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MTP sprzedały działkę w obrębie Grunwaldzkiej, Matejki i Ułańskiej za 114,5 mln zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MTP sprzedały działkę w obrębie Grunwaldzkiej, Matejki i Ułańskiej za 114,5 mln zł
16-09-2020 07:45   Janusz Ludwiczak
Warszawska spółka BPI Real Estate Poland za 114,5 mln zł kupiła od MTP ponad 5 hektarową działkę w obrębie ulic Matejki, Ułańskiej i Grunwaldzkiej, na której znajduje się obecnie parking. Docelowo ma powstać tutaj osiedle mieszkaniowe z luksusowymi apartamentami.

W maju Międzynarodowe Targi Poznańskie ogłosiły przetarg na sprzedaż ponad 5,5-hektarowej działki w kwartale ulic: Matejki – Ułańska – Grunwaldzka. MTP wyceniły nieruchomość na 114 mln zł.

Działkę tą za kwotę 114,5 milionów złotych zakupi warszawski deweloper, spółka BPI Real Estate, która w Poznaniu odpowiedzialna jest za inwestycję mieszkaniową "Vilda Park" przy Drodze Dębińskiej.

Zgodnie z uchwalonym przez radnych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w obrębie ulic Matejki, Ułańskiej i Grunwaldzkiej będzie mogło powstać osiedle mieszkaniowe. Budynki nie będą mogły przekroczyć pięciu kondygnacji, a w wyznaczonych miejscach obiekty do 7 kondygnacji.

Pieniądze pozyskane ze sprzedaży nieruchomości MTP przeznaczą na modernizację Areny oraz budowę parkingów. Jak informowaliśmy MTP zamierzały sprzedać swoją działkę już w 2017 roku.


R E K L A M A

Komentarze (10)

22-09-2020 01:31:55
Ela
Nareszcie. Oby budowa poszła szybko i sprawnie. Mam nadzieję, ze nie zamkną osiedla i oby nasadzono dużo zieleni.
19-09-2020 15:13:07
pyry
Coraz wiecej ludzi, coraz wiekszy halas, zasmiecenie, dodatkowe psie kupy i ruch drogowy. Ja sie nie ciesze.
18-09-2020 08:38:39
Qshu
Brawo!!! gratuluje MTP dobrej transakcji. Developerowi gratuluje decyzji.To kolejny dowód na to, że nasza dzielnica cieszy się dużym zainteresowaniem. Tego typu inwestycje przyspieszają bardzo gentryfikacje tej okolicy, co bardzo mnie cieszy!
17-09-2020 12:41:01
Aq
MTP należą do Miasta Poznania, więc...
17-09-2020 08:26:34
pyra
Tak, a Miasto podarowalo MTP ZA DARMO ponad 5 hektarow w parku Kasprowicza ! Wlasciwie to nasze tereny, mieszkancow, wypoczynkowe, rekreacyjne, park to teren mieszkancow a nie teren do sprzedazy. MTP robi zlote interesy, Miasto cieszy sie, ze tak latwo wszystko idzie po ich mysli. Nikt sie nie buntuje. Pseudo demokracja. Mieszkancy nie maja nic do powiedzenia.
17-09-2020 07:44:38
Aq
Inwestor nie ma pełnej dowolności w zabudowaniu tej przestrzeni, a za projekt ma odpowiadać pracownia CDF, wiec... w tym temacie też jestem dobrej myśli. Jedyne czego się obawiam to opłotowanie w stylu osiedla Ułańskiego, czyli bez jakiegokolwiek dostępu z ulicy.
16-09-2020 18:27:57
mieszkaniec
Te zdjęcia to są tylko wizualizacje które miały zachęcić potencjalnego kupca tej działki. Developer płacąc tak olbrzymią kwotę za działkę będzie chciał "wycisnąć" z niej maximum więc zagęszczenie budynków będzie pewnie spore. Nawet komuniści potrafili lepiej i odpowiedzialnie projektować i budować osiedla mieszkaniowe. Były odpowiednie przestrzenie między budynkami, place zabaw, parki, odpowiednia infrastruktura. Teraz liczy się tylko duży zysk. Każdy wolny kawałek ziemi trzeba zabudować betonem.
16-09-2020 12:57:56
Aq
@Mi - MTP będzie budowało parking piętrowy na swoim terenie - więc z gośćmi targowymi problemu nie będzie. Kwestię większej liczby samochodów na jedno mieszkanie powinna rozwiązać strefa parkowania od lutego - wtedy abonament dla mieszkańca będzie kosztował 30 zł / msc, a nie-mieszkaniec i posiadacz więcej niż jednego auta zapłaci 150 zł, co skutecznie powinno ostudzić niektóre zapędy. Bądź dobrej myśli. Ja bardzo cieszę się, że ten fyrtel zostanie wreszcie zabudowany (a mieszkam bardzo blisko).
16-09-2020 10:18:36
Mi
Idiotyzm nad idiotyzmy. Najpierw parkingi a potem bloki. Gdzie będą parkować goście MTP, wjadą mi już na klatkę schodową? Imprezy targowe są przez 10 miesięcy w roku. Gdzie zaparkują obecni mieszkańcy, do tej pory korzystający z parkingu MTP ? To na stałe kilkaset samochodów. Już w tej chwili z parkowaniem jest dramat. Powodem jest ogromny wzrost liczby wynajmujących (po 3-4 samochody w 1 mieszkaniu zamiast 1 na rodzinę jak było dotychczas). Przybyło firm, biur, gabinetów. Parkują ich pracownicy i klienci. Deweloperzy remontują kamienice i na wewnętrznych podwórkach, na których parkowali mieszkańcy, budują oficyny mieszkalne. Wszyscy z parkowaniem przenoszą się wiec na ulicę. Powstanie za chwilę strefa i zlikwidują kolejne kilkadziesiąt miejsc parkingowych.
16-09-2020 07:54:08
Joanna
Piękny projekt tylko szkoda, że takie niskie te bloki i bez ogrodów na dachu - chętnie tam się przeprowadzę, jeżeli będzie dużo miejsc do parkowania.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: