Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tęczowe flagi zawisły na gmachu dawnej Olimpii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tęczowe flagi zawisły na gmachu dawnej Olimpii
12-08-2020 00:50   Janusz Ludwiczak
– Czujemy się w obowiązku stanąć w obronie równości, przeciwko brunatnej opresji. Z przerażeniem obserwujemy to, co się dzieje. Solidaryzujemy się w imieniu naszych artystek, artystów i widzów, ponieważ wśród nich są ludzie, którzy czują się osobiście zagrożeni. Chodzi po prostu o poczucie przyzwoitości i niezgodę na przemoc – powiedział Adam Ziajski, szef Sceny Roboczej.

Tęczowe flagi zawisły na gmachu budynku dawnego kina Olimpia przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej pod koniec ubiegłego tygodnia.

– To decyzja całego naszego zespołu. Czujemy się w obowiązku stanąć w obronie równości, przeciwko brunatnej opresji. Z przerażeniem obserwujemy to, co się dzieje. Solidaryzujemy się w imieniu naszych artystek, artystów i widzów, ponieważ wśród nich są ludzie, którzy czują się osobiście zagrożeni. Chodzi po prostu o poczucie przyzwoitości i niezgodę na przemoc. Stajemy po stronie słabszych – to jest naczelna zasada, którą Scena Robocza zawsze się kierowała – powiedział "Gazecie Wyborczej Poznań" Adam Ziajski, szef Sceny Roboczej.

Flagi na Scenie Roboczej zawisły w piątek po wydarzeniach, które rozegrały się w Warszawie, gdy zatrzymana została aktywistka "Margot" z kolektywu Stop Bzdurom za zniszczenie ciężarówki fundacji pro-life. W wyniku zajść zatrzymanych zostało w sumie 48 osób.

W poniedziałek ktoś zawiesił tęczową flagę również na figurce przy głównym wejściu do Parku Wilsona, jednak została szybko zdjęta.


R E K L A M A

Komentarze (5)

15-08-2020 14:17:39
eka z małeki
-to miałem na myśli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i oto mi chodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!! eka
13-08-2020 13:41:03
dziadek
Jeśli szanujesz poglądy innych to pozwól im aby wywalczyli takie same prawa jak masz Ty w Polsce .
12-08-2020 17:55:58
eka z małeki
@pyra!!!różne działania były przeciw reżimowi...................też wielu się nie podobało,w końcu upadł...........i mamy to co mamy...................................eka
12-08-2020 15:17:54
pyra
Ni za tym ni potym. Jestem tolerancyjna co do innych i tego co robia w swoim zyciu, nie moj interes, nie moje zycie. Akceptuje, ze ktos mysli inaczej i zyje inaczej niz ja ale nie podoba mi sie ostatnio jak narzuca mi sie swoje racje, wiesza flagi w miejscach kontrowersyjnych, manifestuje swoj status, mysle, ze to nie ta droga. Nikt nie zasluguje na specjalne traktowanie ani ja ani gay czy lesbijka, czy trans. itd. Nie bede nikogo traktowac lepiej niz siebie bo niby dlaczego ? czy ktos jest lepszy odemnie ? Szanuje innych mimo odmniennych stylow zycia i pogladow, i chce miec juz naprawde swiety spokoj a nie od rana walkowany ten sam temat doslownie wszedzie.....Kazda przesada jest niedobra. Peace !
12-08-2020 13:47:41
eka z małeki
-mnie poprzednia władza nazywała wywrotowcem,ojca i moją rodzinę prześladowała jako zaplute karły reakcji z wszelkimi tego konsekwencjami!!!A teraz co LGBT+ powrót historii ??? (nie mam z tym towarzystwem nic wspólnego)Nie da się ukryć analogiiiiiiiiii,przykre to... eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

wrz

11:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik Wikingów
- wioska wikingów: pokaz i warsztat lepienia podpłomyków,pokaz i warsztat ubijania masła w drewnianej maselnicy,pokaz i warsztat śpiewu białego,warsztaty lepienia w glinie,pokaz wa

20

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: