Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od września segregacja śmieci będzie obowiązkowa. Za uchylenie się zapłacimy trzykrotność stawki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od września segregacja śmieci będzie obowiązkowa. Za uchylenie się zapłacimy trzykrotność stawki
01-08-2020 12:07   Janusz Ludwiczak
Plastik do żółtego, papier do niebieskiego, a szkło do zielonego. Od września obowiązkowa będzie segregacja śmieci.

– Jest to pokłosie zmian uchwalonych przez Sejm w ubiegłym roku, czyli nowelizacji ustawy o utrzymaniu porządku w gminach. Wszyscy będą zobligowani do selektywnej zbiórki z podziałem na papier, tworzywa sztuczne, szkło, bioodpady i odpady zmieszane – wyjaśnia Monika Iwańska ze Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej".

Segregacja śmieci będzie obowiązkowa dla wszystkich. Dotyczy to zarówno nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej. Szczególnie w tym ostatnim obszarze trzeba będzie zadbać o skrupulatność w prowadzeniu segregacji, gdyż niewłaściwe postępowanie z odpadami, nawet przez jednego mieszkańca bloku, może rodzić konsekwencje dla pozostałych mieszkańców tej nieruchomości w postaci podwyższonej opłaty za gospodarowanie odpadami.

Firmy wywożące odpady z naszych posesji będą zobligowane do kontroli i sprawdzenia czy dobrze segregujemy śmieci. Jeśli odpady są umieszczone w niewłaściwych pojemnikach lub workach otrzymamy żółtą lub pomarańczową naklejkę.

A jakie konsekwencje grożą za niesegregowanie śmieci?

– W przypadku nagminnego uchylania się od obowiązku selektywnej zbiórki będzie to podstawa do wszczęcia procedury i naliczania podwyższonej opłaty zagospodarowania odpadami, tj. maksymalnie trzykrotność stawki dotychczasowej – zaznacza Monika Iwańska z GOAP-u.

A więc przypominamy:
• do żółtego pojemnika wrzucamy tworzywa sztuczne – w tym plastik, 
• do niebieskiego makulaturę i papier, 
• do zielonego – szkło, 
• do brązowego – bioodpady jeśli nie posiadamy kompostownika, 
• a do czarnego – odpady zmieszane.


Komentarze (4)

03-08-2020 22:16:25
Negatyw
Tego typu przepisy spowodują, że NIKT nie będzie sortować śmieci. Po co się bowiem wysilać, gdy ZAWSZE znajdzie się ktoś, kto ma sortowanie w 4 literach... Płacić więcej z góry i nie tracić czasu na sortowanie. Proste.
03-08-2020 10:05:49
pyra
Do "Mieszkaniec" a ja myslalam, ze zsypy to juz przeszlosc......ale skoro nie do kazdy mieszkaniec powinien miec klucz do smietnika a nie tylko dozorca i Administracja. Prosze isc do Administracji i poprosic o klucz.
02-08-2020 18:36:24
De
Jak nie było GOAP to było o wiele czyściej.
02-08-2020 15:37:36
Mieszkaniec
Nie mam nic do segregacji śmieci, jestem nawet bardzo za nią.. Lecz co z mieszkańcami bloków wielorodzinnych gdzie są zsypy? Dostępu do śmietników na podwórku nie ma - bo kluczy brak..
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: