Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ogromne korki na łazarskich ulicach – przedłuża się usuwanie awarii na Kasprzaka {►FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ogromne korki na łazarskich ulicach – przedłuża się usuwanie awarii na Kasprzaka {►FILM}
03-09-2020 06:37   Janusz Ludwiczak
Od niedzieli trwa usuwanie awarii przyłącza kanalizacyjnego i zapadnięcia się jezdni na ul. Kasprzaka. Tworzą się duże korki na wielu ulicach. Objazdem przez ul. Reymonta i Wyspiańskiego kursują autobusy linii nr 164.

Od niedzielnego poranka na ulicy Kasprzaka pracują ekipy Aquanetu, po tym jak zapadła się jezdnia i to w aż dwóch miejscach – przy skrzyżowaniu z Potworowskiego oraz pomiędzy Niegolewskich i Sczanieckiej. Awarie miały pierwotnie zostać usunięte w poniedziałek wieczorem, jednak z powodu opadów deszczu prace przedłużają się.

– Usuwanie awarii polegało na uszczelnieniu miejsc, gdzie przyłącza kanalizacyjne łączą się z kanałem. Nasi specjaliści musieli wykonać 3 wykopy i tym samym trzeba odtwarzać nawierzchnię w 3 miejscach. Tak rozległy zakres prowadzonych prac oraz warunki pogodowe (intensywne opady deszczu w nocy z niedzieli na poniedziałek) spowodowały przesunięcie terminu zakończenia robót o 2 doby – tłumaczy Dorota Wiśniewska, rzeczniczka Aquanetu.

Objazdem przez Reymonta i Wyspiańskiego kursują autobusy linii nr 164. Nieczynne są przystanki: "Szymborska", "Chociszewskiego" i "Sczanieckiej".

Z powodu awarii na Kasprzaka tworzą się ogromne korki na wielu ulicach, m.in. na Wyspiańskiego, ale również Bogusławskiego, Potworowskiego, Stablewskiego. Sytuację komplikuje przebudowa ulicy Jarochowskiego oraz Rynku Łazarskiego.

Jednak część kierowców omija zamknięta ulicę – łamiąc zakaz wjazdu i jadąc po chodniku, co uwiecznił na filmie nasz Czytelnik, Marcin Ciszewski:

Aktualizacja 03.09.2020 godz. 13:55: Jak informuje MPK w związku z zakończeniem usuwania awaria w ciągu ulicy Kasprzaka po godz. 17 autobusy linii nr 164 powrócą na stałą trasę. (począwszy od kursu o godz. 17:26 z Kaczej i od kursu o godz. 17:11 z Puszkina).
Przywrócone zostanie funkcjonowanie stałych przystanków: "Szymborska", "Chociszewskiego", "Sczanieckiej" i "Wyspiańskiego" (na ul. Matejki).


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak (1-3), Paweł Błądek (4), Andrzej Radwański (5-11)

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: