Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W połowie sierpnia ruszy przebudowa ronda Rataje. Będą duże zmiany w kursowaniu tramwajów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W połowie sierpnia ruszy przebudowa ronda Rataje. Będą duże zmiany w kursowaniu tramwajów
05-08-2020 00:19   Janusz Ludwiczak
Kierowcy i pasażerowie muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami. 17 sierpnia rozpocznie się przebudowa ronda Rataje. Inaczej z Łazarza pojadą także tramwaje linii nr 6, 7, 10 i 18. Całkowicie zawieszone zostanie kursowanie "trzynastki".

Już w nocy z 15 na 16 sierpnia zmieni się organizacja ruchu na rondzie Rataje i w okolicach. Prace zasadnicze rozpoczną się po długim sierpniowym weekendzie, w poniedziałek 17.08.

Całkowicie wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ulicy Jana Pawła II na odcinku od Kórnickiej do samego ronda. Oznacza to, że innymi trasami pojadą tramwaje linii nr 6, 7, 10 i 18, które dojeżdżają na Łazarz.

I tak "szóstka" skierowana zostanie objazdem przez Święty Marcin i Most św. Rocha przejmując częściowo funkcję linii nr 13.
"Siódemka" z ronda Rataje skręci w Krzywoustego i dalej trasą linii nr 6 pojedzie na Junikowo.
"Dziesiątka" będzie dojeżdżać na Franowo.
Tramwaje linii nr 18 będą mają jeździć przez Św. Marcin i Strzelecką, a dalej przez Zamenhofa na Starołękę.
Od 17 sierpnia całkowicie zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii nr 13.
Ponadto "dwójka" skierowana zostanie przez Towarową, co ma ułatwić dojazd w rejon dworca Poznań Główny.

Linia nr 2:
OGRODY – … - Rondo Kaponiera - Most Uniwersytecki – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – 28 Czerwca 1956 – DĘBIEC

Linia nr 6:
JUNIKOWO - Grunwaldzka - Bukowska - Rondo Kaponiera - Most Uniwersytecki - Św. Marcin - Marcinkowskiego - Podgórna - Lewandowskiej - Most Św. Rocha - Kórnicka - Jana Pawła II - rondo Śródka - Warszawska - MIŁOSTOWO

Linia nr 7:
OGRODY – ... – Zamenhofa – Rondo Rataje - Krzywoustego – Królowej Jadwigi – Matyi – Roosevelta – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 10:
DĘBIEC – … – Most Dworcowy – Roosevelta - Rondo Kaponiera – Teatralny – Fredry – pl. Ratajskiego – pl. Wielkopolski – Małe Garbary – Rondo Śródka - Jana Pawła II – trasa Kórnicka – FRANOWO

Linia nr 13:
ZAWIESZONA

Linia nr 18:
OGRODY – Dąbrowskiego – Most Teatralny - Fredry – Gwarna – Święty Marcin – Marcinkowskiego – Podgórna – Strzelecka – Krzywoustego – Rondo Rataje - Zamenhofa – rondo Starołęka - Starołęcka - STAROŁĘKA


Przebudowa ronda Rataje potrwa do marca 2022 r. i będzie kosztować blisko 152 mln zł. W ramach inwestycji powstanie m.in. wydzielone torowisko tramwajowe, po którym będą mogły jeździć autobusy. Istniejące przystanki zostaną wydłużone. Nowe perony będą obsługiwały zarówno tramwaje, jak i autobusy.
Zmieniona zostanie konstrukcja jezdni, powstaną też dodatkowe pasy ruchu. Wykonawca przebuduje i rozbuduje oświetlenie drogowe, monitoring wizyjny, kanalizację teletechniczną i sygnalizację świetlną. W okolicy ronda powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe i mała architektura.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
15

wrz

do 18-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert "Wujka Ogórka" w Ogrodzie Łazarz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Iran - Perła Bliskiego Wschodu - wczoraj i dziś

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: