Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ogromne korki na łazarskich ulicach – przedłuża się usuwanie awarii na Kasprzaka {►FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ogromne korki na łazarskich ulicach – przedłuża się usuwanie awarii na Kasprzaka {►FILM}
03-09-2020 06:37   Janusz Ludwiczak
Od niedzieli trwa usuwanie awarii przyłącza kanalizacyjnego i zapadnięcia się jezdni na ul. Kasprzaka. Tworzą się duże korki na wielu ulicach. Objazdem przez ul. Reymonta i Wyspiańskiego kursują autobusy linii nr 164.

Od niedzielnego poranka na ulicy Kasprzaka pracują ekipy Aquanetu, po tym jak zapadła się jezdnia i to w aż dwóch miejscach – przy skrzyżowaniu z Potworowskiego oraz pomiędzy Niegolewskich i Sczanieckiej. Awarie miały pierwotnie zostać usunięte w poniedziałek wieczorem, jednak z powodu opadów deszczu prace przedłużają się.

– Usuwanie awarii polegało na uszczelnieniu miejsc, gdzie przyłącza kanalizacyjne łączą się z kanałem. Nasi specjaliści musieli wykonać 3 wykopy i tym samym trzeba odtwarzać nawierzchnię w 3 miejscach. Tak rozległy zakres prowadzonych prac oraz warunki pogodowe (intensywne opady deszczu w nocy z niedzieli na poniedziałek) spowodowały przesunięcie terminu zakończenia robót o 2 doby – tłumaczy Dorota Wiśniewska, rzeczniczka Aquanetu.

Objazdem przez Reymonta i Wyspiańskiego kursują autobusy linii nr 164. Nieczynne są przystanki: "Szymborska", "Chociszewskiego" i "Sczanieckiej".

Z powodu awarii na Kasprzaka tworzą się ogromne korki na wielu ulicach, m.in. na Wyspiańskiego, ale również Bogusławskiego, Potworowskiego, Stablewskiego. Sytuację komplikuje przebudowa ulicy Jarochowskiego oraz Rynku Łazarskiego.

Jednak część kierowców omija zamknięta ulicę – łamiąc zakaz wjazdu i jadąc po chodniku, co uwiecznił na filmie nasz Czytelnik, Marcin Ciszewski:

Aktualizacja 03.09.2020 godz. 13:55: Jak informuje MPK w związku z zakończeniem usuwania awaria w ciągu ulicy Kasprzaka po godz. 17 autobusy linii nr 164 powrócą na stałą trasę. (począwszy od kursu o godz. 17:26 z Kaczej i od kursu o godz. 17:11 z Puszkina).
Przywrócone zostanie funkcjonowanie stałych przystanków: "Szymborska", "Chociszewskiego", "Sczanieckiej" i "Wyspiańskiego" (na ul. Matejki).


Fot: Janusz Ludwiczak (1-3), Paweł Błądek (4), Andrzej Radwański (5-11)

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

07

gru

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złożone z dzieci i rodziców lub dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: