Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni przekazali spółce MTP kolejne działki Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni przekazali spółce MTP kolejne działki Parku Kasprowicza
10-09-2020 00:49   Janusz Ludwiczak
Rada Miasta zgodziła się przekazać nieodpłatnie Międzynarodowym Targom Poznańskim sześć działek Parku Kasprowicza od strony ul. Wyspiańskiego o łącznej powierzchni pół hektara. To w tym miejscu ma znajdować się wjazd i wyjazd do parkingu podziemnego na 300 aut dla gości odwiedzających Arenę.

W grudniu radni PO i Lewicy zgodzili się przekazać spółce MTP dziewięć działek w Parku Kasprowicza o łącznej powierzchni 4,6 ha dla spółki MTP, również terenów, na którym od ponad 60 lat trenują łucznicy z Klubu Sportowego Surma. Więcej o tym w artykule: MTP staną się właścicielem części działek w Parku Kasprowicza. Przy Arenie powstaną apartamentowce?

Podczas wtorkowej sesji poznańscy radni zgodzili się przekazać nieodpłatnie MTP kolejne sześć działek o łącznej powierzchni ponad pół hektara (5 335 m²), czyli równym pół boiska sportowego.

– Chcemy z Targami podnieść rangę Areny, stąd przekazanie nieruchomości spółce Międzynarodowe Targi Poznańskie. Modernizacja budynku hali widowiskowo-sportowej Arena oraz zagospodarowanie terenu do niej przyległego ma na celu przystosowanie obiektu do obsługi organizacji różnego rodzaju imprez masowych – tłumaczy Beata Kocięcka, dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta Poznania.

– Targi planują wybudowanie dwóch parkingów podziemnych na 300 i 500 samochodów. Udostępnienie tych terenów umożliwi spółce organizowanie wydarzeń. Stan prawny nie budzi zastrzeżeń. Konieczne będzie sporządzenie przez spółkę MTP biznesplanu i potwierdzenie, że działania nie mają charakteru pomocy publicznej – mówiła podczas sesji Beata Kocięcka, dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego.

Radna PiS Lidia Dudziak pytała czy parking podziemny będzie bezpłatny i czy nie ma planów nadbudowy obiektu – budowy obiektu.

– Nie mam informacji, by było tam coś nadbudowane nad parkingiem P1. Projekt musi być ekonomicznie opłacalny, korzystanie z parkingu będzie płatne – odpowiedziała dyrektor Beata Kocięcka.

Z kolei zastrzeżenia do inwestycji miała Rada Osiedla Św. Łazarz, która obawia się, że cały ruch samochodowy z parkingów podziemnych zostanie skierowany ulicami Łazarza.

– Zgadzam się z radą osiedla. Wjazd i wyjazd nie powinien znajdować się od strony ulicy Wyspiańskiego, cały ruch będzie kierowany do Głogowskiej. Wyjazd powinien być do 2 ramy komunikacyjnej [ul. Reymonta – przyp. red.], która powinna cały ten ruch przejąć – zaznaczył radny Filip Olszak (Koalicja Obywatelska).

– Pamiętajmy o klubie Surma, by łucznicy mieli gdzie dalej trenować. Na tym terenie znajduje się starodrzewie – kilkanaście topoli, które wszystkie zostaną wycięte. Za chwilę będą tam protesty ekologów – stwierdziła radna Sara Szynkowska vel Sęk z PiS.

– W tej chwili trwa przebudowa ulicy Jarochowskiego. Mam wrażenie, że podczas przebudowy Areny ta ulica zostanie zdewastowana – dodała rada Sara Szynkowska vel Sęk.

Za wyrażeniem zgody na wniesienie przez Miasto Poznań wkładu niepieniężnego do Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. w postaci prawa własności nieruchomości zlokalizowanej w Parku im. Jana Kasprowicza było 29 radnych. Od głosy wstrzymało się dwoje radnych PiS: Ewa Jemielity oraz Łukasz Kapustka. Nikt z obecnych radnych nie był przeciw.


R E K L A M A

Komentarze (5)

11-10-2020 23:44:20
michał mieszkaniec
jak widać jednak kogoś popie...., z Areny znikną wolne przestrzenie na rzecz kolejnych wielkich bloków, gdzie możni zarobią, a my latem będziemy za przeproszeniem "zdychać'. Kolejna architektoniczna perełka.... żal patrzeć jak ktoś niszczy zielone przestrzenie.... Ktoś musi się tam obudzić w tym zarządzie i walnąć co niektórych w przysłowiowy "dekiel"...
25-09-2020 19:14:28
x
Już widać "gospodarzenie" MTP na terenie Areny Jest traktowana jak teren pod budowę, a nie park. Od strony ul. Wyspiańskiego zapuszczony trawnik , wyrośnięte chwasty... Żal patrzeć, a to dopiero początek zagłady tej części parku.
11-09-2020 21:27:35
pyra
Jeszcze dodam ze takie rozporzadzanie przez wladze Miasta terenem miejskim, ktore od zawsze bylo terenem zielonym a od lat 1960-tych jest parkiem dla mieszkancow w moich oczach jest wysoce krzywdzace dla nas. Nikt sie nas nie pytal czy chcemy dac MTP parkowe tereny ? Miasto zachowuje sie jak pan i wladca wlasnego folwarku ale czego sie spodziewac po Jaskowiaku ? Nie glosowalam na niego i mialam racje.
11-09-2020 18:21:33
x
Arena nie ma szczęścia. Ktoś uwziął się na ten teren - nie może patrzeć, że jest to po prostu miejsce wypoczynku, a nie teren przynoszący komuś zyski. MTP otrzymało prezent, ale nie ma czasem dość miejsca na swoim terenie przy Głogowskiej, żeby postawić parking piętrowy? Tam są już drogi dojazdu, nie trzeba wytyczać nowych. Już widzę, jak samochodziarze opuszczają swoje samochody w parku i ochoczo maszerują (nie znając miasta) na teren targów. Wybetonują park, postawią martwy parking, wykonawca i projektant wezmą pieniądze, a stracimy my - ci, którzy chodzą na Arenę od czasów, gdy szanowało się zieleń. I nie potrzeba było stosownej tabliczki - to każdy miał we krwi.
11-09-2020 16:15:37
pyra
Pamietajcie moi drodzy, ze Park Kasprowicza stanie sie poletkiem MPT czyli jak sie zabiora za hale Arena i park to niewiele zostanie z parku i terenu otwartego jak jest teraz. Gorka na Arenie tez bedzie przebudowana, jakas knajpa tam stanie, to bedzie teren dla targowiczow i dla gosci imprez organizowanych przez MTP. Park w czesci od Wyspianskiego, jego boki i teren poza budynek hali bedzie zalany betonem/plytami. Prosze patrzec na plany wyzej. Miasto przekazalo swojej spolce za darmo teren NASZ !!!, ktory powinien byc na amen terenem dla mieszkancow a nie dla MTP. Czy zostawia pomnik Kasprowicza ? czy juz niedlugo wyladuje na gruzie miejskim ? jak pomnik artysty na terenie dawnego Dorriana ? Bo ta nieruchmosc tez jest juz chyba MTP.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: