Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od września segregacja śmieci będzie obowiązkowa. Za uchylenie się zapłacimy trzykrotność stawki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od września segregacja śmieci będzie obowiązkowa. Za uchylenie się zapłacimy trzykrotność stawki
01-08-2020 12:07   Janusz Ludwiczak
Plastik do żółtego, papier do niebieskiego, a szkło do zielonego. Od września obowiązkowa będzie segregacja śmieci.

– Jest to pokłosie zmian uchwalonych przez Sejm w ubiegłym roku, czyli nowelizacji ustawy o utrzymaniu porządku w gminach. Wszyscy będą zobligowani do selektywnej zbiórki z podziałem na papier, tworzywa sztuczne, szkło, bioodpady i odpady zmieszane – wyjaśnia Monika Iwańska ze Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej".

Segregacja śmieci będzie obowiązkowa dla wszystkich. Dotyczy to zarówno nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej. Szczególnie w tym ostatnim obszarze trzeba będzie zadbać o skrupulatność w prowadzeniu segregacji, gdyż niewłaściwe postępowanie z odpadami, nawet przez jednego mieszkańca bloku, może rodzić konsekwencje dla pozostałych mieszkańców tej nieruchomości w postaci podwyższonej opłaty za gospodarowanie odpadami.

Firmy wywożące odpady z naszych posesji będą zobligowane do kontroli i sprawdzenia czy dobrze segregujemy śmieci. Jeśli odpady są umieszczone w niewłaściwych pojemnikach lub workach otrzymamy żółtą lub pomarańczową naklejkę.

A jakie konsekwencje grożą za niesegregowanie śmieci?

– W przypadku nagminnego uchylania się od obowiązku selektywnej zbiórki będzie to podstawa do wszczęcia procedury i naliczania podwyższonej opłaty zagospodarowania odpadami, tj. maksymalnie trzykrotność stawki dotychczasowej – zaznacza Monika Iwańska z GOAP-u.

A więc przypominamy:
• do żółtego pojemnika wrzucamy tworzywa sztuczne – w tym plastik, 
• do niebieskiego makulaturę i papier, 
• do zielonego – szkło, 
• do brązowego – bioodpady jeśli nie posiadamy kompostownika, 
• a do czarnego – odpady zmieszane.


Komentarze (4)

03-08-2020 22:16:25
Negatyw
Tego typu przepisy spowodują, że NIKT nie będzie sortować śmieci. Po co się bowiem wysilać, gdy ZAWSZE znajdzie się ktoś, kto ma sortowanie w 4 literach... Płacić więcej z góry i nie tracić czasu na sortowanie. Proste.
03-08-2020 10:05:49
pyra
Do "Mieszkaniec" a ja myslalam, ze zsypy to juz przeszlosc......ale skoro nie do kazdy mieszkaniec powinien miec klucz do smietnika a nie tylko dozorca i Administracja. Prosze isc do Administracji i poprosic o klucz.
02-08-2020 18:36:24
De
Jak nie było GOAP to było o wiele czyściej.
02-08-2020 15:37:36
Mieszkaniec
Nie mam nic do segregacji śmieci, jestem nawet bardzo za nią.. Lecz co z mieszkańcami bloków wielorodzinnych gdzie są zsypy? Dostępu do śmietników na podwórku nie ma - bo kluczy brak..

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

paź

do 04-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Caravans Salon Poland 2020" - Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
"Boatex" - Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych

03

paź

11:00
Łazarz
Spacer tropem Łazarskich bambrów
To historia pisana nazwiskami familii, których korzenie sięgają pierwszych rodzin przybyłych z okolic Bambergu do podpoznańskich wsi. W Świętym Łazarzu gospodarzył

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: