Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozkopany Łazarz, a to nie koniec utrudnień {◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozkopany Łazarz, a to nie koniec utrudnień {◎ GALERIA ZDJĘĆ}
01-08-2020 15:04   Janusz Ludwiczak
Przebudowa ulicy Jarochowskiego i skrzyżowania Hetmańskiej z Dmowskiego, budowa gazociągu na Reymonta i tworzące się korki, zamknięta Głogowska przy Rynku Łazarskim. A to nie koniec utrudnień. Rusza remont chodników na Iłłakowiczówny, zamknięta będzie także ulica Konopnickiej.

Łatwego życia nie mają zmotoryzowani mieszkańcy, a to z powodu trwających wielu remontów na Łazarzu. W tym tygodniu rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Dmowskiego. Inwestycja ma zostać zrealizowana po tym, jak w czerwcu zeszłego roku doszło w tym miejscu do tragicznego wypadku, w wyniku którego motornicza tramwaju potrąciła 8-letniego chłopca. Z ustaleń biegłych wynika, że na skrzyżowaniu nie powinien znajdować się ani chłopak ani tramwaj, gdyż zarówno pieszy jak i motornicza mieli czerwone światło.

Nie ma możliwości przejazdu na wprost ulicą Dmowskiego w kierunku Górczyna oraz bezpośredniego skrętu z ulicy Dmowskiego w Hetmańską (od strony Potockiej). Objazd wyznaczony zostanie ulicami: Potockiej, Kolejową i Hetmańską.

ZOBACZ TAKŻE: Rusza przebudowa skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Dmowskiego

Aż do 24 sierpnia kierowcy nie przejadą ulicą Głogowską w kierunku centrum. Na wysokości Rynku Łazarskiego trwają prace związane z budową sieci wodociągowej.

Kierowcy jadący od strony Górczyna powinni skorzystać z objazdu przez Arciszewskiego i Reymonta. Jednak przed skrzyżowaniem z ul. Wyspiańskiego wciąż trwa budowa sieci wodociągowej – dostępny jest tylko jeden, lewy pas ruchu. Korki w godzinach szczytu nieuniknione.

Kierowcy, którzy pojadą ulicą Głogowską, po przejechaniu skrzyżowania z Hetmańską powinni skręcić w prawo w Potockiej i następnie pojechać ulicami: Lodowa – Stablewskiego – Kasprzaka – Matejki – Wyspiańskiego – Głogowska.

Kierowcom jadącym od strony Rataj i Wildy sugerowany objazd wyznaczony został przez Hetmańską, Kolejową i Gąsiorowskich (można również przejechać Łukaszewicza).

Na wysokości ulicy Chłodnej powstała zawrotka dla kierowców, którzy z przyzwyczajenia jadą ulicą Głogowską.

ZOBACZ TAKŻE: Głogowska zamknięta na miesiąc

21 lipca rozpoczęła się przebudowa ulicy Jarochowskiego. W ramach inwestycji, która potrwa do końca roku i będzie kosztować ponad 3,8 mln zł wyremontowana zostanie nawierzchnia, pojawią się wyniesione skrzyżowania, zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu z Limanowskiego i wprowadzony będzie jeden kierunek ruchu.

Całkowicie dla ruchu zamknięty został odcinek pomiędzy Chociszewskiego i Niegolewskich. Objazd wyznaczony został przez ulicę Kasprzaka lub Reymonta.

ZOBACZ TAKŻE: Ruszyła przebudowa Jarochowskiego. Ulica będzie już jednokierunkowa na stałe

Jednak na ulicy Reymonta tworzą się od kilku tygodni spore korki, gdyż wciąż trwa budowa przyłącza sieci gazowej w rejonie skrzyżowania z Wyspiańskiego i ronda Jeziorańskiego. Kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu.

A to koniec utrudnień. Rozpoczyna się remont chodników po zachodniej stronie ulicy Iłłakowiczówny. Zaś w poniedziałek, 3 sierpnia w związku z budową hotelu nieprzejezdna będzie ulica Konopnickiej. Objazd wyznaczono ulicami: Objazd wyznaczono ulicami: Śniadeckich, Głogowską, Berwińskiego i Matejki. Na szczęście w tym przypadku utrudnienia potrwają tylko kilka godzin.

ZOBACZ TAKŻE: Dokończą remont chodników na Iłłakowiczówny


R E K L A M A

Komentarze (2)

03-08-2020 22:10:07
Negatyw
Autor przebudowy Jarochowskiego, powinien się leczyć... (!!!).
01-08-2020 18:08:03
eka z małeki
-ręce i nogi(same)opadają........................... eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: